Озброєні особи зайняли вогневі позиції, після чого, за наказом полковника, військові здали зброю та покинули частину
Колишнього полковника, уродженця Кременчуцького району, підозрюють у невиконанні службових обов’язків, що призвело до захоплення військової частини та втрати майна на понад 11,7 млн грн. Про це стало відомо з ухвал Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області та Приморського районного суду Одеси, які оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
За даними слідства, у травні 2014-го до української військової частини прибули близько 40 озброєних осіб з автоматами, кулеметами та гранатометами. На той момент на території частини перебували 303 військовослужбовці.
Підозрюваний полковник, який виконував обов’язки командира, наказав своїм підлеглим отримати зброю та зайняти бойові позиції. Однак, попри чисельну перевагу та вигідні умови для оборони, він вирішив не застосовувати силу проти нападників, йдеться в ухвалі.
Полковник разом зі своїм заступником без зброї вийшов до озброєних осіб на переговори, не організувавши прикриття військовослужбовцями. Замість вимоги скласти зброю та здатися правоохоронним органам, командир дозволив невідомим увійти на територію частини. Озброєні особи зайняли вогневі позиції, після чого, за наказом полковника, військові здали зброю та покинули частину.
Згодом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 426 КК України (умисне невиконання військовою службовою особою дій, які вона повинна була виконати). Колишнього військового оголосили в розшук, оскільки він переховується від слідства.
Суд дійшов висновку, що перебуваючи на свободі, підозрюваний може ухилятися від правосуддя, тому 2024-го надав дозвіл на його затримання для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Вже у березні 2025-го суд залишив без розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ексвійськового. Причина — закінчення терміну дії ухвали про його затримання.
Протягом 12 місяців правоохоронні органи мали виконати цю ухвалу, але затримати його так і не вдалося.
Протягом цього часу:
Оскільки термін дії ухвали завершився 4 березня 2025 року, вона втратила законну силу.
Згідно з нормами КПК України, ухвала про затримання з метою приводу втрачає чинність у таких випадках:
Враховуючи ці положення, без затримання підозрюваного суд не може обирати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Суд дійшов висновку, що через завершення терміну дії ухвали та відсутність підозрюваного клопотання про його арешт має бути залишене без розгляду.
Нагадаємо, на Полтавщині на 3 роки за ґратами засудили чоловіка за ухилення від мобілізації. Вирок йому виніс Диканський районний суд 6 березня.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.