Як кременчужани купують «повітря» у кредит

5.02.2013, 10:18 Просмотров: 4 616 Комментариев: 14

Як кременчужани купують «повітря» у кредит

Обережно, шахрайство! Купуючи нові вікна в кредит, ви можете залишитися ні з чим та ще й будете зобов’язані платити банку

Варто знати: Закон «Про захист прав споживачів» передбачає можливість відмовитися від банківського кредиту, якщо послуга, задля якої оформлювали позику, не надана. Але на це піде багато часу та нервів.

 

«Ні вікон, ні дверей…»


Катерина Р. приїхала до Кременчука із передмістя. Біля ринку її зупинив молодий чоловік, вручив рекламку вікон. Пані завагалася: два вікна у хаті давно треба поміняти, але грошей не вистачало. Тоді їй запропонували чудові умови – встановити вікна в розстрочку. У Катерини Р. не виникло жодних сумнівів щодо надійності майстерні – адже договір гарантував, що вікна будуть виготовлені й встановлені протягом 30 днів. Більше того, він містив пункт: якщо фірма не виконає свої зобов’язання у цей термін, за кожен день прострочення має сплатити пеню в розмірі 0,1% від суми замовлення.

 

– 22 жовтня я замовила два вікна. Приїхали, обміряли, я підписала договір на встановлення вікон і кредитну угоду з банком – він перерахував гроші фірмі, яких мені не вистачало для повної оплати. Дала своїх 500 гривень передплати. Стала чекати. Минув місяць – вікна так і не привезли. Я дзвонила на фірму: телефони не відповідають. Згодом я з’ясувала, що тієї фірми на вулиці Бутиріна вже немає. Що мені робити? Я вже двічі заплатила за кредитом банку! – жінка у розпачі звернулася до редакції.

 

За адресою на вулиці Бутиріна, 58, яка вказана у договорі Катерини Р. з «ПП Гоголев», знаходиться новенький офіс. Та дверей віконної фірми ми не знайшли – лише напис «Оренда». Тож де шукати виконавця робіт – невідомо, бо обидва телефони, вказані у договорі з ним, не відповідають. Ми порадили пані Катерині написати заяву до міліції – адже, судячи із ситуації, про яку вона розповіла, у діях віконних підприємців присутні ознаки шахрайства. Жінка звернулася до правоохоронців. Як повідомили у прес-службі міського управління міліції, відкрите кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Але потерпіла продовжує платити банку за не отриману нею послугу.

 

Коментар юриста

Споживач може відмовитися від кредитного договору, якщо послуга, замовлена в кредит, не надана

 

Як кременчужани купують «повітря» у кредит

Олена ДМИТРИЧЕНКО, адвокат:


– Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

 

В свою чергу, згідно з ч. 9 ст. 11 цього ж закону (яка регламентує права споживача в разі придбання ним продукції у кредит), у разі реалізації споживачем своїх прав, передбачених статтями 8 і 10 цього закону, ці права діють і стосовно кредитодавця, що надав йому споживчий кредит для придбання продукції.

 

З огляду на викладене, в разі, коли споживач відмовляється від договору про виконання робіт, це ж право (а саме: право відмови від договору) діє і стосовно банку, який надав кредит для придбання робіт, тобто споживач може відмовитися й від кредитного договору.

 

На жаль, юридичні наслідки цих дій в законі описані лише одним реченням, а саме: «Кредитодавець у такому випадку зобов'язаний повернути споживачеві суму вже здійснених ним виплат при розірванні договору купівлі-продажу (виконання роботи, надання послуги) або здійснити відповідне коригування кредитних зобов'язань споживача». З наведеного вбачається, що ті кошти, які були вже сплачені споживачем на користь банку в рахунок погашення кредиту, мають бути повернуті споживачу. Стосовно тих коштів, які надавалися банком в кредит на придбання робіт (послуг), після правомірної відмови споживача від договору, банк у праві вимагати ці кошти від отримувача, тобто виконавця робіт (зокрема, через те, що перерахував гроші безпосередньо виконавцю робіт, який зазначений в кредитному договорі, та не видавав їх споживачеві).

 

Корисний телефон


(0532) 56-56-34 – інспекція з питань захисту прав споживачів у Полтавській області, адреса: 36011, м. Полтава, вул. Пушкіна, 16, polouzps@ukr.net

Керівник – Лукомський Володимир Миколайович.

 

Наразі у Кременчуці підрозділу інспекції немає.

 

Більше історій про шахрайство з заміною вікон читайте у "Кременчуцькому Телеграфі" від 31 січня.

Автор: Тетяна Донченко
Теги:

Комментарии: 14

345
5 февраля 2013 10:48

меня вообще бесят эти "уличные продавцы" !!!
на другую сторону улицы от них подальше отхожу

0
0
5 февраля 2013 11:21

Весь район и Кременчуг в Полтаву обращайтесь ... есть ум в головах мэрии и *** ??? за пару развалившихся кроссовок, потрать на дорогу , возню и отписки месяц жизни.. не лучше ли никуда не обращаться ? да ?

0
0
5 февраля 2013 11:58

Да возле викома там этих лохотронщиков на руб ведро но ребятам пообещяли 3000 тыс в месяц вот они и парят всем подряд эти окна двери.безработица и не занятость населения покращення життя уже пришло.

0
0
5 февраля 2013 12:59

А чем занимается прокуратура?

0
768
5 февраля 2013 13:00

Я тоже слышала, что инспекция защиты прав потребителей на всю область только в Полтаве! Эти реформы и "покращення" просто ДОСТАЛИ!!!

0
0
5 февраля 2013 13:15

Напишите что за банк работает с фирмами мошенниками.

0
581
5 февраля 2013 13:56

По поводу банков: в том случае, который описан, это "Русский стандарт". Еще один случай, подобный - "Приватбанк". Люди предоставили редакции подтверждающие документы - договора. Но, замечу, банки свои обязательства выполнили - кредиты предоставили и перечислили деньги оконных дел мастерам. К сожалению, не знаю случаев, когда договор с банком был расторгнут в силу того, что услуга не предоставлена (это право, о котором говорит юрист). Если кто имеет такой опыт на практике - поделитесь!

0
0
5 февраля 2013 20:20

Стосовно тих коштів, які надавалися банком в кредит на придбання робіт (послуг), після правомірної відмови споживача від договору, банк у праві вимагати ці кошти від отримувача, тобто виконавця робіт (зокрема, через те, що перерахував гроші безпосередньо виконавцю робіт, який зазначений в кредитному договорі, та не видавав їх споживачеві).

Бред!!!!!!
Лена, учи мат-часть, ну елы-палы ты ж работала в Юрбизнесконсалтинге, а выдаешь перлы ниже плинтуса, --- договор кредитный с кем был заключен? И соответственно права и обязанности между кем возникли? И при чем тут третья сторона, которой по распоряжению лица получившего кредит были перечислены денежные средства? И на основании чего банк имеет право требовать эти средства у получателя?

0
0
6 февраля 2013 16:52

Есть способ отказаться от договора кредита через суд. Составить исковое заявление, ссылаясь на то, что описано в статье. Все изложено грамотно - этого достаточно. Скачать образцы исков в интернете, по образу и подобию составить текст, просить судью разорвать кредитный договор, вернуть Вам деньги, если нужно - привлечь к ответственности третьих лиц - которые окна не поставили (это уже банк может сделать по регрессу). Приложить к исковому заявлению копию этой статьи журнала, приложить копию заявления в милицию о мошенничестве (или рассказать об этом в ходе заседания). Это все будет стоить около 40 грн судебных сборов + копии паспорта и документов, и 1 потраченный день, потом, еще нужно будет минимум три раза сходить в суд (сразу после оглашения решения пишите заявление на выдачу копии постановы суду - не тяните, сдавайте в канцелярию). Но все это лучше, чем потерять деньги. С другой стороны, банку лучше продолжать платить, чтобы потом проценты не набежали - в случае проигрыша в суде. Я не думаю, что в судах Вас обидят, тут уже огласка. Адвокат Вам не нужен. В суд подаете по месту нахождения филиала ответчика - банка или по адресу своей прописки - выбирайте сами.

0
0
7 февраля 2013 12:02

Sensei,

даже при расторжении договора, обязанность банку возвратить полученный кредит останется

0
0
11 февраля 2013 15:38

А мы заплатили наличкой 70% от стоимости окон и дверей.Договор на установку окон и дверей заключили в октябре, но вот уже середина февраля, а "воз и ныне там". Писали заявление в милицию, в прокуратуру. Мелиция ведёт с мошенником переговоры(так нам пояснил следователь). Ну и что дальше? Что делать? Ни денег не возвращают, ни окна-двери не ставят! А мошенник работает себе спокойно.... и никто его не трогает....

0
0
16 февраля 2013 17:42

Обращайтесь в суд, заявляйте + моральный ущерб, услуги на адвоката за счет ответчика

0
0
21 февраля 2013 09:51

это если докажут что они правы))

0
0
12 марта 2013 09:06

Обратились и в милицию, и в прокуратуру. Да "воз и ныне там". Никаких результатов (для нас). А вот мошенник сменил адрес обитания, но заказы принимает и "надувает" таких же как мы. И следователь спокойно живёт, а на наши обращения уже раздражается, говорит что мы ему мешаем работать. Это как???? Куда дальше обращаться? Ничего себе, отдали 3 тыс. ПРОСТО ТАК, какому-то козлу. Так что будьте внимательны.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:Вверх