Комунальники хотіли взяти з кременчужанки 500 гривень за відключення стояків

29.07.2013, 11:59 Просмотров: 7 676 Комментариев: 25


Наталя Люлька намагається з’ясувати, скільки ж реально коштує перекрити один вентиль на стояку

Часи сантехніка «дяді Васі» повертаються – комунальники хотіли взяти з кременчужанки 500 гривень лише за те, що перекриють два стояка, поки робитимуть ремонт. Натомість, за розцінками ТОВ «Житлорембудсервіс», ця додаткова послуга, яка надається людям, що ремонтують свої квартири, коштує 24 гривні – 12 грн за стояк. Споживачі мають платити саме по цих розцінках, підтверджує начальник УЖКГ

 

Наталя Люлька затіяла ремонт у квартирі. Вирішила почати із сантехніки – поміняти одразу все, включно зі стояками, хоча вони, за законом – зона відповідальності комунальних служб (по них проходить точка розподілу між мережами ЖЕПу і мешканців). Проте сім‘я Наталі хотіла зробити все так, як годиться – аби стояки були не чавунні, а пластикові. Тож закупили всі матеріали та звернулися до управляючої компанії «Житлорембудсервіс», яка обслуговує будинок – щоб перекрили воду на час ремонтних робіт. Із аварійки жінку направили «на дільницю», тобто до підрядника компанії – ПП «Польщиков і Ко» (структура обслуговування залишилася із часів реформованих ЖЕПів, лише з тією різницею, що «дільниці» стали приватними підприємствами). Наталя пішла писати заяву на відключення. До речі, хотіла, щоб стояки замінили «офіційні» комунальники, з гарантією на виконані роботи, і згодна була за цю послугу заплатити.


Прийшов майстер із ЖЕПу (тобто від «Польщиков і Ко» – авт.), подивився сантехніку, сказав, що труби зроблять. Потім я пішла у понеділок писати заяву на відключення води (як з‘ясувалося, планові відключення для ремонтів тільки по вівторках). Та мені сказали, що майстер не прийде, бо в них немає газозварювання. Але ж якщо це ЖЕП, то це їхні функції – міняти стояки! Причому ми хотіли заплатити їм за роботу. Але нам відмовили. Ми знайшли сантехніка у приватному порядку, тому що комунальники нас підвели, а час іде, квартира «роздовбана», ми не живемо у себе вдома. Прийшли вдруге домовитися про відключення на п‘ятницю, а нам сказали – неплановий день. І назвали суму за відключення – 500 гривень, аби перекрити кран у підвалі. Звідки ж такі ціни беруться? Це просто нахабство якесь! – обурюється Наталя.


Будинку 47 років. Коли наша сім’я сюди вселилася, мені був один рік. Тут жодного разу не робили кап­ремонт. Так хоча б мешканцям у цьому не перешкоджали, а сприяли. Адже це їхній прямий обов‘язок – міняти стояки! – каже Світлана, мама Наталії.


Цінові варіації: 250 гривень замість 24


Утримання мереж – прямий обов’язок управляючих компаній, з якими міська рада Кременчука уклала договори на обслуговування будинків. Ніхто інший, крім цих компаній, не має повноважень лізти до підвалів та крутити вентилі. По суті, управителі є монополістами – тож і розцінки на їхні послуги мають бути адекватними.


12 грн за один стояк (і це не погодинна, а одноразова оплата) – таку цілком лояльну ціну ми побачили у прейскуранті аварійно-диспетчерської служби «Житлорембудсервіс», куди спочатку й зверталася Наталя, аби отримати послугу. Тобто за два стояки – 24 гривні. До речі, така сама вартість цих робіт і в іншого кременчуцького управителя – компанії «Добробит». За логікою, саме за такою ціною кременчужани й мають отримувати додаткову послугу, яку замовляють в монополіста. А внутрішня «кухня» управителів та їхні відносини з підрядниками споживачів не стосуються.


250 гривень у плановий день – таку ціну на відключення назвав журналісту «Телеграфа» Михайло Польщиков, директор однойменного ПП «Польщиков і Ко», який до комунальної реформи у Кременчуці очолював ЖЕП на Молодіжному. Пояснив: 50 грн – це за два стояка на годину (по 25 грн за один) і за 5 годин роботи. І люб‘язно надав прайс на послуги.


– А що таке плановий день? – поцікавилися ми.


– На нараді у «Житлорембудсервісі» визначили, що плановий день для відключень – це вівторок. Порядок повинен бути! – відповів пан Польщиков.


– Але ж у прайсі управляючої компанії «Житлорембудсервіс» інша ціна на відключення – 12 гривень за стояк, причому не вказано, що це оплата погодинна. Два стояки – це 24 грн, а не 250. Ви – підрядники «Житлорембудсервіса», звідки у вас інша калькуляція?


– Ми приватне підприємство, у нас своя калькуляція.


Далі ми пішли питати про розцінки в керівника головної компанії – директора ТОВ «Житлорембудсервіс» Олександра Бондаренка.


– Кожне приватне підприємство має право встановити свої розцінки залежно від того, яку заробітну плату платить своїм працівникам, – заявив він.


– Але чому людина, яка підписала з вами угоду, не може отримати послугу по ваших розцінках? Аварійка її відправила до підрядника.


– Значить, це непорозуміння двох суб‘єктів. Імовірно, на той час, коли людина зверталася, аварійна служба була зайнята й не могла надати послугу. Це ж аварійна служба! А з Польщиковим я розберуся. З приводу цього конкретного випадку – провина існує, і я цього не заперечую.


– Навіть якщо послуга додаткова, людина має право отримати її за задекларованою ціною – 12 гривень. Це як в магазині – яка ціна на ціннику, така має бути й на касі.


– А в нас така ціна? – подивувався пан Бондаренко, побачивши власний прайс, який є у відкритому доступі на сайті «Житлорембудсервісу». – Треба підвищувати! Хто ж за 12 гривень буде працювати?


Отак ми й поговорили. І зрозуміли, що питання про єдині розцінки для споживачів компанія «Житлорембудсервіс» зі своїми підрядниками не вирішила.

 

250 грн таку ціну офіційно назвали в ПП «Польщиков і Ко» за відключення двох стояків (люди стверджують, що в неплановий день у них хотіли взяти
500 гривень)


51,80 – стільки коштує послуга (за два стояки) в ЖЕПі Комсомольська


42 грн – вартість аналогічної послуги в Дніпродзержинську (управляюча компанія «Крона»)


400-500 грн – стільки коштує повна заміна стояка у квартирі в Києві, тобто стільки ж, як запросили за відключення у неплановий день у Кременчуці.

 

Коментар Сергій ЯРОШ, начальник управління житлово-комунального господарства:


– Є договір на управління між міськвиконкомом і «Житлорембудсервісом». Ним регламентуються тарифи на роботи з утримання житлового фонду. Всі інші додаткові платні послуги, які не входять до складу тарифу, в тому числі з відключення мереж тепло-, водопостачання при проведенні капремонтів квартир, регулюються договірними відносинами між «Житлорембудсервісом» і мешканцями. На підприємстві мають бути відповідні розрахунки (калькуляція, виконана на підставі нормативних актів). У даному випадку мав місце людський фактор… В усіх випадках є правила, є винятки, а є «бєспрєдєл». Ми спілкувалися з керівником «Житлорембудсервіса» Бондаренком – він прийняв рішення розірвати договір з підрядником. Що стосується ціни на послуги, то мешканці однозначно повинні мати справу з управляючою компанією – «Житлорембудсервісом» (або «Добробитом», «Перспективою» – залежно від того, хто їх обслуговує). Якщо сумніваєтеся в оплаті, є телефони управляючих компаній, є приймальні дні керівників – можна прийти і розібратися.


– Тобто мешканці мають керуватися розцінками управляючих компаній?


– Звичайно! Вони організовують надання послуг, пов’язаних з місцями загального користування, до яких має доступ управляюча компанія, згідно з договором з міською радою.

 

ПОВНЕ ЖКГ


«Можу робити – можу не робити»


Питання про 500 гривень за відключення у неплановий день в розмові з кореспондентом «Телеграфа» пан Польщиков усіляко обходив. А згодом сказав, що таку суму ніхто споживачу не називав… Натомість чоловік Наталі надав «Телеграфу» запис розмови із директором «Польщиков і Ко» (писав на диктофон у мобілці). Ось частина діалогу.


– Ми просили планово у вівторок – ваші майстри не прийшли. (Голос Наталі)


– А що це за ціна – 500 гривень? (Голос її чоловіка)


– А що ви хотіли? Це ж непланові роботи. (Голос Польщикова)


– Я ж просила вас – поміняйте стояки. (Голос Наталі)


– Та не буду я міняти. У мене немає можливості. Ви не примусите мене це робити. Я можу робити – можу не робити. (Голос Польщикова)

 

P.S. Наталі Люльці за її заявкою відключили стояки у плановий день – у вівторок, 23 липня. До речі, на сантехнічні роботи знадобилося півтори години, а не п’ять, як рахували у ПП «Польщиков і Ко». На час нашої розмови вона ще не оплатила послугу, але каже, що сплатить у касу 24 грн.

 

Комунальники хотіли взяти з кременчужанки 500 гривень за відключення стояків
Комунальники хотіли взяти з кременчужанки 500 гривень за відключення стояків

"Кременчуцький Телеграф" від 25 липня, №29, стаття Тетяни Донченко "Просто нахабство"

Теги: ремонт

Комментарии: 25

0
29 июля 2013 12:16

ну и кого автор хочет удивить?
такое *** сплошь им рядом!
это же Украина!

0
2 972
29 июля 2013 12:31

Перший раз чую про чугунні стояки)))

0
502
29 июля 2013 13:02

Цитата: почемучка
Перший раз чую про чугунні стояки)))

Автор женщина. Простительно.

0
3 212
29 июля 2013 13:15

почемучка, SergNemo, а с чего у вас стояки на канализацию?

0
3 551
29 июля 2013 13:21

Оборзели коммунальщики, а в итоге трубы так и не смогли поменять.

0
370
29 июля 2013 13:29

А я все думал, куда товарищ Польшиков делся после скандала, а он свалил в Россию, когда все утихло, вернулся рубить бабло снова.

0
0
29 июля 2013 13:31

Наталя молодець підкинула їм гівна на вентилятор fellow
Гадаю їх час розігнати. Бо єдине що з цього всього вийде :
– А в нас така ціна? – подивувався пан Бондаренко, побачивши власний прайс, який є у відкритому доступі на сайті «Житлорембудсервісу». – Треба підвищувати! Хто ж за 12 гривень буде працювати?

повбивала б angry

0
2 972
29 июля 2013 13:53

Цитата: AleksandrN
а с чего у вас стояки на канализацию?
- а їх перекривають під час ремонту?

0
3 212
29 июля 2013 13:54

почемучка, их - нет, но они то есть... а что там напутала женщина это уже другой вопрос...

0
0
29 июля 2013 14:01

Вот Вам и спланировання цепь посредников и казнакрадов... А если словить их на горячем, то "я не я и хата не моя" Мы фамилию Польщикова запомнили!

Вот Вам и спланировання цепь посредников и казнакрадов... А если словить их на горячем, то "я не я и хата не моя" Мы фамилию Польщикова запомнили!

Вот Вам и спланировання цепь посредников и казнакрадов... А если словить их на горячем, то "я не я и хата не моя" Мы фамилию Польщикова запомнили!

0
0
29 июля 2013 14:11

Цитата: почемучка
- а їх перекривають під час ремонту?

уяви яку ніагару тобі влаштують сусіди зверху, якщо не забрати у них воду і водночас зрізати каналізаційну трубу no

0
0
29 июля 2013 18:21

я лично за 12 гр лазить по подвалам ну его цена 25гр час ето нормальная цена везде а на щет того что в киеве меняют стояки по 500 гр так ето сказка про волонтеров,вот чесно одтведте кто готов за 1500-2000 работать сантехником лазить кормить летом блох по подвалам в гавне рытся кто готов smile

0
877
29 июля 2013 19:24

В этих ЖЕПу никто работать не хочет и делают они все через эту саму ЖЕПу.Эти Польщиков Бондаренко только деньги считать и умеют.Я одну такую работницу заставил написать акт про залив соседей, так на меня она неделю смотрела как на врага народа.Сволочи они ,гнать надо их и сантехников ,и Польщиков с Бондаренко к черту на кулички ,может там их услуги пригодятся.

0
0
29 июля 2013 20:11

Польщиков и Бондаренко они сантехниками никогда и небыли а на щет что через ж.... ты не прав ето зависит от человека а не там где он работает я работаю в жеке сантехником я свою зарплату не буду озвучивать она не маленькая не один человек не пожаловался что я делаю плохо работу наоборот многие благодарны так что все зависит от человека

0
0
29 июля 2013 21:06

Пока были ЖЭКи, проблем с отключением никаких не было. Пришел , написал заявку заблаговременно(за неделю),согласовал время с мастером(или уполномоченным лицом), там же заплатил в кассу и никаких проблем. С приходом "управляющих" компаний в городе начался беспредел- деньги платим, а получить оплаченную услугу отправляют в частную шарагу где снова требуют деньги и на много больше чем чем это стоит. Бабаев рвавшись к мерскому креслу клялся и божился "разобратся" с этим. и вот Мы видим результат- УК озверели ещё больше- видать платят Бабаеву мзду, а ОН глаза свои "полковничьи" закрыл и ничего не видит. Слова для оценки такого поведения только матерные.

0
614
29 июля 2013 21:46

почемучка, стояки на канализацию в квартирах - чугунные (их-то и меняют на пластик), а для этого перекрывают воду в подвале - горячую и холодную, чтобы, как правильно здесь сказали, не хлынуло в квартиру. И о перекрытии ВОДЫ написано. Кто и что там путает - проблемы того, кто читает через строку

0
0
29 июля 2013 22:05

armagedon: зарплату платить должен сантехникам ЖЭК или как он там, и хоть клопы, хоть боевые крысы - это не проблема заказчика услуг, если есть прайс с другими ценами, идите и делайте. И не надо Киевы и прочее приписывать. Вы ещё немецких сантехников приведите тут в пример :). Мне когда перекрывали воду во время ремонта, оказалось что вентили на стояках не держат, отключили весь дом, и то вода "травила". В таких условиях пришлось переделывать пару стыков на следующий день, паялся полипропилен.

Замечу, что им я каждый месяц плачу эксплуатационные вовремя, так какого хрена? Придите и поменяйте, а я ещё почасово платить должен.

А то что вы сантехник - видно про пунктуации и т. п., можно было не уточнять.

0
0
29 июля 2013 22:43

я жыву в часном доме и броблем нет

0
298
29 июля 2013 23:29

Будете плохо учиться в школе - станете armagedoном сантехником wink .

0
0
29 июля 2013 23:34

Перекрыть вентиль в подвале может любой юзер, имеющий ключ. При грамотной подготовке, на за мену квартирной части стояка уйдёт час-полтора. Соседи не особо пострадают, особенно поутру. Но. Зачастую запорная арматура в подвалах в убитом состоянии, хотя управленцы пищат, шо у них всё в шоколаде. Поэтому приходится обращаться в ЖОПы, и перекрывать если не весь дом, то несколько подъездов.
Интересно, хоть кто-то признается, шо отдал пол тыщи?

0
877
29 июля 2013 23:50

armagedon,
Уважаемый смотрите пунктуацию в моем тексте.Жалоба на ЖЕПу не на пустом месте возникают- это констатация факта .Было время ходил по разным домам в нашем городе и общался иногда с управляющими -больших жиртрестов не видал катаются как сыры в масле , а в домах сантехника такая ,что будто ей никто и никогда не занимался.То что вам уважаемый никто не жалуется ,не означает что проблем нету.В 90 %домов давно надо менять водопровод и стояки ,крышу чинят когда жильцы жалуются,капремонт домов я вообще молчу,вентиляцию только галочки ходят ставят.А деньги требуют за не сделанные услуги.Гнать надо в шею таких управляющих.

0
298
29 июля 2013 23:55

Когда мы решили менять сантехнику- пригласили представителей "ЖРБС", чтобы согласовать все работы по замене стояков горячей и холодной воды, канализации. "Семейная" крестовина канализации на стояке была в плачевном состоянии (практически лопнула пополам). Сказал, даю материалы, деньги, нет время на работы- посодействуйте организационно- проведите хотя бы пропаганду среди соседей для доступа, а спецов я и сам найду. В ответ мне дамочка- специалист с большой буквы "СЭ" ответила- "Если бы вы не вскрыли шахту стояков - они бы не сгнили"(это они за два дня сгнили, а с 1968г. они чуть ли не на солнце сияли). Чуть позже проходил как-то мимо аварийной машины "ЖРБС", предложил ребятам заработать- отключить стояки на два часа, их цена моего вопроса, конечно неофициально -400 грн. В итоге написал заяву в конторе "ЖРБС"- отключили за 24 грн в час, стояки все новые- пластиковые, "ЖРБС" об этом только догадывается.

0
0
30 июля 2013 00:16

А в куда надо гнать смелых самодостаточных управляемых инфантов, ежемесячно оплачивающих туфту, господин в капюшончике?

0
1 107
30 июля 2013 07:37

Польщиков и Ко... "нежно любимая" мной компания.. Именно от них я впервые узнала , что две паралельные линии могут пересечься когда нибудь.. и все было бы очень смешно, если бы не было так грустно. А за статью спасибо , особенно за прейскурант. Совет тем кто собирается менять батареи в комнате летом - прежде чем платить узнайте есть ли вода в системе или ее слили. Если слили - платить совершенно необязательно ( даже если в ЖЕКЕ говорят обратное- они сливают воду, а денежки берут как за систему с водой) .

0
544
10 августа 2013 21:23

ЖЭК "Деаркон" на молодежном, отключение было на 8 часов, заплатил 320 грн, т.е. 40 грн. в час, а сейчас говорят у них расценки 67 грн. в час, а в "неотключной" день 112 грн./час.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх