Ось на що кременчуцькі школи витрачають гроші, яких їм так не вистачає

31.01.2018, 14:27 Просмотров: 16 767 Комментариев: 27

 

Кременчуцькі школи фінансуються достатньо. Проблема у тому, на що витрачають бюджетні гроші.

Кременчужани звикли вже чути, що міські школи погано фінансуються, їм не вистачає коштів на найнеобхідніше, і тому з батьків школярів збирають благодійні внески. Натомість у 2017-му році міська влада за ініціативи мера Кременчука Малецького вирішила заборонити збір благодійних внесків у школах та одночасно виділити школам більше коштів, щоб компенсувати скасування благодійних внесків. Тож з 1-го вересня 2017-го року збір внесків у школах скасували. Та, не дивлячись на це, чимало батьківських комітетів і далі збирали гроші з батьків школярів, пояснюючи, що бюджетних грошей катастрофічно не вистачає – або на кулери для води, або на класні журнали тощо.


Депутат Кременчуцької міськради Тетяна Сідерка вирішила проаналізувати як школи витратили кошти, виділені їм з міського бюджету, зокрема і на компенсацію скасованих благодійних внесків. Для цього вона зібрала звіти від кожної школи. Депутат аналізувала інформацію за двома статтями витрат: “придбання предметів і матеріалів” (2210) та “послуги” (2240). Ці статті витрат були обрані тому, що найчастіше з батьків учнів збирали гроші саме на придбання товарів та оплату послуг.


Після аналізу отриманої інформації депутат Сідерка дійшла висновку, що кременчуцькі школи фінансуються достатньо, проблема в тому, на що ці кошти витрачаються.


 


– Питання про обмежене фінансування шкіл має бути зняте. Коштів достатньо. Тут інше питання – на що ці кошти витрачалися! Можу сказати, що школи бюджетні гроші не жаліли, купували що завгодно – хто номерки для гардеробу, хто пральні машини невідомо для чого, а хто і настільні лампи по 1200 гривен. Моє завдання – показати, що грошей школам виділяють достатньо, їх треба раціонально використовувати. Тож батькі, які почують цей плач Ярославни про відсутність грошей, нехай замисляться, чи не афера це – саме так я це називаю, – каже Тетяна Сідерка.

 
Депутат надала журналістам зведені таблиці витрат по кожній школі (в кінці матеріалу). І розповіла про шкільні покупки, які викликали у неї запитання щодо їх доречності та зависокої вартості. Ось перелік дивних покупок:


Школа №18

придбала за бюджетні гроші настільну лампу вартістю 1200 грн. Чи не задорого це для скромної бюджетної школи? 


Школа №18


придбала проектор Tecro за ціною 26 700 грн. Натомість середня вартість проекторів Tecro коливається в межах від 4000 гривень до 10 000 грн – це був найдорожчим серед знайдених за пошуковим запитом. 


Примітка “Телеграфа”:


Депутат Сідерка поінформувала “ТелеграфЪ”, що після оприлюднення інформації про те, що 18-та школа купила дуже дорогий проектор Tecro за 26 тисяч гривень, директор школи зателефонувала їй і повідомила, що насправді вони купили аж п’ять недорогих проекторів Tecro, а не один дорогий. Натомість у документах, наданих керівництвом школи на депутатський запит Тетяни Сідерки, зазначено чітко: “проектор Tecro”, а не “проектори”. Кількість одиниць теж не вказана (дивись фото).


Школа № 19


придбала пральну машину за 5790 грн. Депутат Сідерка не отримала відповіді, з якою метою її купили, де встановлять та хто на ній працюватиме? Адже у школах зазвичай не перуть білизну. 


Школа №15 (школа-дитсадок у 278 кварталі)


купила одну за одною дві достатньо дорогі м’ясорубки. Спершу у вересні одну за 3498 грн (договір від 08.09.2017). А 1-го грудня другу – вже за 3849 грн. Навіщо одній школі одразу дві нових м’ясорубки?
 Школа № 24


купила косарку. Це нормально, там на території є газон. Натомість депутат Сідерка зазначила, що у 2016-му 24-та школа вже купувала газонокосарки, причому дві, і за гроші батьків. То куди вони поділися і навіщо купувати ще одну?


– Я ще тоді, у 2016-му, ставила питання, навіщо школа купила одразу дві косарки? Мені відповіли, що друга потрібна на той випадок, якщо зламається перша, – каже депутат Сідерка.


І запитує: а чи варто так щедро розкидатися батьківськими грошима?
 

Школа №21


Привернули увагу депутата і покупки 21-ї школи-інтернату. Наприклад, школа витратила на заправку картриджів більше 35 тисяч – 32 245,02 грн та додатково 2765 грн. (на фото). Шоправда, у графі зазначено “заправка та поточний ремонт картриджів”. Тож, можливо, така значна сума пішла саме на ремонт, бо щоб назаправляти картриджі на 35 тисяч гривень, треба “щоб принтери стояли у кожному класі” – так пояснили “Телеграфу” фахівці.

Крім того, привернули увагу депутата і чималі суми, витрачені у 21-й школі на купівлю пального для автомобіля (52 000 грн) та запчастин до нього (51 277 грн).  Також депутат окремо зупинилася на класних журналах. Вона сказала:


– Перед початком навчального року мені скаржилися деякі вчителі, що їх змушують купувати шкільні журнали за власні гроші. Можна зробити припущення, що в школах, де офіційно на журнали витрачені незначні кошти, їх купували самі вчителі, – вважає депутат Сідерка.


 Дійсно, у графі “документи, класні журнали” впадає в очі велика різниця між сумами, витраченими школами на придбання цих предметів. Звісно, кількість закуплених класних журналів залежить від кількості учнів у школі. Та й тут впадають в очі певні дива. Наприклад, маленька школа №2 закупила документів та класних журналів на 2045,95 грн, а теж маленька школа №24 купила документів та класних журналів лише на 140 гривень. Знову-таки, велика школа №1 придбала документів та класних журналів на 6330,22 грн, а не більша за неї школа-інтернат №21 купила тих же документів та класних журналів аж на 10 248 грн. Натомість ще одній великій школі №6 вистачило на це 6875,44 грн.Питна вода: фільтри і кулериОкрему увагу депутат Сідерка звернула на тему питної води. Вона зазначила:


– Протягом року мені писали та телефонували батьки учнів, розповідали, що збирають гроші на кулер у класі. У мене питання: навіщо збирати додаткові гроші на кулери, якщо більшість шкіл мають фільтри для води і сплачують по 8000 гривень за їхнє обслуговування та ремонт? Якщо вода очищена, яка потреба у кулерах? – каже Тетяна Сідерка.

 
Пропонуємо читачам подивитися у зведених таблицях, які школи сплачують чималі суми за фільтри води та їх обслуговування – адже питання питної води хвилює багатьох батьків.


Також подивитися скільки школа, де вчиться ваша дитина, витратила на канцтовари, на господарчі товари, на лампи, класні журнали та інші речі можна у зведених таблицях нижче.


 Ми розповіли першу частину історії про шкільні гроші. Надалі депутат Сідерка планує завітати до шкіл, щодо витрат яких виникли питання. “ТелеграфЪ» про це обов’язково розповість читачам.

 


 

Комментарии: 27

70
31 января 2018 15:18

Какие выводы из этих цифр? Хоть кто - то  понесет ответственность?


+42
754
31 января 2018 15:23

Я не защищаю директоров данных школ, просто возникли вопросы: А как стирают в школах хотя бы шторы?(скажете -договора с химчистками ,а их цены). Спросите у коммунальщиков как часто они ремонтируют и покупают новые электрокосы.( из практики скажу ,для большой территории хоть бренд ,хоть китайская подделка и то ито за год выходит со строя, это не на даче возле заборчика травку посбиваать). Мясорубка "досатьно дорога"? Для домашних нужд возможно ,но для "общепита " она слабовата по мощности и своим характеристикам (насколько мне известно в Новой линии нет "промышленных" ,мощных мясорубок). А с остальным в принципе согласен. Повторюсь, ни в чью защиту, просто вопросы после прочитаного.


+5
3 414
31 января 2018 15:56

4 школа лампи на 60 тисяч))) - ліхо!

Хай вікна, да, дорогі - але лампи!!!!????


+27
438
31 января 2018 20:10

Цитата: почемучка

4 школа лампи на 60 тисяч))) - ліхо!

Хай вікна, да, дорогі - але лампи!!!!????

Если ставили LED-светильники, то величина затрат вполне обоснована. А вообще, по лампам рекордсмен - это 17-я школа: аж почти 72 тыс. Но судя по рекордам в остальных статьях затрат в этой школе (строй.материалы, окна, мебель) - можно прийти к выводу, что в 17-й школе в 2017 году был кап.ремонт с тотальной заменой окон, ламп, мебели etc. Да и в 4-й структура затрат вполне похожа на проведенный в школе ремонт. Родители детей из этих школ, можете подтвердить/опровергнуть мои предположения?


+12
3 414
31 января 2018 21:58

Цитата: KRom
Если ставили LED-светильники, то величина затрат вполне обоснована
за таку ціну в половині класу можна поставити такі світильники. Шановні читачі - у кого в класі 4-ї школи поставили такі світильники?? В мого племінника не те що лед світильники- в люстрах звичайні лампи розжарювання вкручені над задніми партами, а над передніми вкручені економки. То де ці світильники?


+7
35
1 февраля 2018 00:06

Школа №30: Мебель - 250 тысяч, дидактические материалы - 141 тысяча, канцтовары - 58 тысяч. Похоже на чистый обнал, особенно по статье расходов "дидактические материалы". Или там дети полностью всем обеспечены на высшем уровне.

Все расходы, кроме мебели на четверть миллиона, малоценка, сразу подлежит списанию. Вот где стоит "покопаться"...


+28
36
1 февраля 2018 08:25

Надеюсь прочитав эту статью, мамочки школьников (а их ещё очень много, поверьте), которые всеми руками за то, чтобы сдавать деньги в школе, наконец-то проснуться и осознают, как деньги тратяться  на "благо" их детей.


+23
754
1 февраля 2018 09:29

Цитата: deputat

Школа №30: Мебель - 250 тысяч, дидактические материалы - 141 тысяча, канцтовары - 58 тысяч. Похоже на чистый обнал, особенно по статье расходов "дидактические материалы". Или там дети полностью всем обеспечены на высшем уровне.

Все расходы, кроме мебели на четверть миллиона, малоценка, сразу подлежит списанию. Вот где стоит "покопаться"...

Посетите сначала школу. Насколько мне известно в школе реально меняли мебель (парты,стулья, шкафы, тубочки...)  , у меня там двое детей учатся и я лично несколько дней помогал разносить мебель по классам . Кроме того, в школе появились новые "хокейные" классы и "экспереминтаторские - европейские" классы по новой программе.


+6
233
1 февраля 2018 09:35

а чому ми дізнаємося про закупівлі лише через депутатський запит? Чому не має відкритого інтренет ресурсу по типу Проззоро де ми будемо бачити всі закупівлі, які фінансуються з міського бюджету?

 

на скільки я памятаю, Малецький це обіцяв як кандидат.


+33
754
1 февраля 2018 09:44

Цитата: deputat

Школа №30: Мебель - 250 тысяч, дидактические материалы - 141 тысяча, канцтовары - 58 тысяч. Похоже на чистый обнал, особенно по статье расходов "дидактические материалы". Или там дети полностью всем обеспечены на высшем уровне.

Все расходы, кроме мебели на четверть миллиона, малоценка, сразу подлежит списанию. Вот где стоит "покопаться"...

Откройте "поисковики" и введите - школьные парты младших классов. Одноместная небольшая парта от 1000 и выше , 2-х местная от 1500 (для детей старше ещё дороже).Теперь умножте "грубо" на класс где 30  детей  .Сколько классов всего получило новых парт ?(это только парты, а ещё надо книжные шкафы , тумбочки и т.д.).


+6
525
1 февраля 2018 09:44

Нет страха.скоро появится.


+8
804
1 февраля 2018 10:00

[quote=inattentive]

 

[/quote]Откройте "поисковики" и введите - школьные парты младших классов. Одноместная небольшая парта от 1000 и выше , 2-х местная от 1500 (для детей старше ещё дороже)...

[/quote]

Да нафига смотреть Ваши поисковики? Десятки производителей будут рады продать сотню парт по 800 сразу, а не сидеть и ждать когда одна продстся через барыг-перекупщиков в интернете за 1000-1500. 


+20
754
1 февраля 2018 10:07

[quote=s2e7r8g]

[quote=inattentive]

 

[/quote]Откройте "поисковики" и введите - школьные парты младших классов. Одноместная небольшая парта от 1000 и выше , 2-х местная от 1500 (для детей старше ещё дороже)...

[/quote]

Да нафига смотреть Ваши поисковики? Десятки производителей будут рады продать сотню парт по 800 сразу, а не сидеть и ждать когда одна продстся через барыг-перекупщиков в интернете за 1000-1500. 

[/quote]По 800? Со стульями?(двухместные или одгоместные?).Пусть даже так. Сколько классов получат новые парты?


-10
804
1 февраля 2018 10:27

[quote=inattentive]

[quote=s2e7r8g]

[quote=inattentive]

 

[/quote]Откройте "поисковики" и введите - школьные парты младших классов. Одноместная небольшая парта от 1000 и выше , 2-х местная от 1500 (для детей старше ещё дороже)...

[/quote]

Да нафига смотреть Ваши поисковики? Десятки производителей будут рады продать сотню парт по 800 сразу, а не сидеть и ждать когда одна продстся через барыг-перекупщиков в интернете за 1000-1500. 

[/quote]По 800? Со стульями?(двухместные или одгоместные?).Пусть даже так. Сколько классов получат новые парты?

[/quote]Я привел цифры как пример. Я хотел просто сказать, что через интенет можно покупать что-то для себя в единичном экземпляре. Для того, что бы закупать что-то доргостоящее в больших количествах для города, нужно находить контакты с производителями и вести с ними диалог о ценах, условиях оплаты, качестве и т.д. 


+17
114
1 февраля 2018 10:49

в 5 гимназии сменили директора, Бобер выгнали. Так там и затраты относительно небольшие. Может, стоит еще "покошмарить" директоров? И тогда не будет лишних покупок 


-7
754
1 февраля 2018 11:02

 

[/quote]Я привел цифры как пример. Я хотел просто сказать, что через интенет можно покупать что-то для себя в единичном экземпляре. Для того, что бы закупать что-то доргостоящее в больших количествах для города, нужно находить контакты с производителями и вести с ними диалог о ценах, условиях оплаты, качестве и т.д. 

[/quote] Я с вами не спорю , сам в снабжении  уже 15 лет и знаю как торговаться и находить производителей (тем более, это почти что опт). О ценах я написал приблизительно. Просто народ любит поругать "медецину и образование", адругую сторону не видит. Я всего лишь привёл маленький пример цен. В остальном со статьёй согласен. Глупо составили отчёт о закупках.Цитата: mari

в 5 гимназии сменили директора, Бобер выгнали. Так там и затраты относительно небольшие. Может, стоит еще "покошмарить" директоров? И тогда не будет лишних покупок 

При этом стоит учесть колличество учащихся и сотрудников учебного заведения .


-1
629
1 февраля 2018 11:06

риба портиться з голови. може ці директора і купували б дешевше, але у цих директорів є ціле управління освіти, яке скоріш за все і рекомендує цим директорам .... хтось ці управління контролює? і чим вони взагалі займаються, крім ось таких, вибачте на слові, клемтоманівських рекомендацій? не буде управління і майже не буде таких зловживань і у директорів. 


+22
1 099
1 февраля 2018 11:07

Цитата: krem1603
а чому ми дізнаємося про закупівлі лише через депутатський запит? Чому не має відкритого інтренет ресурсу по типу Проззоро де ми будемо бачити всі закупівлі, які фінансуються з міського бюджету?
  - спробуйте ресурс E-DATA, там працює пошук за ЄДРПОУ, там про Кременчуцькі КП та інші установи, що витрачають публічні кошти можна багато цікавого знайти :)


+13
804
1 февраля 2018 11:20

Цитата: land

риба портиться з голови. може ці директора і купували б дешевше, але у цих директорів є ціле управління освіти, яке скоріш за все і рекомендує цим директорам .... хтось ці управління контролює? і чим вони взагалі займаються, крім ось таких, вибачте на слові, клемтоманівських рекомендацій? не буде управління і майже не буде таких зловживань і у директорів. 

А кто у нас вообще в городе что-то контролирует? Из оф. источников я например знаю, что только табачка в 2017 году заплатила 9,5 млрд. грн налогов, Укртатнафта 8,7 млрд. грн и т.д. А теперь вопрос к знатокам: сколько процентов согласно закону о децентрализации от этих денег должно остаться в городе, кто их контролирует и главное где они, если наша влада на все берет кредиты?


+12
808
1 февраля 2018 11:42

Цитата: s2e7r8g

А кто у нас вообще в городе что-то контролирует? ... А теперь вопрос к знатокам: сколько процентов согласно закону о децентрализации от этих денег должно остаться в городе, кто их контролирует и главное где они, если наша влада на все берет кредиты?


Никто не контролирует, потому что тихий омут. Во всех без исключения комунальных предприятиях, учебных заведениях и др.организациях, работающих с бюджетными деньгами, цветет и пахнет коррупция. 
Коррупция - это слаженная система, в которой задействованы все уровни власти, от мэра и его крыши в виде депутата ВР, до его заместителей, руководителей КП, и т.д. Верха "работают" по крупному, отстёгивают т.н. правохранительным органам за спокойствие. Низы (директора школ например) смотрят на верха и думают - чем мы хуже. Верха видят, что низы тоже пилят, но нетрогают, потому что будет бунт и система даст трещину со всеми вытекающими.
Любой директор - коррупционер. Но так как рыба гниет с головы, то начинать нужно не с них.
ЗЫ. Каким должен быть нормальный депутат? Ну например таким как Татьяна Сидерка.


+26
3 935
1 февраля 2018 17:53

--->> s2e7r8g А кто у нас вообще в городе что-то контролирует? ... А теперь вопрос к знатокам: сколько процентов согласно закону о децентрализации от этих денег должно остаться в городе, кто их контролирует и главное где они, если наша влада на все берет кредиты?<<--- Вы еще забыли добавить одну, "маленькую" незначительную мелочь. Это 5% местный налог, которым облагается алкоголь, табак и топливо. И эта вся сумма(а она уверен очень большая) остается в местном бюджете. Так вот на что она тратится и вообще где она?

+9
374
1 февраля 2018 19:03

18 школа ноутбук купила аж  за 53 000 грн ,Карл ....за 25 000 бомбовый купить можнокто не понял о чем речь ...так школа это Клондайк оказывается

я б отметил топ этих закупок по моему мнению

18 школа купила оргтехнику на 53 0000 пачки Карл

теперь считаем

средненький ноут с ай3 и видяхой на 2 гига  Леново 15 000

принтел лазерный цветной Кенон 6400

колонки к ноуту 600 грн

22 000 грн всего 

19 школа

электрокипятильник с конфорками 11 000 ????

подвесной потолок на 30 000 огогого

21 школа

145 000 охрана ... если 4 человека то по 4 000 грн зарплата в мес каждому

топлива на 50 000 и запчастей на 50 000  знаете у них что БМВ из автосалона


+8
260
1 февраля 2018 23:55

По заправкам/регенерациям/ремонтам картриджей/оргтехники - это вообще прям кладязь золотой: отследить какие работы были действительно сделаны, а каикие нет - практически не реально, разве что специалисту взятся за регулярный контроль и сдавать для проведения работ лично пару-тройку месяцев для получения статистики, и только после сравнения станет более менее ясно, никто этим заниматься не будет, обналичка по-полной практически во всех школах/гос.учреждениях, инфа сотка.


+12
91
2 февраля 2018 08:28

Чистой воды обналичка средств! Можно посмотреть по контрагентам (у кого покупают) - это в основном ФОПовцы и не удивлюсь, что "безНДСники", хотя есть куча организаций, работающих "чисто" и с НДС, но там "левые" накладные не прокатят.

Нарвится покупка ноута с колонками и принтером за 51,5 тыс.грн. Обалдеть прям можно! в среднем новый классный ноут стоит 20 максимум 25тыс, принтер суперский - 10, колонки пусть аж 2тыс. Итого 32-37тыс. Тут - 51,5 и опять у того же ФОП Курятник, который торгует всем - и канцтоварами и ноутами. Где налоговая с проверками?

А на 70тыс можно было купить в среднем 100-110 Led-светильников, а если оптом - еще больше. Интересно, сколько их купили?

Безнаказанность порождает беззаконие!!!


+15
999
2 февраля 2018 10:03

Цитата: mari

в 5 гимназии сменили директора, Бобер выгнали. Так там и затраты относительно небольшие. Может, стоит еще "покошмарить" директоров? И тогда не будет лишних покупок 

Было такое дело. С Бобром затраты билы очень большие.  Но Бобер ходила с сумкой от Версаче (не верится, да ?  а это правда). И форму для детей покупали только о Бобер.  Все хотят жить, жить хорошо, вот поэтому и лампы на десятки тысяч гр, и швабры скоро начнут покупать по 5000гр за шт ))   ....эх откаты откаты, как же без них !


+8
754
2 февраля 2018 11:05

Было такое дело. С Бобром затраты билы очень большие.  Но Бобер ходила с сумкой от Версаче (не верится, да ?  а это правда). И форму для детей покупали только о Бобер.  Все хотят жить, жить хорошо, вот поэтому и лампы на десятки тысяч гр, и швабры скоро начнут покупать по 5000гр за шт ))   ....эх откаты откаты, как же без них !

[/quote] сумочка Chanel


+1
4
14 февраля 2018 00:20

Просто нехай за всі закупівлі відповідає департамент освіти, щоб зняти будь-яку відповідальність із деректорів. Але чи їм воно потрібно? Бо завжди знайдуться ті, кому все не подобається, а крайнім бути не хочеться.... 
Та й взагалі школи закупляють потрібне, а от
аби десь такий звіт побачити про роботу наших депутатів на благо міста. Ось там буде що обговорити. 


+3
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх