“Чортів” екстрім

1.07.2005, 09:07 Просмотров: 1 038
Півтори години провели кременчужани у полоні "чортового колеса" минулої неділі. У колисках вони зустріли і зливу, і вогні фейєрверку..
Безневинне залізне колесо уже двічі постраждало від знеструмлення парку. А разом з ним і ті, хто любить цей атракціон

Не дуже весело закінчилось свято молоді для 35 кременчужан, які минулої неділі, 26 червня, вирішили покататися на колесі огляду в Придніпровському парку. Катання перетворилося для них у дійсно екстрим і затяглося до глибокої ночі. Більше як півтори години, під зливою та вогнями фейерверку, вони провели у колисках зупиненого, через аварійне відключення електрики, 'чортового' атракціону.

22.00 Свято молоді у розпалі. Раптом на частині площі Перемоги та у Придніпровському парку зникає світло. У нашої компанії виникає ідея піти до колеса огляду та подивиться, як з атракціону евакуюють людей.
22.10 Майже у всіх колисках атракціону сидять люди. Вони сміються і просять якнайшвидше запустити колесо та спустити їх на землю. “Полонених” заспокоюють і запевняють, що небезпеки для їх життя немає і зовсім скоро вони зійдуть на землю.
22.11 Кореспонденту “Телеграфа” в службі контролю за оперативною ситуацією в місті повідомляють, що сталося аварійне відключення електрики. Енергетики вже виїхали до трансформаторних підстанцій усувати недоліки.
22.18 З проханням допомогти в евакуації людей кореспондент “Телеграфа” звертається до служби “01”.
22.23 Хтось з 'полонених' колеса не витримує і справляє нужду (по-маленькому) на кабінки знизу.
22.34 Починається злива. “Полонені” вже не співають, як до цього, а нервують. Надалі репортер газети не встигає записувати час, а лише констатує факти у хронологічному порядку.
До атракціону прибувають рятувальники, медики і перший віце-мер Костянтин Кулінічев. О 22.55 площа Перемоги, під зливою, розквітає вогнями салюту. У цей час рятівники, за допомогою драбин, повернули 'з небес' на землю кількох чоловік з нижніх колисок колеса. Віце-мер розпорядився, аби до парку привезли дизельну електростанцію. На щастя, о 23.38 енергетики усунули недолік і атракціон запрацював.
Звільненим з обійм “чортового” колеса людям дирекція парку пообіцяла повернути гроші за квитки. В обід, у понеділок, таких бажаючих виявилося шість з 35. Директор парку Валентина Кечіна каже, що це вже другий випадок, коли колесо зупиняється через знеструмлення.
Начальник Кременчуцької філії ВАТ “Потлаваобленерго” Сергій Андрієвський, повідомив, що того злощасного вечора, через перевантаження електромережі спрацювала система електрозахисту і згорів запобіжник. “Через це було аварійно відключено сім трансформаторних підстанцій. За правилами, поновлення електрики в таких ситуаціях можна проводити протягом доби. Але ми знали, що на колесі огляду сидять люди. Я вважаю, що ми спрацювали дуже оперативно і за півтори години поновили електроживлення”, - каже Сергій Андрієвський. А ще він радить керівництву парку мати можливість отримувати електрику з різних підстанцій і якщо відключиться одна можна буде переключатись на іншу. Однак про це пані Кечіна може лише мріяти: “До підстанції, яка розташована в шпиталі, нас не можливо підключити, бо там немає зайвих потужностей, а до іншої, що на території залізничної лікарні, треба тягнути кабель. Грошей на ці роботи парк немає”.

Що відчували “полонені”, опинившись між небом і землею?

- Олена Г., 23 роки, студентка. Каже, що спочатку зовсім не хвилювалася. Думала, що колесо зупинили на кілька секунд. Потім сказали, що доведеться сидіти кілька хвилин. Страшно стало, коли почалася злива. Злякалася, що прийдеться просидіти всю ніч і мерзнути. Запевняє, що тепер на цей атракціон ніколи у житті не сяде.
- Володимир Ю., 34 роки, робітник. Розповідає, що паніки у колисці, де він знаходився разом з родиною не було. “Ми навіть співали. Вперше в житті я бачив салют не стоячи на землі, а знаходячись високо у небі. Це чудово. Щоправда дружина замерзла і змокла”. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх