Полтавський екс-банкір виграв справу у Євросуді

14.04.2005, 14:04 Просмотров: 1 061
Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 26 тис. євро колишньому керівникові відділення банку "Полтава-банк" у Києві Євгену Невмержицькому.

За даними інформагенції “Українські Новини”, 35-річний Невмержицький, керував відділенням банку 'Полтава-банк' у Києві. З 8 квітня 1997 до 22 лютого 2000 він утримувався під арештом у слідчому ізоляторі №1 за обвинуваченням у незаконних валютних операціях, крадіжці, ухилянні від сплати податків, зловживанні службовими повноваженнями, шахрайстві й підробці. Термін утримання Невмержицького під арештом продовжувався прокуратурою п'ять разів на строк від 6 до 18 місяців. Два рази, 1 листопада і 16 грудня 1999 року, суд у Києві й Верховний Суд відмовлялися звільнити його з-під арешту, незважаючи на завершення максимально допустимого законом терміну утримання під вартою. Перебуваючи під арештом, Невмержицький оголошував голодування з різних причин, після чого його насильно змушували їсти. Зі слів арештованого, йому довелося перебувати разом з дванадцятьма іншими ув'язненими в камері площею 7 кв.м. без питної води й можливості вмитися. Камера була сирою і не провітрювалася. Крім цього вона була заражена клопами й вошами, у результаті чого він захворів на екзему й коросту.
19 лютого 2001 суд засудив Невмержицького до п'яти років і шести місяців ув'язнення з конфіскацією майна, однак, відповідно до закону про амністію від 11 травня 2000 року і з огляду на термін перебування під арештом, він був звільнений. Після виходу на волю Невмержицький з 23 лютого до 17 травня 2001 року перебував у лікарні, де одержував медичну допомогу під наглядом психіатра.
Європейський суд з прав людини визнав, що стосовно Невмержицького були порушені кілька статей Європейської конвенції з прав людини.  Зокрема положення Конвенції про заборону на катування й принизливе ставлення, оскільки Невмержицького змушували їсти проти його волі й утримували в неналежних умовах. Також було порушене право арештованого на своєчасний розгляд його справи в суді. Суд зобов'язав Україну виплатити Невмержицькому  тисячу євро на відшкодування матеріальних збитків, 20 тис. євро на відшкодування нематеріальної шкоди, а також 5 тис. євро - на відшкодування витрат. 
Автор: sokolov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх