Мэр считает обоснованным, что с кременчужан берут по 50 гривен за прием врача

1.12.2017, 15:04 Переглядів: 16 428

Мэр считает обоснованным, что с кременчужан берут по 50 гривен за прием врача

Чиновник не ответил, какой закон Украины позволяет это делать

1-го декабря, во время официальных торжеств в бывшей 4-й поликлинике, «ТелеграфЪ» спросил мэра Кременчуга Виталия Малецкого, почему в консультационно-диагностическом центре больницы «Кременчугской» заставляют пациентов платить по 50 гривен за прием врача? На основании какого закона это делают? Мэр ответил, что это делается для того, чтобы «люди привыкали как нужно лечиться». Ничего криминального в такой форме вымогательства денег чиновник не увидел.

 

В сентябре «ТелеграфЪ» опубликовал материал «Лікування по-кременчуцьки: за прийом лікаря – 50 гривень, 20 – за укол».

 

К нам обратилась кременчужанка, с которой в консультационно-диагностическом центре больницы «Кременчугской», расположенном в помещении бывшей 4-й поликлиники, взяли 50 гривен за прием отоларинголога и по 20 гривен за каждый укол (это без стоимости препарата) – велели все оплатить через терминал, предусмотрительно установленный в фойе поликлиники.

Руководитель консультационного центра тогда объяснила «Телеграфу», что деньги взимаются в рамках приказов директора больницы Сычева.

Городские власти на данное событие не отреагировали, разъяснений не предоставили. «ТелеграфЪ» спросил мэра, на каком основании в «Кременчугской» берут деньги с людей?

Вот какой диалог у нас получился:

 

Віталію Олексійовичу, ви з’ясували, чому у лікарні «Кременчуцькій» беруть по 50 гривень за візит до лікаря?

Зараз ми переходимо на модель сімейної медицини. Сімейний лікар – перша ланка, до якої людина має звертатися! Якщо вона хоче, оминувши сімейного лікаря, одразу йти до фахових спеціалістів, є певні процедурні питання, які пов’язані з тим, що дану медичну послугу треба оплатити.

 

Пане мер, на підставі якого закону України, якого нормативного акту ви дозволяєте в лікарні «Кременчуцькій» брати гроші за візит до лікаря? Ви зараз посилаєтесь на норму медреформи, яка ще не набула чинності на державному рівні! Немає порахованих медичних послуг, ще навіть медреформа не набула чинності. Інститут сімейних лікарів запрацює офіційно за медреформою лише з 1-го січня 2018-го!

Колеги, ми рухаємося за реформою медичної галузі. Є кошторис на медичну послугу, він порахований.

 

Немає такого кошторису на державному рівні!

Є кошторис на медичну послугу, який порахувала лікарня «Кременчуцька». І вони вирахували: якщо людина приходить, умовно кажучи, з вулиці, без направлення сімейного лікаря, то вона оплачує медичну послугу. Питання взагалі ніякого немає!

 

Пане мер, але ж лікарня «Кременчуцька» – це не держава у державі, вона не має права призначати оплату медичних послуг перш, ніж ця процедура набуде чинності на державному рівні.

Пані Ларисо, ми хочемо створити медицину, яка буде рухатися по визначеному і перевіреному світом шляху медреформи, а не стрибати через голову.

 

Тобто ви, як мер, дозволяєте директору лікарні «Кременчуцька» запровадити платні медичні послуги раніше, ніж вони набули чинності на державному рівні?

Ми хочемо вибудувати систему, в якій пацієнт буде йти маршрутом, визначеним міжнародними медичними протоколами.

 

Ви кажете про майбутнє, чому гроші в «Кременчуцькій» беруть вже зараз?

Це для того, щоб люди звикали, як треба лікуватися. Щоб зрозуміли, що не треба займатися самолікуванням, а йти до сімейного лікаря.

 

Приведенный выше текст (он печатается без купюр) дает основания «Телеграфу» констатировать следующее:

мэр Кременчуга не назвал закон Украины, который позволяет директору больницы «Кременчугской» вводить уже сегодня плату за прием профильного врача;

мэр не видит ничего противоправного или предосудительного во взимании такой платы с пациентов;

и, наконец, делается это исключительно ради блага кременчужан – в сугубо воспитательных целях, чтобы они «привыкали как надо лечиться».

Автор: Лариса Артеменко Фото: Александр Попенко
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх