Про субсидії, доходи, закордон і безробіття: відповідаємо на запитання кременчужан

16.07.2018, 11:29 Просмотров: 34 865 Комментариев: 24

 

До редакції «Телеграфа» знову надійшла низка запитань від наших читачів про зміни до Порядку призначення субсидій. Фахівці Крюківського управління соцзахисту населення підготували відповіді.


Немає доходів – немає і субсидії, навіть якщо ти офіційний безробітний

- Чи є чітка позиція щодо тих, хто перебуває на обліку у Центрі зайнятості і допомогу не отримує? Чи достатньо цього, щоб, розраховуючи субсидію, врахували дохід у розмірі одного прожиткового мінімуму та нарахували його без участі Комісії? Чи обов'язково потрібно навчатись при цьому від Центру зайнятості, інакше стояти на обліку без доходу для субсидії немає сенсу? І якщо Центр зайнятості у своїх довідках не відображає факт навчання - яким чином доводити це відділу субсидій?


Відповідь: Субсидії не призначаються тим, хто не має офіційних доходів. Тож особа, яка перебуває на обліку в службі зайнятості та не отримує виплат (не має ніяких доходів), не має і права на субсидію, у тому числі за рішенням комісії. Проте якщо людина перебуває на обліку в службі зайнятості як така, що шукає роботу, і впродовж цього часу навчається в центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, вона має право на призначення житлової субсидії на загальних підставах, тобто без комісії.


Щоб підтвердити факт навчання, особа має надати довідку зі служби зайнятості до управління соцзахисту населення.

Факт навчання в центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості надає право на призначення житлової субсидії навіть без отримання доходів. У даному випадку буде враховано дохід на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кінець періоду, за який враховуються доходи.Про перебування за кордоном

- Якщо родина подає заяву на Комісію за тим фактом, що хтось із зареєстрованих багато років не мешкає за місцем реєстрації (проживає будь-де за кордоном), звичайно ж, ця людина знаходиться за кордоном понад 60 діб. Чи розглядатиме Комісія таку справу, чи це 100% відмова?


Відповідь: За умови перебування члена домогосподарства або когось із членів їхньої сім’ї за кордоном понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи та відсутності доходів, права на призначення субсидії сім’я не має, в тому числі за рішенням комісії.

Але, якщо за кордоном понад 60 днів перебуває пенсіонер, який отримує в Україні пенсію, або особа, яка отримує в Україні, наприклад, допомогу при народженні дитини,- родина, членом якої є зазначені особи, матиме право на субсидію.


До 60-денного періоду перебування за кордоном не враховуються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.- Якщо хтось із членів родини поїхав за кордон від родини і не знявся з реєстрації. Але фактично йдеться про не проживання даної особи. Як Комісія розглядатиме питання в цьому випадку? Чи зможе родина отримати субсидію?


Відповідь: Особа має право звернутись із заявою до комісії стосовно призначення житлової субсидії, але позитивного рішення Комісією винесено не буде, відповідно до абзацу 10 п. 7 Положення: «Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому — четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення, і такі особи перебували за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії».


- Чи впливає на отримання субсидії той факт, що людина була за кордоном понад 60 днів по карті поляка? І якщо ні, то чи достатньо оплатити єдиний внесок і субсидію можна отримати? Дякую.


Відповідь: Якщо член домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства перебував за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, та не мав у цей період доходу, його дохід був менший за мінімальну заробітну плату та не сплачував ЄСВ – права на одержання житлової субсидії не має, в тому числі за рішенням Комісії.


У даному випадку субсидія може бути призначена за рішенням Комісії, якщо людина, яка мешкала за кордоном, сплатить єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому за мінімальний (у 2018 році це 819,06 грн), за два місяці поспіль перед днем звернення за призначенням субсидії. При цьому ЄСВ необхідно сплачувати протягом усього періоду отримання субсидії щомісячно. У разі несплати ЄСВ хоча б у одному місяці субсидія повертається за весь період призначення (опалювальний/неопалювальний).


Про доходи та реєстрацію членів родини

- Розкрийте тему про незареєстрованих членів родини.

 • Наприклад, зареєстровані бабуся з онуком - чи слід вказувати доходи батьків онука?
 • Або зареєстровані дитина з мамою, в якої з батьком дитини шлюб розірваний - чи є батько дитини членом цієї родини і чи потрібно вказувати його дохід, про який розлучена дружина може взагалі не знати?
 • Чи навпаки: шлюб не розірвано, але чоловік не зареєстрований із дружиною і взагалі живе за кордоном і не підтримує ані зв'язку, ані грошима - чи потрібно декларувати того, хто є членом родини лише на папері?


Відповідь: 

 • Відповідно до ст.3 Сімейного Кодексу України дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає, тому, якщо у помешканні зареєстрована бабуся з онуком, дохід батьків цієї дитини враховується для призначення житлової субсидії.
 • Якщо батьки дитини розлучені і місце проживання визначено з матір’ю, дохід батька для цієї родини не враховується.
 • Якщо шлюб не розірвано, батько проживає за кордоном, немає підстав для виключення його зі складу сім’ї, незалежно від того, чи надає він допомогу, чи ні.


- Хочу звернутися до вас із запитанням щодо нової процедури нарахування субсидії. Я офіційно працюю на підприємстві, заробітна плата 4500 грн. Проживаю і прописана з донькою 6 років у квартирі багатоквартирного будинку, площа квартири 45 кв. м. Субсидію отримую. З чоловіком офіційно в шлюбі, але він прописаний за іншою адресою. Він ФОП 2 групи, доходи є, податки сплачує. Вивчивши матеріали нововведень, я розумію, що субсидія нам тепер не "світить"? Чи можна довести, що чоловік зі мною фактично не проживає і нас із донькою не забезпечує або існують механізми все ж таки за моїх обставин отримати субсидію?


Відповідь: Відповідно до ст.3 Сімейного Кодексу України подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Отже, в даному випадку для цієї родини будуть враховані доходи батька незалежно від того, проживає він за цією адресою чи ні. Для платників єдиного податку другої групи враховується дохід у розмірі двох мінімальних зарплат (7446 грн, тобто 3723*2).


- У нашому будинку приписані четверо осіб: батько, мати, дитина 2,5 року і я зараз у декретній відпустці. Загальний дохід 9500 грн. За новими правилами для субсидії мають враховуватись ще доходи чоловіка, навіть якщо він із нами не прописаний. Чоловік ФОП на загальній системі оподаткування. Чи можемо ми в такому випадку претендувати на субсидію?


Відповідь: У попередніх прикладах ми уже розглядали ситуації, коли дружина та чоловік зареєстровані окремо. При призначенні субсидії все одно враховуються доходи подружжя - і чоловіка, і дружини. Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:

 • однієї мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;
 • двох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку другої групи;
 • трьох мінімальних заробітних плат — для платників єдиного податку третьої групи.

Для розрахунку субсидій для підприємців-спрощенців не береться до уваги дохід, інформацію про який отримало УСЗН від Державної фіскальної служби України. Береться 1-2-3 розміри мінімальної заробітної плати, залежно від групи платника єдиного податку, при цьому сума доходу не зменшується на розмір ЄСВ.


Для ФОП, що перебуває на загальній системі оподаткування для розрахунку субсидії враховується весь дохід, отриманий на запит УСЗН від Державної фіскальної служби України.


Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.


Для розрахунку розміру субсидії необхідно мати інформацію про доходи всіх членів домогосподарства та членів їхніх сімей, незалежно від місця їхньої реєстрації.


Для розрахунку субсидії враховується мінімальна заробітна плата в розмірі 3200 грн. за ІІІ-ІIV квартал 2017 року.


Приклад

Як розраховується субсидія для ФОП

У квартирі, загальна площа якої 53,40 кв м., зареєстровані два пенсіонери, один із яких є ФОП ІІ групи.

Загальна сума платежу за житлово-комунальні послуг складає 793,44 грн.


Сукупний дохід за ІІІ - ІIV квартал 2017 року для обчислення розміру субсидії = пенсія однієї особи за шість місяців у розмірі 9113,94 грн.+ пенсія другої особи за шість місяців у розмірі 8712,00 грн. + дохід ФОП ІІ групи 38400, 00 грн.(враховано дохід у розмірі двох мінімальних заробітних плат).


 • Середньомісячний сукупний дохід сім’ї 9370,99 грн.
 • Середньомісячний дохід на одного члена сім’ї 4685,50 грн.
 • Частка середньомісячного сукупного доходу 20,67 % (4685,50:2:1700х15%).
 • Розмір обов’язкової частки платежу становить 1936,98 грн (20,67%х 9370,99 грн.)
 • Розмір житлової субсидії становить 793,44 грн.-1936,98 грн. = - 1143,54 грн.


Отже, субсидію на житлово-комунальні послуги призначено у нульовому розмірі, оскільки обов’язкова частка платежу 1936,98 грн. перевищує розмір плати за житлово-комунальні послуги 793,44 грн.


Автор: Татьяна Донченко Источник фото: olevsk-gromada.gov.ua

Комментарии: 24

3 787
16 июля 2018 11:40

Субсидії не призначаються тим, хто не має офіційних доходів. Тож особа, яка перебуває на обліку в службі зайнятості та не отримує виплат (не має ніяких доходів), не має і права на субсидію, у тому числі за рішенням комісії. 

Нещодавно в новинах читав, що під час прийняття рішення про відмову враховується той факт де особа проживає. Якщо це Київ, де роботи "море", то майже 100% відмовляють, а якщо це невеличко містечко в глубинці де ВЗАГАЛІ НЕМАЄ роботи, то є варіанти


-4
172
16 июля 2018 11:51

Якщо у нас все так добре, то чому багато хто не може знайти роботу або їде поневірятися на чужину, лишаючи тут дітей, свою половинку чи стареньких батьків?

Чому роботодавець, у якого ще є невеличкий "запас" роботи для містян, верне носа, наче ти смердиш дніпрянськими водоростями, що гниють влітку, якщо тобі 40, 50 чи ти людина передпенсійного віку?

Примусьте роботодавців платити нормальні зарплати та не геноцидити за віком, зробіть так, щоб робочих місць було навіть трішки більше, чим є бажаючих, зменшіть свої драконівські ціни до  межі, коли людина заплатить сама і не буде принижуватися йти за вашою грьобаною субсидією.

Так ні, "хазяїнам життя" це зовсім невигідно, не для того все це втілювалося.

"Свіштовське" з осені радо прийме у свої земляні "обійми" кожного, хто не зможе платити та "рватиме серце чи душу" з цього приводу.


+57
398
16 июля 2018 12:01

Цитата: почемучка
Нещодавно в новинах читав, що під час прийняття рішення про відмову враховується той факт де особа проживає. Якщо це Київ, де роботи "море", то майже 100% відмовляють, а якщо це невеличко містечко в глубинці де ВЗАГАЛІ НЕМАЄ роботи, то є варіанти

Расскажите ещё сказочек о добрых чинушах, заботящихся о жителях глубинки. У вас хорошо получается ))


+31
244
16 июля 2018 12:19

Если ты живешь в Украине - тебе автоматически будет отказано в субсидии... Всё просто, потому что ты человек, у которого есть родственники, да и вообще, какая субсидия, если ты еще дышишь? 


+76
3 787
16 июля 2018 12:25

Цитата: Trik-Trak
Расскажите ещё сказочек о добрых чинушах, заботящихся о жителях глубинки. У вас хорошо получается ))
от якраз в одній з таких глубинок, проживає моя мама. Ніде не працює, бо і роботи немає, і здоров"я не те, і як уже сказано вік не 25 років. Електроопалення, бо централізоване в місті ліквідували. Платьожки захмарні. Каже, попередили мене, що так як я ніде не працюю, і з біржі зняли, знач мені субсидію не дадуть.

Є така штука як урядова гаряча лінія, я "накатав туди тєлєгу", шо мол Гройсман пообіцяв шо кожен потребуючий отримує допомогу. Чекаю. Заодно питаю в мами чи ходила вона писати декларацію, бо якоби змінились обставини (безробітна), які треба повідомити. Каже пішла в соц.захист, а там вже про мою "тєлєгу" в курсі. І, як не дивно, каже субсидію таки дають. Хто зна, може брешуть, але покищо так


+13
172
16 июля 2018 13:26

Приклад № 1.

Сім'я: батько з ледь-працюючого підприємства, мати 40 років та двійко діток 6 і 10 років. Чоловік потрапив у халепу: підприємство майже закривається, зарплатня через простої стала малесенькою. Жінка ніяк не може знайти роботу бо "неформат" за віком та зовнішністю (по факту скромна жіночка, не красуня, по життю як-то кажуть "не боєць"). У Польщу виїхати не мають змоги через брак коштів.

Питання: у чому їх вина, що немає роботи, а тому і субсидіі? Наче від того, що їм відмовили, з'являться звідкілясь гроші на повну оплату.

Приклад № 2.

Сім'я приїхала до нашого міста у пошуках кращого життя. Чоловік працює за схемою "трохи білої", інше - конверт. Буде права качати - викинуть. Жінка - теж неформат за віком, має зрідка разові підробітки, але більше без прибутку. Живуть в арендованому помешканні, де хазяїн ніколи не припише чужинців, або й взагалі викине. Приписані кожен у своїх батьків, які живуть в іншому містечку.

Питання: у чому винувата ця сім'я та їх старенькі батьки, що не їм відмовили у субсидії, бо жінка не може знайти офіційної роботи? Чому старі батьки мають і так майже бомжів дітей та онуків виписувати у повітря, щоб отримати копійчану субсидію?

І таких прикладів, нажаль, тільки у мене зібралося кілька десятків. А скільки ще поламаних доль вийде восени перед початком опалювального сезону?


+44
747
16 июля 2018 13:45

Тим, Тимич, задавайте це питання Гройсману))) Але уряд не приховує, що таким чином хоче легалізувати зп. Бо в даних умовах невигідно працювати на "хитро**ого" роботодавця, який плаатить мпенше мінімалки легально. Звісно, не факт, що він одразу перестане таким бути і стане соціально відповідальним. Та він ризикує тим, що до нього праото на роботу не підуть))) Ще питання: якщо маєте приклади - напишіть мені в лічку, продовжимо тему, можемо надіслати матеріал пану Гройсману та нардепу, щоб вносили зміни у Положення, якщо воно дискримінаційне


+10
1 252
16 июля 2018 13:58

Цитата: ТимТимыч
Примусьте роботодавців платити нормальні зарплати та не геноцидити за віком, зробіть так, щоб робочих місць було навіть трішки більше, чим є бажаючих, зменшіть свої драконівські ціни до межі, коли людина заплатить сама і не буде принижуватися йти за вашою грьобаною субсидією.
- Ваше звернення кому адресовано? Малецькому, Шаповалову, Жеваго, Тимошенко, Ляшку, Гройсману, Порошенку? Хто з них має "нагнути" Лєготкіна, Приходька, Данилейка, Коломойського?


+12
925
16 июля 2018 15:01

Юля повернеться і припинить це повальне зубожіння!


-31
292
16 июля 2018 15:19

Цитата: belka2

Юля повернеться і припинить це повальне зубожіння!

У нас с каждым будущим президентом так - вот придёт и будет лучше, а оно всё хуже и хуже.


+27
734
16 июля 2018 16:03

Цитата: belka2

Юля повернеться і припинить це повальне зубожіння!

Ну Вы и прикольнулисьsmile.Отличная шутка!Цитата: belka2

Юля повернеться і припинить це повальне зубожіння!

Ну Вы и прикольнулисьsmile.Отличная шутка!Цитата: lag8600
У нас с каждым будущим президентом так - вот придёт и будет лучше, а оно всё хуже и хуже.

Не согласен! при Кучме было лучше, чем при Кравчука, а при Ющенко лучше чем при Кучме.


+5
172
16 июля 2018 17:22

Цитата: Татьяна Донченко

...Але уряд не приховує, що таким чином хоче легалізувати зп. Бо в даних умовах невигідно працювати на "хитро**ого" роботодавця, який плаатить мпенше мінімалки легально. Звісно, не факт, що він одразу перестане таким бути і стане соціально відповідальним. Та він ризикує тим, що до нього праото на роботу не підуть))) ...

Тетяно, а можете ви, як журналіст, написати про наші МаркетОпти? Чула, що в них багато неоформлених та й та замануха з великою зарплатнею не відповідає дійсності, бо є чимала система штрафів. Я вже й задумувалася, але чи зможу 15-16 годин простояти (побігати) на ногах, коли маю дуже великі проблеми зі спиною та ногами. Знайомі радять покинути цю  затію.


+11
747
16 июля 2018 19:14

Цитата: ТимТимыч

Чула, що в них багато неоформлених...

 

Насправді, доки люди самі не почнуть про це говорити - тема мертва. А з мого досвіду частіше лунає "не називаййте моє прізвище"... А ця тема на таких джерелах не робиться


+9
3 787
17 июля 2018 08:13

Цитата: ТимТимыч
І таких прикладів, нажаль, тільки у мене зібралося кілька десятків.

Я замислювавсь щоб зробити маму ФОПом по 1-й групі, щоб вона торгувала на єдиному місці де можна заробить - базарі, бо маю звязки з оптовиками по електриці. Як то кажуть - не можеш знайти робоче місце - створи його сам, але в такому віці бажання йти за течією набагато більше, ніж ризикнути і кинути виклик долі.

 


-5
365
17 июля 2018 10:25

Платьожки захмарні. Каже, попередили мене, що так як я ніде не працюю, і з біржі зняли, знач мені субсидію не дадуть.

Я замислювавсь щоб зробити маму ФОПом по 1-й групі, щоб вона торгувала на єдиному місці де можна заробить - базарі, бо маю звязки з оптовиками по електриці.

У меня к вам вопрос: вы действительно ЭТОГО хотели, когда поддерживали, так называемую "Революцию Достоинства"? Без сарказма.


+13
3 787
17 июля 2018 10:42

Цитата: КиТ
вы действительно ЭТОГО хотели
це провокаційне питання, відповідь на яке тягне на статтю в газеті, тому відповідь так/ні (ні/так)це аналогічно мойому питанню - чи дійсно ви ЦЬОГО хотіли коли  голосували за януковича/Ющенка/Кучми/Кравчука?


-6
365
17 июля 2018 11:17

Никакой провокации. Просто если те, кто поддерживал идею Майдана не довольны сегодняшней ситуацией, то почему не собирается новый Майдан? Или вы живёте по принципу "хай гірше, аби інше"?

це аналогічно мойому питанню - чи дійсно ви ЦЬОГО хотіли коли  голосували за януковича/Ющенка/Кучми/Кравчука?

Не вижу связи ужаса, что творится в стране, с предыдущими президентами Украины.


+10
5
17 июля 2018 12:17

Ще запитання про зміни до Порядку призначення субсидій до Фахівців соцзахисту населення:

Родина складається з молодих вчительки, лікаря та 2 дітей. Вчителька отримала відпускні у минулому липні, а у 3 кварталі 2017 року зарплата вийшла менше мінімальної, внаслідок чого у субсидії відмовлено. Далі лікар побував на лікарняному, його зарплата також вийшла менше мінімальної. Можливо, на наступний період у субсидії також буде відмовлено. При цьому всі доходи цілком офіційні. Цього разу заплатили за комуналку без субсидії відпускні, бо якщо утвориться борг, у субсидії також буде відмовлено. А як же далі? Це називається адресна допомога?


+16
172
17 июля 2018 15:55

Цитата: d1en

... Вчителька ... у 3 кварталі 2017 року зарплата вийшла менше мінімальної, ... у субсидії відмовлено. Далі лікар побував на лікарняному, його зарплата також вийшла менше мінімальної. Можливо, на наступний період у субсидії також буде відмовлено. При цьому всі доходи цілком офіційні. ... А як же далі? Це називається адресна допомога?

Вы до сих пор так и не поняли, зачем вас и множество других присадили на субсидии? А теперь ТАМ, наверху, если говорят про отказ 20%-там, то все это заберут, наоборот, у 80-ти %. Все эти нововведения направлены на:

1. Ударить по семье, как системе (стимуляция разводов и незаключения браков).

2. Работать с доходом в конверте,
3. Покупать евробляхи (хотя тоже как посмотреть)
4. Делать любые покупки только налом, минуя банки

Кажется, все "интересное", впереди...

 

Да, кстати, не платить за коммуналку, как в 90-е, чтобы просто выжить - не получится. Платить будете сразу по тарифам, ибо не те хлопчики во власти, чтобы вам дарить ком.услуги. А если останется хоть что-то, с того и будете существовать. И помните про Свиштовское, не зря боксер советовал готовиться к земле


+15
28
18 июля 2018 07:36

[quote=Татьяна Донченко]

Вопрос о субсидии для человека, который длительное время пребывает на больничном, если, допустим, он работает в бюджетной сфере города и оформлен на минимальную з.п. Сроки больничного 120 дней, или даже 6-12 месяцев, бывают такие случаи - если операции длительные, травмы в ДТП, онкология, переломы и т.д. В таких случаях, очень часто, сумма заработка - по больничному листу меньше минимальной заработной платы. Как поступят органы субсидии? Предоставят субсидию на основе решения комиссии или откажут в ней полностью? А если еще человек или его семья оформили кредит на операцию на приличную сумму? Откажут тоже?

 


+2
365
18 июля 2018 11:04

Вы до сих пор так и не поняли, зачем вас и множество других присадили на субсидии?

Это же так по-европейски!


0
747
18 июля 2018 11:39

[quote=viktoriyakocherha]

[quote=Татьяна Донченко]

Вопрос о субсидии для человека, который длительное время пребывает на больничном...

[/quote]

 

Задам этот вопрос специалистам, вопросы опять накапливаются. Предлагаю, у кого еще есть вопросы, писать их здесь, в комментариях, или мне в личку


+2
924
26 июля 2018 19:11

В правительстве программа ,сократить выплаты по субсидиям. Деньги или потрачены или идут совсем на другие нужды(например гашение внешнего долга,АТО , нацбанк). И никакой Премьер Министр это программу лично не изменит.


+1
1 450
26 июля 2018 20:35

Цитата: КиТ

Вы до сих пор так и не поняли, зачем вас и множество других присадили на субсидии?

Это же так по-европейски!

Що конкретно по європейськи? Можна з конкретними прикладами з країн Європи?


+1
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх