Протягом зимово-весняного періоду державні програми соціальної підтримки охопили майже 60% громадян України. Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.
Очільниця уряду наголосила, що програми прямої підтримки українців довели свою ефективність. В умовах повномасштабної війни ресурси держави залишаються обмеженими та спрямовуються передусім на потреби оборони. Водночас уряд продовжує ухвалювати рішення у сфері соціального захисту, щоб підтримати громадян в умовах складних соціальних та економічних викликів. Масштаб користування цими програмами підтверджує їхню необхідність.
Зокрема, 17,8 млн українців отримали виплату в розмірі 1000 грн у межах зимової підтримки. Ще майже 415 тисяч громадян із найбільш вразливих категорій отримали по 6500 грн допомоги.
Понад 100 тисяч людей з інвалідністю та одиноких пенсіонерів скористалися підтримкою за програмою «пакунків тепла».
Прем’єр-міністерка також зазначила, що держава підтримує працівників, які відновлювали критичну інфраструктуру після російських атак. Йдеться про енергетиків, комунальників, працівників газового сектору та залізничників. Загалом приблизно 27 тисяч працівників отримали доплати у розмірі 20 тисяч грн упродовж найскладніших місяців минулого опалювального сезону.
Крім того, вже цієї весни ще майже 12 млн українців із вразливих категорій отримали одноразову допомогу в розмірі 1500 грн.
— Такі цільові програми соціальної підтримки важливі для людей і реально допомагають українцям. Уряд України продовжить виконувати соціальні зобов’язання держави та підтримувати мільйони громадян у межах затверджених програм, — наголосила Юлія Свириденко.
Понад 18 мільйонів українців вже скористалися програмами «Зимової підтримки»
Нагадаємо, ми писали що програма «Зимова підтримка» почала діяти з 15 листопада 2025 року — подати заявку на отримання грошової допомоги могли усі громадяни.
Ми також писали, що окрім цієї виплати для деяких категорій громадян була передбачена додаткова виплата у розмірі 6 500 грн.
У квітні ми повідомляли, що майже 10 млн пенсіонерів вже отримали 1500 грн цільової підтримки від уряду.