Що кременчужанам покласти до Великоднього кошика: що можна і чого не можна святити

27.04.2019, 08:11 Переглядів: 7 044 Коментарів: 3

 

Ходите на Великдень до церкви?

Вже у суботу православні кременчужани підуть в храми святити паски і яйця. ТелеграфЪ розібрався, що можна і чого не можна класти у великодній кошик.


Що обов'язково має бути


Обов'язково мають бути головні символи свята: паска та крашанки. А також церковні свічки, які під час служби встромляють у паску.


Крім того в кошик часто кладуть інші продукти: овочі, ковбаси, вино і т. д. Але це не обов'язково, а дещо - навіть заборонено.


Що святять


Нині рамки того, що можна і чого не можна святити на Великдень досить розмиті. Деякі священики кажуть, що м'ясо святити не можна, однак важко уявити великодній кошик без домашньої ковбаси або шинки.


Заведено святити хрін, який символізує здоров'я, і сіль - символ достатку. Також у великодній кошик кладуть сир, масло, пиріжки.


Часто кладуть фрукти чи овочі, і, хоча є інші свята, на які їх заведено святити, покласти їх у великодній кошик - не гріх.


Попри заборону святити на Великдень алкоголь, у великодніх кошиках часто можна побачити пляшку Кагору. Священники, зазвичай, нічого не мають проти посвяти вина.


Що не можна святити на Великдень


Категорично забороняється святити:

  • гроші та коштовності;
  • горілку, коньяк, самогон і інший алкоголь (крім Кагору);
  • кров'янку та інші продукти, виготовлені з крові тварин.

Нагадаємо, що Інститут аграрної економіки порахував, що зібрати Великодній кошик на Полтавщині обійдеться у 724 гривні. У той же час, ТЪ сходив у супермаркет і зібрав свій святковий кошик на 434 гривні.


А от більшість наших читачів зібрали свої кошики дорожче 100 гривень:

 

Ходите на Великдень до церкви?

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 3

0
27 квітня 2019 09:55

Люди не знают ни истории происхождения праздника, ни значения. Зато многие активно закидываются алкоголем под шашлычок. А на предельно простой вопрос: "Что вы сегодня так активно празднуете?" - немая сцена, или в лучшем случае некоторое невнятное бормотание и пьяное мычание. Вот как! Вот и вся их духовность, все их мышление. Главное - набить кишки жареным мясом и залить водкой. Также те, кто называет людей "верунами" - не прочь запихнуть в себя сдобную пасочку, под шумок.

Мы видим насколько обмельчал и оскотинился социум. Несмотря на социальное положение, большие джипы, толстые кошельки, высокие зарплаты, наличие семьи и детей - часть людей так и остались похожими на Человека только внешне. А внутренне - сродни глупым обезьянам. Тут тебе "верун" , и тут же празднование "верунского" праздника. Запихается шашлыком по случаю праздника - а что празднует не знает. Определитесь уже, противоречивые людишки, а иначе нестыковочка возникает.

 

Всех сознательных людей - с наступающим!


19 7
4 363
1
27 квітня 2019 10:25

Цитата: Volvoвод
Мы видим насколько обмельчал и оскотинился социум
Сразу видно , у человека какие то проблемы.... Не нервничайте так, раз вы такой правильный, какое вам дело до чужих кишок и кошельков с джипами...Спокойненько сходите в церковь и всё наладится.... С Наступающим Светлым Праздником всех верующих и неверующих. Да прибудет с Вами Сила и Свет!


12 13
0
27 квітня 2019 13:52

Примерно 16 апреля (если переводить на современный календарь) славяне праздновали завершение свадьбы неба и земли, наступление весны, праздник раскрытия земли и ее готовности к посеву, иными словами, Праздник Плодородия. Этот праздник символизировал начало новой Жизни, зачинание природы и начало посевов. В дни праздника на полях водили хороводы, чем энергетически помогали земле зарядиться положительной энергетикой и приносить большее количество урожая. На праздник этот так же было принято печь Куличи, как символ Мужской силы и плодородия (именно поэтому он имеет вытянутую форму и сверху его принято поливать белым кремом из взбитых яиц) и творожный пирог который сейчас называют Пасхой, как символ женского плодородия. И ничего удивительного в использовании фаллических символов и культа плодородия здесь нет. Хотя нам проще списать все это на чужеродные нам цивилизации востока, в которых фаллический культ и по сей день процветает, нежели поверить в то, что этот культ пришел к ним из нашей культуры. Но это именно так. И праздник плодородия — яркое тому подтверждение. Для Справки: Символ Мужской силы и плодородия у славян обозначается словом«Кол» (прямой перевод как стержень), женской силы - словом «Коло» (круг), отсюда и форма угощений. 


2 1

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх