Що нарахували будинкові лічильники газу

24.12.2016, 08:36 Просмотров: 7 330 Комментариев: 11

Що нарахували будинкові лічильники газу

З приходом осені економія скінчилася. У жовтні та листопаді в усіх багатоповерхівках, де встановлені будинкові лічильники газу, споживання за їхніми показниками перевищило встановлену Кабміном норму на людину – 4,4 кубометра

Газові лічильники – болюча тема у Кременчуці. У багатьох будинках люди продовжують наполягати на індивідуальних. У деяких мешканці таки погодилися на будинкові. А «ТелеграфЪ» продовжує моніторити ситуацію з будинковим обліком спожитого газу в кременчуцьких багатоповерхівках. Ми вже публікували дані за травень та червень: і тоді показники лічильників були явно на користь споживачів: у червні із 14 будинків, де були встановлені загальні лічильники, 10 зекономили; 2 були близькі до норми; 2 її перевищили.

 


Та що ближче до осені, то більше змінювалися показники лічильників у протилежний бік:


- у липні більшість будинків ще економила;

- у серпні – вже ні;

- у вересні зекономило лише 2 будинки із 14;

- у жовтні та листопаді всі багатоповерхівки, де здійснюється будинковий облік газу, показали споживання вище за норму (до речі, у листопаді до будинкового обліку додалося ще 12 будинків).


Хитрі сусіди?


Ми помітили ще одну цікаву річ: що менша різниця між кількістю особових рахунків та зареєстрованих, то вищі нарахування (за лічильником) на одну людину. Будинок на вулиці Тараса Бульби, 20 споживає надто багато газу: у жовтні – 11,34 куба на людину (у 2,5 раза більше за норму – 4,4); у листопаді – 10,76 куба на людину. Кількість особових рахунків у будинку – 110, кількість зареєстрованих – 152. Тобто, судячи з даних – більшість мешканців тут одинаки.


Подібна ситуація і в будинку на Першотравневій, 40. Лічильник у листопаді показав 9,65 кубометра на людину. Кількість особових рахунків – 165, кількість зареєстрованих – 175. Знову одинаки, які чомусь багато готують. Або є інша версія: люди не реєструються, щоб менше платити за компослуги – у підсумку через хитрих потерпають чесні.

 

Що нарахували будинкові лічильники газу

 

Чи коректно працюють лічильники?

Що нарахували будинкові лічильники газу


На наші питання відповів Богдан Оксененко, керівник ПАТ «Кременчукгаз».


– Богдане Вікторовичу, на вашу думку, чому споживання зросло?


– Зараз ми займаємось аналізом, але поки що не вистачає даних. Уже встановлено 150 лічильників, у грудні-січні їх буде введено в експлуатацію, буде більшою база для аналізу. Є будинки, в яких споживання набагато перевищує норму: 9, 10, 11 кубометрів на людину. Ми розуміємо, що це ситуація ненормальна, аналізуємо добове споживання. Коректор, який стоїть на лічильнику, дозволяє це робити погодинно. Перше питання, яке ставили: можливо, є витоки. Але графіки цього не показують, бо є години, в які споживання майже на нулі. Намагаємося проаналізувати, щоб зрозуміти, які додаткові фактори впливають на високе чи низьке споживання газу в кожному конкретному будинку. Ми в процесі аналізу.


– Чим, на вашу думку, пояснюється зростання споживання газу у жовтні та листопаді?


– По-перше, влітку люди на дачах, а зараз вони вдома. По-друге, температурний режим у квартирах. Це теж потрібно аналізувати по кожному будинку. Завжди було так, що в холодних квартирах люди обігрівалися газовими плитами. По закінченню опалювального періоду будуть дані за рік (будинкові лічильники почали встановлювати з квітня – ред.)


– За нашими спостереженнями, у двох будинках високе споживання, але, судячи з даних, у квартирах зареєстровано по одному, максимум два мешканці. Можливо, люди не реєструються, щоб таким чином зменшити собі оплату за комунальні послуги?


– Це теж один із факторів. Живе більше, ніж зареєстровано, тому споживання газу ділиться на меншу кількість осіб, і цифра споживання достатньо висока. Але поки що не всі встановлені нами лічильники введені в експлуатацію, у грудні-січні їх кількість збільшиться. І тоді буде більшою база для аналізу.


– Чи допускаєте ви можливість некоректної роботи самих лічильників?


– У першу чергу ми перевірили саме роботу лічильників, налаштування коректорів у приладах, усі питання технічного характеру. В нас є служба метрології, яка займається вузлами обліку. Некоректностей, які б могли вплинути на результат обліку – немає. Стосовно самих лічильників: достатньо велика кількість їх вибраковується. Та коли це відбувається, ми повертаємо прилад виробнику, але не перекладаємо витрати на споживача: виставляємо рахунки за нормою 4,4 кубометра газу. Ми поставили набагато більше лічильників, ніж ввели в експлуатацію, тому що йде процес гарантійних ремонтів, заміни, і це потребує часу.


– Ви проаналізуєте весь масив даних, що далі? Що від цього споживачам?


– Ми хочемо дати рекомендації, як можна зекономити. Зараз намагаємося відповісти на декілька питань. По-перше, як я вже сказав: чи правильно обліковує лічильник? Усе перевірили. Друге: подивитися можливість витоків на газопроводах. Третє: можливо, самі системи в квартирах людей – на плитах, на кранах дають незначні витоки, яких споживачі не помічають, бо запах газу не відчувається. І цими питаннями ми однозначно займаємось.


– Наш експерт Анатолій Колієнко, професор кафедри теплогазопостачання, вентиляції та теплоенергетики Полтавського національного технічного університету звертав увагу ще й на старі плити з низьким коефіцієнтом корисної дії та, відповідно, – завищеними витратами газу.


– Однозначно. Стан плит – болюча тема. Але якщо раніше планове технічне обслуговування робили за рахунок тарифу раз на п’ять років, то тепер це передбачено лише за рахунок споживача: змінилося законодавство, і за технічне обслуговування мереж та обладнання в квартирі відповідає споживач.


– Експерт казав ще про одну проблему, яка може суттєво вплинути на показники лічильника – тиск газу у мережі безпосередньо перед газовими приладами. Якщо тиск нижчий за нормативний, це впливає на обсяги спожитого газу і на показники лічильника. Хто перевіряє тиск газу?


– Ми перевіряємо. Саме коли я казав про перевірки, я й мав на увазі відповідність тиску: ми перевірили його на кожному приладі обліку. Але я не кажу про тиск на кожній плиті.


– Пан Колієнко також звертав увагу, що лічильники газу налаштовані на певний діапазон даних, і якщо обсяг газу не вписується у діапазон, то він обліковується за граничною межею, отож, відповідно, можуть бути завищені показники.


– Так, у лічильника є діапазон, в якому він видає коректні дані. Але ми підбирали типорозміри лічильників залежно від обсягів споживання: кількість плит, кількість особових рахунків. У принципі, ультразвукові лічильники «Курс» (виробник Дніпро), які ми встановлюємо, мають широкий діапазон розрахунку, і фактичне споживання в будинках потрапляє в діапазон лічильника.

 

150 лічильників встановлено ПАТ «Кременчукгаз» у місті, але не всі наразі введені в експлуатацію – йде технічне налаштування.

 

Автор: Тетяна Донченко Источник фото: sq.com.ua
Теги:

Комментарии: 11

2 974
24 декабря 2016 09:22

Цікава стаття, дуже цікава.

По поводу старих плит і їхнім КПД - на скільки я розумію кількість повітря , необхідного для якісного горіння газу, плити як старі так нові не регулюють, а КПД - це ж і є повнота згорання палива, тому як на мене тут різниці немає. А от якшо порівнювати чисту поверхню плити з засраною, то на чистій плиті чайник закіпає швидше, а ще краще - якшо стоять "дзеркала" з фольги.

В мене була плита яка травила - коли працювала комфорка, то могло самостійно виникнути полум"я під варильною поверхнею. Мене це явище аж геть не приваблювало, намагався поремонтувати, але все закінчилось замніою плити. Сумніваюсь шо інші мешканці закривають на цю проблему очі, тому витік газу в будинках можна сміливо виключати.

А от погрітись газ.плитою - це ще совковська звичка, небезпечність якої нікого не лякає.

 Респкт і уважуха адмінам за можливість залишити коментар в даний момент


-3
148
24 декабря 2016 09:37

Хитрі сусіди?

А может хитрий Горгаз??? Служба метрологии находится в самом горгазе и подчиняется начальнику горгаза!

– Чи допускаєте ви можливість некоректної роботи самих лічильників?
А что Вы хотели услышать от руководителя горгаза, частной организации - " счетчики у нас "немного" завышают, но это не беда, ведь у потребителей абсолютно нет никакой возможности их проверить. Ну и что, обсчитывают все: автозаправки, АГНКСы, газовые заправки, а мы чем хухе??? Ведь на кону стоит большое бабло! "

Нет, безусловно и соседи хитрые есть, но не в такмх же масштабах!!!


+24
2 974
24 декабря 2016 09:40

Цілком логічним вважаю позицію, що в кого є кошти, то хай ставляють собі індивідуальні лічильники, покази яких будуть відніматись від загальнобудинкових, а різниця буде розподілятись між квартирами без лічильника. А проблему перевищення лімітів допоможе огласка кількості зареєстрованих і величини боргу. Якщо я живу і зареєстрований вдвох з дружино, і мені виставлять рахунок на 15 кубів, а сусіду зареєстрованого з дружиною виставлять 15 кубів, але проживає там 6 осіб, то я, і інші сусіди, що незгодні платити за незареєстрованих, будемо вимагати справедливе розподілення між мешканцями, і оплати від нього за 6 а не за 2- х осіб. Тобто огласка буде сприяти самодисципліні. ІМХО


+2
148
24 декабря 2016 09:50

Цитата: почемучка
а сусіду зареєстрованого з дружиною виставлять 15 кубів, але проживає там 6 осіб, то я, і інші сусіди, що незгодні платити за незареєстрованих, будемо вимагати справедливе розподілення між мешканцями, і оплати від нього за 6 а не за 2- х осіб.
Розмішили Ви зранку! І яким же законним методом Ві будете "вимагати"? Ваші сусідо просто пошлють ВСІХ подалі і все! Все закінчиться тим, що "обурені" мешканці побурмотіли між собою і кінець.


+12
1 282
24 декабря 2016 10:05

А качество газа проверить? а? ведь если компнуть то в ГОСТах газ другой, не такой как в квартирах... и КПД у такого газа хуже, а значит его больше нужно дабы нагреть кастрюлю с водой! А платим как положено...
ВЕРНУТЬ ГОРГАЗ И ОБЛЭНЕРГО В КОММ.СОБСТВЕННОСТЬ!!!


+19
751
24 декабря 2016 10:58

Цитата: Marshall
ВЕРНУТЬ ГОРГАЗ И ОБЛЭНЕРГО В КОММ.СОБСТВЕННОСТЬ!!!

а что поменяется ?

газ пойдет чистый с магистралей который разбавили ещё рание?

водокакнал коммунальный и что ты пьёшь артезианскую воду с крана?


+3
228
24 декабря 2016 11:19

Та скорей всего дело в таборах в квартирах, где реально прописан только один человек.

Нас двое+ребёнок, плите обычной Polmetal 26 лет, центральное горячее водоснабжение. В неконсервационное время года втроём по индивидуальному счётчику потребляем максимум 11 кубов (т.е. 3,7 куба на человека). В консервационный сезон порядка 14.

10 кубов на одного человека (если горячая вода в квартире не на газовом бойлере) - это реально дофига.


+8
74
24 декабря 2016 11:58

В ближайшем будущем планируется расчёты за газ производить не в об& емных единицах, а в эквиваленте тепловой энергии,(почти как в Европе)  при этом будут учитываться фактические физхим свойства газа. Время вспоминать школу и тренироваться переводить м3 в джоули , калории ))

 

 


+4
2 974
24 декабря 2016 12:52

Цитата: chifpower
В ближайшем будущем
а на скільки близьке це майбутнє???Цитата: chifpower
Время вспоминать школу и тренироваться переводить м3 в джоули , калории ))
мені здається шо буде все проще - понижіючий/підвищуючий коефіцієнт в залежності від теплоти газу в і-тому періоді часу до вартості куба газу


-1
74
24 декабря 2016 13:58

Это будущее должно было уже в этом году "прийти" .... Очередная попытка ожидается в наступающем году, где то по весне, если нкреку благословит))


0
148
24 декабря 2016 16:05

Цитата: почемучка
мені здається шо буде все проще - понижіючий/підвищуючий коефіцієнт в залежності від теплоти газу
Если так будет, то опыт применения коофециентов (оплата за отопление жилья) в нашей стране мы уже имеем. Ну какой же частник-монополист откажется от такой ЗАКОННОЙ возможности "намахать" пересичного потребителя???


+4
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх