На Полтавщині троє посадовців міськради переплатили 3,4 млн при закупівлі монокулярів та оптики для військових. Вони та ще один підприємець постануть перед судом. Про це повідомили у пресслужбі Бюро економічної безпеки.
За даними слідства, у 2023 році один із департаментів міської ради придбав 165 одиниць оптичного обладнання для військових на суму понад 18 млн грн. Йдеться про монокуляри, приціли та пристрої нічного бачення.
Правоохоронці вважають, що троє посадовців органу місцевого самоврядування разом із колишнім керівником підприємства-постачальника штучно завищили вартість обладнання. Унаслідок цього, за висновками слідства, місцевий бюджет зазнав збитків на понад 3,4 млн грн.
Крім того, один із посадовців підписав документи про нібито повне отримання товару, хоча на той момент постачальник ще не закупив 78 одиниць обладнання. Саме на підставі цих документів підприємству перерахували всю суму за договором. Фактично ж військові отримали обладнання лише через пів року після закупівлі.
Слідство також стверджує, що кошти, отримані внаслідок завищення вартості товару, колишній директор підприємства легалізував через іншу підконтрольну компанію.
Трьох посадовців обвинувачують у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні, а колишнього керівника підприємства — ще й у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом. Остаточне рішення щодо їхньої винуватості ухвалить суд.
Нагадаємо, у Полтаві судитимуть шістьох осіб через завищення цін на меморіалі захисників.