Стратегічна помилка чи проданий бій?

5.08.2012, 23:00 Просмотров: 2 946 Комментариев: 21

Замість Миколи Несена кандидатом від опозиції по Кременчуку йтиме Віктор Таран

Виборча кампанія стартувала. Кременчуцькі регіонали висунули кандидатом до Верховної Ради по Кременчуку пана Надошу. Столичні регіонали кандидатуру затвердили. Кременчуцькі та обласні опозиціонери висунули кандидатом до ВР кременчужанина пана Несена. Київські опозиціонери без попередження поміняли його на киянина Віктора Тарана. "ТелеграфЪ" зацікавився, з якою метою політики провели таку заміну? Для посилення позиції чи, навпаки, для послаблення? Адже найзапекліша боротьба за перемогу точитиметься саме між кандидатом від опозиції та кандидатом від влади.

 

Микола НесенМикола Несен

У понеділок, 30 липня, прямо посеред вулиці Туровської (так ефектніше) в Києві пройшов з’їзд Партії "Батьківщина". Делегати затвердили перелік висуванців, які балотуватимуться до Верховної Ради за списками та по мажоритарних округах. Рано-вранці, о 6.50, прибула до столиці і полтавська делегація. Приїхав і наш кременчужанин – Микола Несен. За рішенням обласної організації ВО "Батьківщина" він мав стати кандидатом від об’єднаної опозиції в Кременчуці. З’їзд на Туровській почався о восьмій ранку. За півгодини до початку заходу до пана Несена підійшли голова Полтавської обласної організації ВО "Батьківщина" нардеп Петренко та представник головного київського офісу ВО "Батьківщина" нардеп Федорчук. Вони повідомили, що кандидатом від Кременчука затвердять іншого громадянина. Після цього політики вибачились і пішли. 

 

Звісно, "ТелеграфЪ" запитав пана Несена, чи пояснили йому причини такої заміни та як він їх сприйняв. Микола Григорович відповів стримано. Сказав, що причин заміни йому не пояснили і про її вірогідність не попередили. Навпаки, ввечері у неділю доручили їхати у понеділок на з’їзд до Києва як кандидату у кандидати від Кременчука. Також пан Микола зазначив, що крім нього, об’єднана опозиція ще пропонували по Кременчуку сильного кандидата від "Фронту змін", але... Розповідати про свої особисті почуття кременчужанин не став – послався на партійну дисципліну і особисту етику. 

 

 

"Не корысти ради, а исключительно во имя Родины!"

 

Залишивши у спокої витриманого кременчужанина, "ТелеграфЪ" звернувся до київських навколопартійних джерел. Нас цікавило, чому кандидатуру кременчужанина Несена несподівано поміняли на кандидатуру киянина Тарана – бо саме він за оприлюдненими списками балотуватиметься від об’єднаної опозиції у Кременчуцькому виборчому окрузі. Київське джерело повідомило, що "це було рішення Турчинова, полтавчан не попередили".

 

Тут нам стало ще цікавіше. На з’їзді посеред вулиці пан Турчинов пафосно заявив: "Родина в опасности. А Родина для нас превыше всего!". Виходить, все, що зроблено, зроблено заради "Родины" – заміна Несена на Тарана має забезпечити "Родине" перемогу опозиції в Кременчуці, хіба ні? Давайте подивимось, чи дійсно така заміна кандидатів забезпечить перемогу в Кременчуці.

 

 

"Вас тут не стояло!"

 

У попередньому номері "ТелеграфЪ" друкував результати передвиборчих соціологічних досліджень, проведених в Кременчуці ("ТЪ" № 30, "Регіони ставлять на Надошу, "ТелеграфЪ" – на сюрпризи від Бабаєва"). Соціологи запитали кременчужан, за кого вони готові проголосувати.

 

Нардеп

 

Якби вибори до Верховної Ради України відбулися завтра, вкажіть прізвище однієї людини, за яку ви проголосуєте?

 

Стратегічна помилка чи проданий бій? 

Як бачите, у списку фігурують вісім прізвищ, у тому числі і Несен. Прізвища Таран (Терен) серед них немає. Усі вісім фігурантів – кременчужани, проживають у місті і люди їх більш-менш знають. Доцент Лебедик – науковий керівник проекту соціологічних досліджень, проведених в Кременчуці – зазначив "Телеграфу", що виборці воліють голосувати за знайомих їм людей, "односельчан", так би мовити. Невідомих та маловідомих вони сприймають досить насторожено. З урахуванням висновку соціолога, давайте подивимось на двійку Несен-Таран. Пан Несен – кременчужанин, депутат обласної ради, відомий освітянин, директор Кременчуцького 7-го вищого технічного училища, постійно проживає в Кременчуці. Пан Таран – нині киянин, народний депутат, письменник, постійно проживає в Києві. Кого кременчуцькі виборці більшою мірою вважатимуть "своїм" і "знайомим"?

 

Варто додати, що пан Таран певне відношення до Кременчука має. У 1958-1959 він працював слюсарем-арматурником у Крюківському кар’єроуправлінні. А у 1994-1998 служив народним депутатом від Кременчуцького округу. Відтоді минуло більше 13 років. Тож, фактично, пану Тарану доведеться починати "з нуля".

 

Ситуація ускладнюється і тим, що головний конкурент кандидата від опозиції – нардеп-регіонал пан Надоша – кременчужанин, і за нього авансом готові, за даними соціологів, проголосувати 23,2% мешканців міста. Відповідно, щоб перемогти, менше відомому в Кременчуці пану Тарану доведеться за три місяці набрати бали нардепа-регіонали і випередити його. Наскільки це реально?

 

 

"Кукушка хвалит петуха за то, что хвалит он кукушку"

 

На думку "Телеграфа", розкрутитися за три місяці "з нуля" і перегнати кандидата-регіонала буде складно. Бо, за висновками соціологів, рейтинг кандидата Надоші відчутно зростає завдяки підтримці міського голови Кременчука пана Бабаєва, який сам має досить високий рейтинг. Міська преса давно звернула увагу, як активно останнім часом пан Бабаєв почав вихваляти нардепа Надошу. Минулого тижня, на відкритті централізованого харчоблоку у 5-й міській лікарні їхня ніжна дружба прямо-таки сльози на очах у преси вичавлювала. Панове разом їли пісний лікарняний супчик, і пан Бабаєв розповідав, що пан Надоша допоможе місту отримати за державною програмою кілька нових машин швидкої допомоги, а пан Надоша кивав і обіцяв допомогти. Звідки ж таке взаєморозуміння? Адже ще 31 жовтня 2011 року в прямому ефірі на телеканалі "Візит" пан Надоша казав дещо інше. Він сказав:

– В городе есть много вещей, которыми надо заниматься. Скажем – бюджет... Я что, сам должен угадывать желания местной власти и бегать помогать? У меня достаточно работы.....

 

 

Кому вигідно?

 

Чому так потеплішали стосунки нардепа та мера? За версією "Телеграфа", тут все просто. Пан Надоша – кандидат від провладної партії. Головний регіонал пан Азаров на з’їзді у понеділок чітко сказав: "Партія регіонів просто зобов’язана перемогти на виборах!" Хто має забезпечити перемогу провладного кандидата у місті? Міська влада – якщо хоче нею залишатися. А міська влада у нас – колишній БЮТівець мер, який нині позиціонує себе безпартійним.

 

Тому "ТелеграфЪ" і ставить це питання – несподівана заміна кременчужанина Несена на киянина Тарана відбулася для того, щоб збільшити шанси опозиції на перемогу в Кременчуці, чи для того, щоб збільшити шанси на перемогу провладного кандидата?

 

Питання можна поставити ще простіше – чи не здала, часом, столична опозиція Кременчук?

 

 

Хто кого висунув в нардепи по Кременчуку

 

Партія регіонів на своєму з’їзді висунула кандидатом в нардепи по кременчуцькому виборчому округу нині діючого парламентаря Олега Надошу. 

Об’єднана опозиція “За Батьківщину” - нардепа Віктора Тарана (Терена).

Кадидатом в нардепи від комуністів став Геннадій Остапець. Він третій секретар міськкому КПУ, депутат Крюківської райради, бригадир слюсарів на Крюківському вагонобудівному заводі.

Інформація станом на 31 липня. 

Комментарии: 21

0
6 августа 2012 00:32

Как же за***ла эта политика.
wink

0
3 737
6 августа 2012 00:33

Противно от всего этого. Грязные политические игры!Как же всем хочеться первому добежать до сладкой кормушки.

0
0
6 августа 2012 06:14

Блиин.. НЕТ СЛОВ.. просто НЕТ СЛОВ..

0
0
6 августа 2012 08:13

Не нужно искать кошку в тёмной комнате. Особенно если её там нет. Просто всё дело во врождённом дебилизме представителей этой секты. На сложные комбинации по причине слабоумия они не способны. Да и у Несена шансов догнать Надошу всё равно не было.

0
3 212
6 августа 2012 08:52

можно подумать, что для обывателя все лица очень знакомы, кроме первых трех... только за счет этого они и лидируют, а так бы и на пушечный выстрел не пустили... кто они Несен и Таран? второй хоть мелькал как-то... самая большая проблема политика это его не известность, как можно большему кругу избирателей (хоть лавочки красьте в свои цвета) иначе будут проходными те кто на слуху, а это не лучший вариант... работы с избирателями не хватает...

0
0
6 августа 2012 09:33

Распил голосов (бабла) избирателей начался!

0
810
D:
6 августа 2012 11:42

Это только " цветочки "! А сколько "лямов" бюджетных (наших с вами) денежек будет похоронено партией власти на покупку-перекупку "тушек", подкупы и махинации в предвыборной "гонке" и на самих выборах!(Это не говоря об открытой стороне в качестве тысяч билбордов , миллионов газет и остальной печатной и громкоговорящей бредятине)...Держись, Народ!!!

0
0
6 августа 2012 19:03

Если человек на старте имеет такую фору в симпатиях избирателей (речь о Надоше), то вероятность его победы на выборах очень и очень велика. Вряд ли хоть кто-то из представленных в рейтинге сможет к нему приблизиться, не то что победить. Поэтому вопрос о сдаче интересов оппозиции в данной ситуации можно не ставить вообще, на результат это не повлияет, и конфликта тоже не будет

0
487
7 августа 2012 18:02

Ні, Маша, ти не права! Багато кременчужан пам*ятають політичну кар*єру Надоші - спочатку "Наша Україна", потім БЮТ, а потім він став тушкою партії регіонів (кажуть, купився за 3 млн. "зелених"). Зрадників у нас не люблять. Згадайте, скільки проголосувало за Мороза після зради помаранчевих? А Віктор Таран (Терен) - із тих депутатів Верх. Ради, які не продались. І це вже викликає повагу. Всі, хто його знають, відмічають - чесний, розумний, енергійний чоловік, відомий письменник. Так що штаб опозиції зробив усе правильно. Нічого не маю проти Несена - теж гарна людина, але у Терена шанси набагато вищі.

0
0
7 августа 2012 18:19

Цитата: qwertyu
имеет такую фору в симпатиях избирателей
Правильно ли я понимаю, что, соответственно, и партия регионов имеет такое же число симпатий? Ребятки, когда уже вы перестанете голосовать за симпатичную улыбку, за известность, полезность и честность конкретного кандидата??? На выборах в парламент речь-то идет о ПАРТИЯХ. А "беспартийные" депутаты потом быстренько сориентируются, где больше платят.

0
487
7 августа 2012 22:39

Щось ти, Чопа, не ту цитатку вставив. Я завжди буду голосувати за корисність і особливо за чесність мого кандидата. Це для мене вирішальна ознака. Коли людині пропонували мільйони, але вона не взяла їх і не продала своїх переконань - оце справжня перевірка на чесність. А ти, Чопа, взяв би? Ну, став би тушкою, багатою тушкою!
РОзказував би нам, як покращилося життя вже сьогодні.

0
0
8 августа 2012 08:35

Цитата: qwertyu
Коли людині пропонували мільйони, але вона не взяла їх і не продала своїх переконань


Для того щоб їх продати, їх треба спочатку мати. Може розповіси нам недолугим - чим же твій кандидат такий гарний?

0
487
8 августа 2012 19:27

Сашко, не скажу! Попрацюй сам. Почитай книги Терена, і ти побачиш його переконання, і що вони справді не міняються, як у деяких, куди вітер подме. Ви завжди плачетесь, шо у Верх. Раді багато олігархів і мільйонерів, так от: Терен не олігарх і не мільйонер.

0
0
9 августа 2012 08:50

Ха! Якщо він сам для себе не спромігся за життя створити достаток, то чого від нього чекати. Я не плачусь, тому що добре розумію, що державою керувати кожна кухарка не зможе, як твердив кат-ленін.

0
0
9 августа 2012 10:51

Ошибаетесь, Александр. Таран отнюдь не кухарка. По вашей логике управлять государством могут только успешные бизнесмены? Да мы за 20 лет уже насмотрелись на это "управление".
qwertyu: - значит, если бы Терен шел от партии регионов, Вы бы все равно за него голосовали? Так или нет??

0
0
9 августа 2012 11:12

Так вот и расскажите нам - чем Таран лучше? Что он сможет сделать? И главное КАК? В том что в БЮТе остались порядочніе люди - я не поверю. Да их там в принципе никогда по определению не было. БЮТ никогда не была партией по определению. БЮТ всегда была бизнес структурой.

0
0
9 августа 2012 11:44

Мне абсолютно всё равно, сможет или не сможет Таран сам по себе что-то сделать. Отдельно взятый депутат может быть с совестью или без. Но и это не важно. Рассуждения об отдельных кандидатах в отрыве от партийной принадлежности - вообще фигня. А насчет БюТ и кол-ва порядочных людей.. ведь то же можно сказать и о любой другой партии. БЕЗ ИСКЛЮЧЕНИЯ. Поэтому будем выбирать каждый свою бизнес-структуру..)) Но не менеджера по продажам..))

0
0
9 августа 2012 12:57

Так и я ж о чём. О принадлежности к партии. А на сегодняшний день только ПР на деле, а не на словах доказала способность управлять государством. Так что Таран, каким бы честным и принципиальным не был - пустышка. Я уж не говорю о том, что как киевлянин он плевать хотел на Кременчуг, вместе со всеми его проблемами.

0
487
9 августа 2012 22:31

Цитата: Александр
В том что в БЮТе остались порядочніе люди - я не поверю. Да их там в принципе никогда по определению не было. БЮТ никогда не была партией по определению. БЮТ всегда была бизнес структурой.

Сашко! Оце ти повністю описав структуру партії регіонів. Вони тільки маскуються під партію, а насправді це мафіозне угрупування, яке дорвалося до влади. І зараз це стало очевидним більшості людей. Горе нашому народу, що він зробив таку помилку, а в тебе ще й особисте горе - неспроможність розібратись, хто є хто в політиці.

0
0
10 августа 2012 09:50

Вибачайте. Я зовсім забув що БЮТорастия не виліковується.

0
1 993
10 августа 2012 10:00

Да мы тут все неизлечимо больны. Только прыщики разного цвета..))

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх