Закордонний паспорт тепер коштує дешевше

1.04.2005, 08:04 Просмотров: 1 661
Віднедавна плата за оформлення закордонного паспорта знизилась. Відмінено оплату послуг, які надавалися посередниками додатково та стала безкоштовною довідка про несудимість.

Як каже начальник відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Полтавській області Віктор Бондаренко, якщо раніше закордонний паспорт обходився громадянину більш ніж у 400 гривень, то сьогодні він коштує близько 205 гривень. Сума, яку сплачує людина під час отримання зазначеного документа – держмито розміром 170 гривень. Інше - це оплата послуг паспортної служби, інформаційного бюро та надання консультації з анкетами.
Зниження плати зумовлено тим, що за довідку про несудимість, за яку раніше треба було заплатити 54 гривні, зараз платити не потрібно, її правоохоронці видають безкоштовно. Якщо ж ви бажаєте отримати довідку про несудимість самі, то вона обійдеться у 13 гривень 60 копійок, а не у 54 гривні, як раніше.
Крім того раніше доводилося оплачувати послуги фірми „Ресурси й документи', яка працювала при паспортних підрозділах. Ця організація надавала консультації, роздруковувала бланки, і її працівники безпосередньо ходили до кас та оплачували зазначені суми. Сьогодні ця фірма не працює. Частина її функцій виконується співробітниками паспортних служб.
Зазначені вище розцінки стосуються процедури оформлення закордонного паспорта в загальному порядку, за три місяці після подачі необхідних документів. Якщо паспорт оформляти терміново, за 10 робочих днів, то держмито збільшується вдвічі, також у двічі зростає й вартість послуг Відділу громадянства та інформаційного бюро.
Віктор Бондаренко зазначив, що декретом Кабміну про держмито визначена категорія громадян, які мають пільги при отриманні закордонного паспорта. Від сплати держмита та послуг звільняються: інваліди Великої Вітчизняної війни усіх груп; інваліди загальної захворюваності І, II групи; чорнобильці 1,2 категорій; діти до 16 років - інваліди дитинства; члени сімей загиблих чи зниклих безвісти партизанів, воїнів за пред'явленням документа; неповнолітні під час отримання проїзного документа дитини; і на 50 відсотків від сплати держмита й послуг звільнені учасники бойових дій. 
Автор: sokolov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх