Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 04.04.2020 10:00
Підтверджені:
Україна1096
Кременчук5
Хворі:
Україна1045
Кременчук5
Вилікувалось:
Україна23
Кременчук0
Померло:
Україна28
Кременчук0

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

22.04.2016, 08:39 Просмотров: 8 051 Комментариев: 7

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

У Кременчуці триває перевірка шкільних харчоблоків

 

21 квітня комплексна комісія перевірила харчоблок 17-ї школи. До складу комісії увійшли представники міського департаменту освіти, відділу охорони здоров’я, Держсанепідслужби, депутати міськради та делегати від батьківської спільноти. Раніше комісія перевірила школи №№ 19; 20; 4; 23; 26; 31.

 

17-та школа побудована у 1965-му році. Новий корпус звели у 1994-му. В школі навчається 920 учнів, у початковій школі – 420 дітей. Школа дуже велика, із заплутаними коридорами і несподіваними сходами.

 

 

Талони на обід

У 17-й школі члени комісії вперше за час перевірки побачили паперові талони на обід. Директор школи пояснила, що для дітей, які купують обід за власні кошти, існує такий порядок: учень йде до буфету на першому поверсі і купує там талон на певну суму. Потім з цим талоном він приходить до їдальні, віддає його кухарю і отримує їжу на вказану суму. Добове меню вивішене на першому поверсі школи. Тож треба розуміти, дитина може піти і подивитися, що вона зможе з’їсти на кошти, які має.

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

Директор пояснила, що талони запровадили, щоб діти та кухарі не хапали руками гроші (а вони, як відомо, брудні), а потім цими ж руками не бралися за хліб та іншу їжу.

 

Старшокласники (9-й, 11-й класи) показували «Телеграфу» талони переважно на 3 грн. Мінімальна вартість м’ясної страви (котлета з яловичини) – 3,39 грн. Тож частіше на тарілках дітей з талонами ми бачили кашу, салат та хліб.

 

Миття рук

Рукомийники розташовані біля входу до їдальні. Є бойлер для підігріву води, рідке мило, паперові рушники.

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

Їдальня

Їдальня розташована на другому поверсі, велике приміщення, світле, великі вікна. На день приходу комісії в їдальні було чисто, хоча перед тим минуло дві великі перерви, на яких харчується вся початкова школа – тож дітей тут зранку перебувало чимало.

 

Столи їдальні прикрашали білі накрохмалені вазочки з яскравими штучними квітами. Ми вперше бачили штучні квіти на столах шкільної їдальні. Уявити, що такі крохмальні білі вазочки виживуть більше дня в шкільній їдальні, де на кожному кроці салат з буряку, було складно. Тож ми вирішили, що люди просто готувалися до приїзду комісії так, як могли.

 

Коли досить великий цього дня натовп перевіряльників зайшов до їдальні, працівники кухні якраз накривали столи для 5-7 класів. Столи накривала одна працівниця, потім долучилася ще одна, робота йшла повільно, преса та перевіряльники теж заважали. Нам пояснили, що з кожного класу перед перервою подають на кухню заявку скільки порцій накрити саме на цей клас. Потім раніше за всіх прибігає черговий учень з класу і стереже порції, щоб їх не розтягли діти з інших класів.

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

Коли почалася перерва і до їдальні прийшли діти, повністю накритий стіл отримав лише один клас. Іншим класам їжу доносили, коли вони вже сиділи за столами. Найдовше чекав своїх порцій 6-В.

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

В середньому з кожного класу на обід прийшло 10-15 дітей.

 

Перед вікном-роздачею утворилася чимала черга старшокласників з талонами. Керівництво школи запевнило, що за перерву всі діти встигають поїсти – і ті, хто замовив порцію заздалегідь, і ті, хто прийшов з талонами.

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

Кухня

Кухня 17-ї школи велика, має окремий вихід на перший поверх, де зберігаються овочі. Представник Держсанепідслужби доповіла про результати огляду кухні (бо всьому натовпу перевіряльників вхід на кухню заборонений, лише фахівцям із санітарними книжками). Вона зазначила, що грубих порушень нормативів на кухні немає, серйозних зауважень теж немає – холодильне обладнання працює, каструлі промарковані, інші інструменти та дошки для нарізки теж промарковані, миючих засобів достатньо, посуд миється за нормативами. Депутат Сідерко теж зазначила: «Хочу сказать, вы очень подготовленные, моющие средства на лицо, маркировка на ножах и досках в порядке, в холодильнике все лежит в контейнерах, надписан не только день приема продукта, но и час!».

 

«ТелеграфЪ» запитав директора школи, чи є в кухні витяжка та чи працює вона, адже у коридорі, який вів до їдальні, сильно пахло рибою – а на сніданок для 1-4 класів цього дня був саме рибний шніцель. Директор підвела нас до кухонного віконця і показала велику промислову витяжку. Вона запевнила, що витяжка у робочому стані.

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

 

Буфет

Буфетів в 17-й школі два. Один для малечі, у другому крилі – для старшокласників. В буфетах представлена стандартна дозволена нормативами продукція – солодка випічка, бутерброди, вафлі, цукерки, вода, соки, яблука. Представник Держсанепідслужби перевірила термін придатності на кількох пакетованих солодощах та на пакетиках із соком. Термін придатності відповідав нормі. До речі, всі булочки та бутерброди були розкладені по одноразових пакетах. За два дні до того комісія зробила зауваження буфетниці іншої школи через те, що випічка не була розфасована в окремі пакети.

 

«Увага! Шкільна їжа». Результати перевірки їдальні 17-ї школи

Теги:

Комментарии: 7

4 131
22 апреля 2016 09:09

було б дуже добре щоб ця комісія працювала не лише місяць а цілий навчальний рік з правом проведення необмеженої кількості несподіваної повторної перевірки. І можна було б придумати власну відзнаку Ревізора зі вказуванням по 5-ти чи 12-ти бальній системі якість послуги по кожному критерію

0 0
936
22 апреля 2016 09:24

Молодцы, подготовились для комиссии. Интересно было бы провести ревизию неждано-негаданно через пару месяцев. А по результатам проверки принять радикальные жесткие меры. И если потребуется - влоть до увольнения. Вот это был бы действительно добросовестный подход проверяющих к выполнению своих прямых обязанностей.

1 0
3 146
22 апреля 2016 11:34

Цитата: Вольвовод
Интересно было бы провести ревизию неждано-негаданно через пару месяцев

Этточно. Неплохо было бы возродить комитеты народного контроля для такого дела, раз СЭС и службу защиты прав потребителей разогнали

0 0
0
22 апреля 2016 11:58

Конечно что у всех все в порядке, комиссию ждут с нетерпением и как всегда готовятся к ней заранее.

0 0
550
22 апреля 2016 13:22

А эти две красавицы долго будут лазить по столовкам без колпаков на волосы?

0 0
0
22 апреля 2016 13:42

telegraf.in.ua/uploads/posts/2016-04/1461249456_img_4188.jpg а толку от колпака если он на затылке

0 0
487
22 апреля 2016 16:23

Цитата: Зорин
А эти две красавицы долго будут лазить по столовкам без колпаков на волосы?

Долго, походу - сколько захотят, ибо у них самих ума сан.нормы почитать не хватит, а сказать им побоятся - зачем за зря нарываться, т.к. с "активистами" сейчас шутки плохи, им сейчас все можно... Как после Октябрьской революции, но время расставило все на свои места

0 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх