За відмову від будинкових лічильників кременчужанам виставили норму 9,8 кубів газу замість 4,4. Наскільки це законно?

4.08.2016, 14:35 Просмотров: 9 750 Комментариев: 12

За відмову від будинкових лічильників кременчужанам виставили норму 9,8 кубів газу замість 4,4. Наскільки це законно?

Юрист Олена Дмитриченко вказує, що окремий споживач не відповідає за будинковий облік газу – він відповідає тільки за квартирний. Тобто відмова побутових споживачів не є підставою для завищених рахунків.

ПАТ «Кременчукгаз» застосовує новий спосіб боротьби з мешканцями, які не дають встановити будинкові лічильники. Днями на будинках, де люди використовують газ лише для плит, почали з’являтися оголошення про те, що в разі відмови, мешканці отримають рахунки на 9,8 кубометрів газу на одну особу (замість чинної норми 4,4, передбаченою Постановою КМУ №203 від 23.03.16 р.).

 

За відмову від будинкових лічильників кременчужанам виставили норму 9,8 кубів газу замість 4,4. Наскільки це законно?

 

«ТелеграфЪ» отримав шквал повідомлень від кременчужан: зокрема, від мешканців будинку на просп. Лесі Українки, 74, Молодіжній 21, Воїнів-Інтернаціоналістів, 3. Люди пишуть, що вже за липень отримали завищені рахунки.

 

За відмову від будинкових лічильників кременчужанам виставили норму 9,8 кубів газу замість 4,4. Наскільки це законно?

 

Наскільки це законно? Запитують кременчужани.

 

Так, Людмила Ковтун, мешканка будинку на вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, звертає увагу на Закон «Про комерційний облік природного газу», яким для споживачів із газовими плитами передбачений термін для переходу на обов’язковий облік до 1 січня 2018 року. А зараз 2016 рік, до того ж, у законі не сказано про встановлення саме будинкових лічильників, а люди наполягають на квартирних. Про це мешканці написали у колективному листі до «Кременчукгазу», відповідь поки що не отримали.

 

Богдан Оксененко, голова правління ПАТ «Кременчукгаз», вважає, що підприємство Закон «Про комерційний облік…» не порушує.

 

– Відповідно до ст. 2 цього Закону, з 1 січня 2018 року споживачі взагалі не мають права споживати газ без обліку. Тобто ми повинні їм відключити газ. Нині ж ми газ не відключаємо, але виставляємо рахунки за нормою, передбаченою Кодексом газорозподільних систем.

 

Пан Оксененко послався на той самий пункт, на який посилається міськгаз у своїх оголошеннях:

 

«Якщо побутовий споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ (що підтверджується актом про порушення, складеним відповідно до вимог глави 5 розділу ХІ цього Кодексу), фактичний об’єм спожитого (розподіленого/поставленого) природного газу по побутовому споживачу за відповідний календарний місяць визначається за граничними об’ємами споживання природного газу населенням, визначеними у додатку 10 до цього Кодексу».

 

Цим же кодексом передбачено, яким чином фіксується відмова: складається відповідний акт, якщо його не підписує споживач, достатньо двох підписів оператора ГРМ (тобто представників міськгазу), а також додаються відеоматеріали. Акт розглядає комісія – така комісія уже запрацювала при «Кременчукгазі», розповів керівник підприємства.

 

Коментар юриста:

Наскільки законно виставляють завищену норми газу?

 

За відмову від будинкових лічильників кременчужанам виставили норму 9,8 кубів газу замість 4,4. Наскільки це законно? Юрист Олена Дмитриченко звертає увагу на те: хто ж відповідає за встановлення будинкового лічильника? На цьому будує свою відповідь.

 

- Із Кодексу газорозподільних систем вбачається, що загальнобудинковий вузол обліку природного газу встановлюється за ініціативи балансоутримувача (управителя) або Оператора ГРМ та за їх рахунок, при цьому балансоутримувач (управитель) не може відмовити Оператору ГРМ в організації та встановленні загальнобудинкового вузла обліку природного газу, якщо ці заходи здійснюються за рахунок Оператора ГРМ.

 

Тобто згоди окремого мешканця  на встановлення загальнобудинкового приладу обліку не потрібно – це відповідальність голови ОСББ (якщо в будинку створене ОСББ) або керуючої компанії.

 

Натомість пункт Кодексу, на який посилається міськгаз, застосовуючи норму 9,8 кубометрів газу, регламентує відповідальність побутового споживача (тобто конкретного споживача, а не їх групи), який не забезпечений лічильником газу та при цьому відмовляється від його встановлення за рахунок Оператора ГРМ.

 

Тож треба уважно вивчити питання: на кого саме «Кременчукгаз» складає акт про порушення? Якщо це – побутовий споживач, то він є відповідальним за відмову від встановлення лічильника у квартиру, але не на будинок. От якщо побутовий споживач не дає встановити лічильник у квартиру, у цьому випадку дії «Кременчукгазу» щодо рахунків на 9,8 кубометрів газу будуть цілком правомірними.

 

- Тобто як діяти людям, якщо їх викликають на комісію та ознайомлюють зі складеними актами?

- Уважно подивіться, на кого складений акт. Якщо акт складений на конкретну людину, раджу писати свою незгоду із цим актом, при цьому вказуючи, що ви є побутовим споживачем і не відмовляєтесь від встановлення лічильника газу у своїй квартирі, а питання встановлення будинкового лічильнику не належить до вашої компетенції (при цьому посилатися на розділ 9 главу 5 Кодексу газорозподільних систем). Питання встановлення будинкового лічильника – це питання управителя та міськгазу. Не передбачено відповідальності окремого побутового споживача за відсутність загальнобудинкового приладу обліку. І на цій підставі можна оскаржувати виставлені рахунки по 9,8 кубометра газу на людину у суді.

Теги:

Комментарии: 12

1 058
4 августа 2016 14:48

Есть юристы которые бывает на сайте Телеграфа? Если есть, то ответьте пожалуйста на вопрос: если стоит надомный счетчик, то есть ли законные нормы для разделения общего количества использованного природного газа на каждую квартиру?

0
395
4 августа 2016 15:58

Цитата: shtai
Есть юристы которые бывает на сайте Телеграфа? Если есть, то ответьте пожалуйста на вопрос: если стоит надомный счетчик, то есть ли законные нормы для разделения общего количества использованного природного газа на каждую квартиру?
Не юрист, но газ распределяется согласно количеству зарегистрированных в каждой квартире людей.

0
1 424
4 августа 2016 16:05

Цитата: shtai
если стоит надомный счетчик, то есть ли законные нормы для разделения общего количества использованного природного газа на каждую квартиру?


От общего количества газа на дом отнимите общее количество газа, учтённое по индивидуальным счётчикам. Разницу разделите на количество прописанных жильцов в доме и умножьте на количество жильцов, проживающих/прописанных (в ОСМД своя атмосфера, например) в конкретной квартире.

0
1 058
4 августа 2016 16:11

Это то, что нам сказали представители горгаза, то есть в законодательстве этот момент не прописан? Просто если соседка целый день печет торты и прописана одна, то она в большом плюсе, а моя семья должна за нее платить, или могу отказаться, и пусть горгаз идет в суд и пытается доказать на каком основании они насчитывали плату?

0
82
4 августа 2016 16:20

А теперь внимание: посмотрим, сколько к вечеру здесь будет соплей и сколько людей будет на ближайшем митинге возле "Кременчукгаза".

+1
577
4 августа 2016 17:03

Цитата: shtai
Это то, что нам сказали представители горгаза, то есть в законодательстве этот момент не прописан? Просто если соседка целый день печет торты и прописана одна, то она в большом плюсе, а моя семья должна за нее платить, или могу отказаться, и пусть горгаз идет в суд и пытается доказать на каком основании они насчитывали плату?

Вы можете поставить счетчик и платить за то что реально используете. Или будите делить на всех по общедомовому счетчику. Других вариантов нет.

-1
413
4 августа 2016 17:06

Цитата: Andy
А теперь внимание: посмотрим, сколько к вечеру здесь будет соплей и сколько людей будет на ближайшем митинге возле "Кременчукгаза".

Да их и Нафтогаз,скоро спалят к ...матери.

0
741
4 августа 2016 20:55

Цитата: Radar
Да их и Нафтогаз,скоро спалят к ...матери.

Какой какой матери ?

0
367
5 августа 2016 06:23

Эти с горгаза вообще обнаглели. 3 года назад подключили плиту в квартире. Оплатил 91 гр, квитанции нет. Технарь объяснил, что стоит отметка в книжке и это достаточно. Теперь приходит угроза с отключением всего дома за, яко бы мою не оплату подключения плиты к стояку. Как без оплаты они могли подключить мне газ? Кто то может это себе представить? проблема. Так, что крахоборы ещё те.

0
450
5 августа 2016 15:41

Цитата: shtai
есть ли законные нормы для разделения общего количества использованного природного газа на каждую квартиру?

Є.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2002 р. № 620
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 27 січня 2016 р. № 46)

ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку

0
1 411
5 августа 2016 15:49

Цитата: ulyanov


ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку

І на скільки воно тимчасове? 14 років уже...

0
450
5 августа 2016 15:56

Цитата: Хатаб
14 років уже.

нова редакція затверджена 27 січня 2016 року.
Наскільки тимчасове? До його скасування. Хоч і 100 років

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх