Які добрива вносити весною для підживлення саду і городу?

12.05.2025, 14:00 Переглядів: 840 Р

 

Весняний період є вирішальний для формування майбутнього врожаю. Саме в цей час рослини прокидаються від зимового спокою, починають активно рости та потребують поживних речовин. Звісно, потрібне весняне підживлення саду та городу.

Це старт для міцного здоров’я культур та рясного плодоношення. Проте, варто підбирати тільки якісні препарати. Як їх перевірити? Все просто - потрібен аналіз добрив https://microbiolaba.com/analiz-dobriv/ в лабораторії. Але, про все по-порядку.  

Що варто знати перед внесенням препаратів?  

Вибір підживлення - завжди нелегке завдання. Проте, знайти відповідь на питання, чим удобрити город весною все ж можна, якщо обрати правильний підхід. Для початку потрібно визначити кілька особливостей:  

  • погодні умови (переважно надмірна волога чи посуха у вашому регіоні);  
  • тип ґрунту (пісок, суглинок чи глина); 
  • попередня культура (важливо враховувати речовини, внесені восени або торік).  

Ну і, звісно, важливою є сама культура. Різні рослини мають різні потреби у поживних речовинах. 

Основні елементи, яких може бракувати рослинам навесні 

Обираючи весняні добрива, враховуйте, що частіше в цей період культурам не вистачає декількох елементів. Це може бути азот, який є важливим в період старту вегетації ( впливає на ріст зеленої маси). Крім цього, буває дефіцит калію та фосфору. Перший елемент забезпечує стійкість до посухи та інших стресів, а другий - сприяє формуванню квітів та коренів.  

 

Необхідність проведення аналізу ґрунту 

Неважливо, чи ви аграрій, чи звичайний садівник, кожного року скоріш за все стикаєтесь з одним і тим же питанням. Чим удобрити землю весною? Звичайно, можна обрати самостійно препарати. Проте, краще зробити завчасно аналіз ґрунту. Навіщо це потрібно? В першу чергу, результати дозволять зрозуміти, яких саме речовин не вистачає.  

Які добрива вносити весною? 

Весняна підкормка саду повинна обиратися після досліджень співвідношення елементів в ґрунті. Вносити можна різні препарати. Розглянемо їх детальніше.  

Добрива органічного типу 

Це обширна категорія підживлення, яка має природне походження. Підбираючи добрива на весну, зверніть увагу на компост, перегній і в обмеженій кількості пташиний послід. Перший різновид активує мікрофлору та поліпшує структуру ґрунту. Перегній є джерелом калію та фосфору. Пташиний послід багатий на азот.  

 

Мінеральні добрива  

Підживлення саду весною може також складатися з карбаміду (сечовини) та аміачної селітри (основних джерел азоту). Крім цього, може використовуватися:  

  • сульфат калію; 
  • монокалію фосфат.  

Обидва забезпечують якість плодів та стійкість рослин.  

 

Комплексі добрива  

Обираючи весняні добрива для саду, зверніть увагу також на нітроамофоску та Діамофоску. Ці види препаратів містять усі основні елементи (NPK) в збалансованій формі. Крім цього, для спеціалізованого живлення овочів, плодових культур та ягід підходять добрива з мікроелементами.  

 

Які добрива не можна застосовувати навесні? 

В цей період важливо уникати внесення кількох видів підживлення. Наприклад, невиражено перегнилого гною. Речовина може "спалити" коріння. Не підходять також хлорвмісні різновиди. Наприклад, хлорид калію. Він рекомендується для осені.  

Як правильно проводити внесення добрив весною з березня по травень?  

Підкормка саду весною буде ефективною, якщо вносити її правильно. На початку березня варто вносити перегній або компост. Перше підживлення краще робити азотними добривами. В квітні актуальним є підживлення мінеральними NPK-препаратами. А, в травні можна додатково обробити підживленням з фосфором та калієм.  

Часті помилки та як їх уникнути 

Вносьте речовини у рекомендованому дозуванні, інакше це призведе до погіршення стану рослин. Намагайтеся підбирати підкормку за дефіцитом. Крім цього, дотримуйтеся строків внесення. Адже, підживлення може не подіяти так, як повинно бути.  

“Джерело: microbiolaba.com”

 

Автор: на правах реклами
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 6 від 6 лютого 2025)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх