У 2017 стипендію отримуватимуть лише найрейтинговіші студенти

1.12.2016, 08:30 Просмотров: 3 496 Комментариев: 3

У 2017 стипендію отримуватимуть лише найрейтинговіші студенти

У Міносвіти презентували нову модель виплати стипендій, яку планується впровадити уже з наступного року

З наступного року стипендію отримуватимуть не всі студенти, а лише ті, що матимуть найвищі місця в рейтингу, складеному навчальними закладами. На цьому  було наголошено під час проведення міжвідомчої наради щодо проекту постанови КМУ, якою планується внести зміни до моделі стипендійного забезпечення, повідомляє прес-служба МОН.

 

«Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме, кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету», - зазначила міністр освіти Лілія Гриневич.

 

Міністерство також передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% - критерії, що визначить ВНЗ. Такий принцип, за визначенням МОН, допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал.

 

«Зараз у проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо, перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів», - наголосила міністр освіти.

 

За планами Міносвіти, з 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, 43% - отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%.

 

При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж минулого року. Кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72.9% більше ніж зараз - 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

 

При розрахунках МОН зберегло сьогоднішнє співвідношення між мінімальними академічними стипендіями різних типів навчальних закладів, тому і для ВНЗ III-IV рівня акредитації, і для ВНЗ I-II рівня акредитації, і для ПТНЗ збільшення мінімальної стипендії передбачається на 33,4%.

 

Таким чином мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації складатиме 830 грн, а для учнів ПТНЗ – 415 грн.

 

Більш ніж на 100% збільшиться стипендія для кращих студентів, які навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема, йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності, такі як вчителі хімії, фізики, біології та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації складатиме 2036 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації – 1536 грн.

 

Міністерство освіти також представило алгоритм, за яким здійснюватиметься перехід від чинної системи стипендійного забезпечення до нової.

 

«Все просто, якщо студенти здають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні – нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами», - пояснила Лілія Гриневич.

Автор: Руслана Горгола Источник фото: hobiz.ru
Теги:

Комментарии: 3

1 308
1 декабря 2016 09:30

В то время, когда я учился в ВУЗе, для получения степендии средний балл студента за семестр должен был быть не ниже 4,5 (по пятибальной системе). Конкретно в моей группе на бюджетном обучении по технической специальности из 30 студентов степендию  получали максимум 5 человек. 

 


+1
2 818
1 декабря 2016 10:58

Цитата: evil
получали максимум 5 человек.   

4.5 очень высокий показатель и "завалить" студента ниже очень легко. Что и будут массово делать. 


0
2 974
1 декабря 2016 11:44

Цитата: Daniel Mroz
4.5 очень высокий показатель и "завалить" студента ниже очень легко. Что и будут массово делать. 
- якшо студенти не будуть ділитись з викладачем


+1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх