Матір і дочку без згоди батька закордон не пускають

1.07.2005, 09:07 Просмотров: 1 303
Під час переїзду через кодон матір та дочку висадили з потягу і змусили повернутися додому. Марина вирішила відвідати родичів у Росії та познайомити їх зі своєю трирічною дочкою Оленкою, але ніхто не підказав їй взяти з собою письмову згоду чоловіка..

“Як мені пояснив наш, український прикордонник, - розповідає Марина. – Я не маю права вивезти дитину за межі країни без згоди її батька. Я набрала мобільний чоловіка, пояснила ситуацію і запропонувала прикордоннику отримати згоду по телефону. Але він лише посміхнувся і сказав, що для цього за законом потрібна письмова, нотаріально засвідчена згода. Довелося повертатися додому, а квитки недешево коштують!”.
“ТелеграфЪ” звернувся за роз’ясненнями до Тетяни Печериці, заступника начальника відділу ГП та ІС КМУ:
- Дійсно, діти до 16 років згідно з законодавством нашої країни не можуть самостійно, без дозволу обох батьків,  виїздити за кордон. Якщо неповнолітнього супроводжує один з батьків, необхідно отримати нотаріально засвідчений дозвіл іншого. Якщо він не дає згоди на виїзд, це питання вирішуватиметься у суді. Дозвіл іншого з батьків потрібен і  тоді, коли дитина виїздить у країни колишнього Радянського союзу. Окрім цього, у дитини має бути особистий проїзний документ, або вона повинна бути вписана у паспорт батьків. По досягненні п’ятирічного віку дитиною, її фото вклеюється у паспорт батьків і скріплюється гербовою печаткою. Вклеювати фото треба кожні три роки. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх