Від агресії до депресії

17.11.2005, 17:11 Просмотров: 1 051
Психолог Центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді Валентина Песиголовець розповіла, як діяти, якщо комп’ютерна залежність уже виникла..

- Розкажіть про явище комп’ютерної залежності.
- Це трапляється, коли підлітку не вистачає уваги в сім”ї, повноцінного спілкування. В такій ситуації діти змушені шукати його в іншому, віртуальному світі.
- До яких наслідків це може призвести?
- Дітям властивий потяг до наслідування. Вони намагаються копіювати поведінку свого комп’ютерного героя в реальному житті. А деякі ігри за своєю суттю дуже агресивні, вони згубно впливають на психіку дитини: призводять до порушень сну, роздратованості, нервовості. Все це провокує легкі психічні відхилення емоційного плану: від агресії до депресій, від протиставлення себе світу до повного замкнення в собі.
- Як лікують комп’ютерну залежність?
- Психологи не лікують, цим займаються психіатри. А ось психолог може повноцінно працювати з клієнтом лише в тому випадку, коли той приходить добровільно.
На першому занятті йде розкриття сутності віртуального і реального світів, порівняння їх. І якщо підліток це сприймає, то на другому етапі ми виявляємо комплекси і негаразди клієнта, причини проблем. На третьому етапі розробляється психокорекційна робота.
- Наскільки розповсюджена ця проблема?
- Я не займалася статистикою, але можу сказати, що у 2004 році в мене було 16 консультацій. Навесні 2005 року було 7 таких клієнтів.
- У якому віці діти найчастіше потрапляють у пастку залежності?
- До нас звертаються переважно підлітки віком 13-15 років. Хоча трапляються і молодші. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:Вверх