Замість храму – багатоповерхівка?!

1.04.2005, 08:04 Просмотров: 1 184
Відродження Успенського собору на центральній міській площі – вже більше десяти років лише у планах. У 1998 році виконавчий комітет міської ради відвів під будівництво храму ділянку між готелем “Кремінь” та парком культури, де розташована автостоянка. Зараз на це місце з’явився ще один претендент – 14-поверхівка..
Успенський собор 19-століття завершував архітектурний ансамбль центральної площі Кременчука, сьогодні для нього немає місця

Головний архітектор міста Віктор Труш запевнив “ТелеграфЪ”, що остаточне рішення про будівництво двох багатоповерхівок на площі Незалежності (однієї з них – на місці ймовірного відродження собору) ще не прийняте. На розгляд сесії міської ради виносилися лише ескізи майбутніх новобудов. Віктор Іванович нагадав, що поява двох висоток на центральній площі – частина генерального плану забудови міста, що з’явився ще у 80-х роках.
Однак Успенський собор прикрашав Кременчук ще у ХІХ столітті, до того ж він увійшов у державну програму відтворення видатних пам’яток історії та культури України, затверджену урядом у 1999 році. До речі, програмою передбачено участь у фінансуванні відродження пам’яток державного та місцевого бюджетів. Полтавський Успенський собор, який теж увійшов до програми відтворення, вже відбудовано.
“На зборах свято-успенської громади було вирішено, що ми не проти реконструкції міста, не проти новобудов, - коментує ситуацію настоятель Свято-Успенської церкви отець Володимир. – Ми не протестуватимемо проти будівництва багатоповерхівки на місці автостоянки, адже на архівних фото видно, що собор знаходився у центрі площі, там, де зараз стоїть пам’ятник Леніну. Але ми наполягаємо, аби план розбудови центру міста розглядався з урахуванням відведення ділянки для храму”.
Однак головний архітектор міста Віктор Труш  вважає недоцільним зводити собор на  історичному місці: “У цьому разі ми втратимо центральну площу таку, як вона є”. Невдалим, на його погляд, для будівництва храму є і ділянка під автостоянкою (запропонована під багатоповерхівку), тоді собор, зведений за церковними канонами, повернеться вівтарем до площі. Віктор Іванович вважає життєздатними такі варіанти: біля бокової стіни приміщення “Укрсоцбанку” та на центральній алеї парку зі спуском до Дніпра. Обидві пропозиції були опрацьовані  “Укрміськбудпроектом” ще у 1999 році після прийняття депутатами рішення про уточнення розташування майбутнього собору. Цим рішенням народні обранці автоматично скасували попереднє рішення виконавчого комітету, яке розмістило храм на місці нині діючої автостоянки. Але остаточно так нічого і не вирішили.
Отець Володимир повідомив, що зараз вирішується питання фінансування будівництва собору: “Я мав розмову з відомим кременчуцьким бізнесменом та з бізнесменами із Росії. Зараз це питання виходить на рівень Прем’єр-міністра України. Якщо питання вирішиться успішно, доволі швидко ми розпочнемо  будівництво, а тому маємо наміри вже зараз отримати земельну ділянку для проектування”. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх