НСЖУ (спілка журналістів) вышла из межведомственной группы по свободе слова при президенте

2.12.2013, 16:12 Переглядів: 1 850

Список журналистов, пострадавших из-за потасовок на евромайданах

Национальный союз журналистов Украины, ГО "Телекритика", Институт массовой информации и Украинская ассоциация издателей периодичной прессы выходят из состава Межведомственной рабочей группы при Президенте Украины по анализу состояния законодательства о свободе и защите прав журналистов, сообщает на своей страничке в Фейсбуке Александр Човган, глава совета директоров Ассоциации "Независимые Региональные Издатели Украины". Также А.Човган поделился списком журналистов, которые пострадали, освещая события евромайданов (44 журналиста). Список составила медиатренер, блогерка "Телекритики" Зоя Казанжи.

 

Приводим пост А.Човгана без изменений:

"НСЖУ (спілка журналістів) вышла из межведомчей группы по свободе слова при президенте. На политическом языке - перешла к оппозиции. А там ребята прагматичные. Вобщем, ждем новое парламентское большинство...

Термінова розсилка НСЖУ від 02.12.13

Закликаємо колег працювати по совісті, – заява НСЖУ

Шановні колеги!
У зв’язку з подіями останніх днів, під час яких влада продемонструвала своє вороже ставлення до громадянського суспільства та до журналістів зокрема, Національна спілка журналістів України закликає всіх колег проявити максимальну згуртованість і солідарність. Ми висловлюємо глибоке обурення численними фактами насилля та агресії проти працівників ЗМІ та представників громадськості. Список постраждалих під час сутичок журналістів постійно оновлюється, і більшість із них зазнали тілесних ушкоджень від рук правоохоронців. Ці прецеденти яскраво демонструють, що свобода слова цій владі непотрібна.
У цей визначальний для країни час закликаємо вас захистити своє право на професію. Ми не спонукаємо журналістів приєднуватися до євромайданів у Києві, але просимо співробітників кожної редакції – обласного, районного, місцевого рівнів – професійно виконувати свій обов’язок, подаючи великий масив неупередженої і об’єктивної інформації про події в столиці.
Зокрема, ми просимо звернути увагу на приклади роботи колег з великих національних телеканалів, які на сьогодні забезпечують повне та об’єктивне висвітлення подій в країні – 5 каналу, 1+1, Інтера, ICTV, ТВі та інших.
Ми розуміємо, що в сучасних українських умовах журналістика перебуває під тиском і впливом чиновників, бізнесу, засновників. Утім, вважаємо, що настав час остаточного вибору і визначеності. Ми закликаємо принаймні не публікувати відверто неправдиві пропагандистські матеріали, не подавати викривлену інформацію, натомість поширювати інформацію про злочини проти журналістів. Таким чином кожен з нас продемонструє свій вияв солідарності з колегами, які постраждали за майбутнє країни та честь професії.


Олег Наливайко, голова Національної спілки журналістів України

НСЖУ виходить зі складу Міжвідомчої робочої групи (заява)

Національна спілка журналісті України, ГО «Телекритика», Інститут масової інформації та Українська асоціація видавців періодичної преси виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при Президенті України з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів.
Ми висловлюємо глибоке обурення численними фактами насилля проти журналістів, молоді, студентства та інших мирних учасників акцій протесту з боку правоохоронних органів. Станом на 2 грудня 2013 року, і з 29 листопада, вже зафіксовано інформацію про жорстоке побиття майже 40 українських та закордонних журналістів. Більшість із них постраждали від агресії з боку працівників спецпідрозділу «Беркут». Ця ситуація дуже яскраво показує, що свобода слова та право суспільства знати – зайві в системі цінностей нинішньої української влади.
Ми вважаємо неприйнятним для себе вести діалог з людьми, які допустили пролиття крові мирних протестантів, журналістів, і при цьому не подають у політичну відставку.
Окремо ми також наголошуємо на неефективності діяльності МРГ, яка остаточно перетворилась на майданчик для окозамилювання та піару влади. Станом на сьогодні питання, пов'язані зі свободою слова, правами журналістів, а отже – і з правом суспільства на інформацію, стоять весь час останніми на порядку денному МРГ. Протягом всієї каденції Януковича стан свободи слова в Україні продовжував погіршуватись, а медіа-простір цілеспрямовано намагались зачистити від незалежної інформації.
Для нас стало очевидним, що влада лише вдає підтримку «європейських цінностей». Це було яскраво продемонстровано не лише різкою зміною європейського курсу України, а й розгоном мирних демонстрантів, та безпрецедентною агресією щодо журналістів. Всім цим влада чітко продемонструвала, що вона – ворог громадянського суспільства. Віднині ми вважаємо, що вести діалог з нею не тільки немає жодного сенсу, а є аморальним і неприйнятним.
Ми відновимо наш діалог з владою лише тоді, коли буде покарано винних у злочинах проти журналістів, а влада на практиці доведе свою відданість європейським цінностям, правам людини.
Довідково про дії НСЖУ
Базовим пріоритетом Національної спілки журналістів є захист професійних прав журналістів. У громадської організації, якою є НСЖУ, ресурс прямого впливу – обмежений: це громадський осуд, професійна солідарність та юридичний захист. Ми привертаємо увагу суспільства, влади та міжнародного товариства до критичного стану зі свободою слова в Україні.
Наприкінці листопада цього року НСЖУ ініціювала проведення у Києві Конференції Європейської федерації журналістів з питань безпеки та свободи слова. Разом з колегами у Всесвітній день безкарності ми пройшли тихим маршем по Хрещатику і пригадали всіх журналістів, що загинули виконуючи свій професійний обов’язок.
З початком розгортання у Києві Євромайдану в офісі НСЖУ (вул. Хрещатик, 27-А) запрацював цілодобовий прес-центр для «єврожурналістів» (Працівники ЗМІ мають можливість працювати, підзарядити техніку, отримати доступ до інтенету, зігрітись чаєм…)
Після застосовування владою грубої сили до мирних демонстрантів та журналістів у Спілці запрацювала гаряча лінія правової допомоги для журналістів (066-787-47-01, Тетяна Котюжинська). Плануємо з ІМІ та НМПУ закупити прес-жилети.
НСЖУ координує свої заходи із партнерами – Незалежною медіа-профспілкою та іншими медіа-організаціями – і вимагає від влади не вбивати журналістику та журналістів.

Польські журналісти солідарні з українськими колегами

Асоціація польських журналістів, партнер Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки, висловлює повну підтримку українським журналістам та стурбованість ситуацією в Києві. Про це йдеться у спеціальній заяві правління Асоціації польських журналістів
«Асоціація польських журналістів повністю підтримує європейські прагнення українського народу. У відповідальні моменти позиція журналістів дуже важлива. Ми підтримуємо будь-які дії наших українських колег, спрямовані на те, щоб переконати владу у Києві поважати волю своїх громадян. Ми протестуємо проти провокацій і застосування сили щодо мирних демонстрантів на вулицях і площах українських міст. Ми вимагаємо пояснення по всіх випадках, коли журналістів, в тому числі польських журналістів, було побито.
Ми закликаємо європейські ЗМІ повідомляти правдиво і чесно про події в Україні та забезпечувати безумовну підтримку вільної України».
Правління Асоціації польських журналістів

Під час сутичок постраждало понад 44 журналісти (список)

Понад 40 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві. Список постраждалих журналістів оприлюднює і оновлює видання «Телекритика». Перелік постраждалих фотокореспондентів і журналістів склала медіатренер, блогерка «Телекритики» Зоя Казанжи.


Станом на ранок 2 грудня він виглядає наступним чином:
1. Журналісти «Громадського телебачення» Дмитро Гнап і Яків Любчич - побиті , розбиті камери і відібрані флешки;
2. Знімальна група 5-го каналу - журналіст Наталія Жижко та оператор Юрій Усік - були закидані камінням ;
3. Фотограф Reuters Гліб Гараніч - розбита голова внаслідок нападу «Беркута»;
4. Журналіст інформаційного агентства «Поряд з вами» Дмитро Пріхна - розбито голову внаслідок нападу міліціонерів, попри наявність журналістського бейджа;
5. Оператор Euronews Роман Купріянов. Під час зйомок на Банковій не послухав наказу беркутівців припинити зйомку, і ті били його по руках. Внаслідок отриманих травм журналіст перебуває у лікарні;
6. Польський журналіст Павло Пеняжек (PawelPieniążek). Під час висвітлення подій біля Адміністрації президента йому дісталося від беркутівців що найменше 10 ударів по голові ;
7. Фотожурналіст «ЛІГАБізнесІнформ» Олександр Перевозник. Під час висвітлення сутичок на Банковій зазнав жорстокого нападу близько 8-ми спецназівців. Попри те, що він заявляв, що є працівником ЗМІ, ті били його по голові і понівечили камеру;
8. Журналіст «Українського тижня» Валерія Бурлакова. Під час роботи на Банковій у неї під ногами вибухнула шумова граната, журналістці викликали швидку ;
9. Журналіст «Української правди» та «Громадського телебачення» Мустафа Найєм. На Банковій йому було завдано удару по голові. Крім того, він зазнав газової атаки;
10. LB.UA Макс Левін. Зйомки на Банковій завершилися для нього гематомами та сильними забоями.
11. Данський журналіст Йоханнес Вамберг Андерсен. У ніч на 30 листопада після розгону київського євромайдану міліція перешкоджала вести йому відеозйомку та завдавала ударів по голові;
12. Головний редактор газети «20 хвилин» з Житомира Влад Пучич;
13. Журналіст AFP Сергій Супинський під час висвітлення євромайдану у Києві отримав травми ніг;
14. Фотокореспонден Insider Максим Кудинець. Беркутівці завдавали ударів йому, а також свідомо нищили фотокамеру ;
15. Журналіст Associated Press Сергій Чузавков - шпиталізовано з травмою голови після зіткнень мітингувальників з міліцією в Києві, йому влучив камінь в обличчя;
16. Оператор українського телеканалу UBR (прізвище уточнюється).
17. Журналіст «Української правди» Дмитро Ларін. Співробітник «Беркута» не зважав на помаранчевий жилет, зірвав із нього бейдж преси та завдав ударів;
18. Фотограф Анатолій Степанов. Йому силовики розбили голову і зламали руку - попри те, що він заявляв, що є журналістом;
19. Фотокореспондент Іван Чернічкін отримав поранення ноги від шумової гранати на вулиці Банковій;
20. Оператор Олександр Заклецький побитий міліцією;
21. Антон Чернишов з Незалежної журналістської профспілки - побитий, відібрана ірозбита вщент камера;
22. Журналіст телепрограми «Гроші» Денис Данько отримав травму голови;
23. Оператор 5-го каналу Іван Наконечний зазнав стусанів спецназівців, які під час масової акції тягли його по землі та намагалися перекинути через огорожу;
24. Кореспондент «Українського тижня» Станіслав Козлюк постраждав під час сутички біля Кабміну 24-го листопада. Його побив представник спецпідрозділу «Беркут»;
25. Журналістка і співзасновницямедіапорталу діаспори Vidia Наталія Фігель (Чикаго). Під час мирної акції на підтримку євроінтеграції на неї напав невідомий чоловік і намагався розбити камеру.
26. Ярослав Галата, «Демократична Україна» - під ногами вибухнула граната, подряпини;
27. Фотограф сайту «Житомир.інфо» Михайло Загорський - на Банковій отримав дубинкою по обличчю, розсічена вилиця, надавали першу допомогу у швидкій. Знімав, стоячи на підвіконні, побачив, як б'ють операторів і фотографів, зістрибнув з підвіконня і намагався втекти, показував журналістське посвідчення і кричав, що журналіст, посвідчення вибили з рук, отримав дубинкою;
28. Кореспондент видання «Коментарі» Дмитро Качура - йому в спину кинув камінь боєць «Беркута»;
29. Журналіст «Українських новин» Євген Головенко - втратив свідомість під АП після того, як йому під ноги кинули світлошумову гранату, допомогу надали на місці;
30. Олег Хаврук, заступник головного редактора Comments.ua - розбита голова (накладено шви), забої руки та спини від нападу «Беркута» на розі вулиць Банкової та Інститутської;
31. Постраждав фотограф Європейського прес-фотоагентства ЕПА Сергій Долженко;
32. Євген Фельдман, «Новая газета», Москва - влучили каменем біля пам'ятника Леніну;
33. Головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов - розбита голова;
34. Емін Калантаров, LifeNews, Москва - беркутівці пошкодили йому руку та розбили камеру;
35. Сергій Полежака, фрілансер - били по руках і камері, пошкодили об'єктив;
36. Євген Малолєтка, фотокор УНІАН - зламано руку, розбито об'єктив, розтоптано спалах, за його словами, його били спеціально, знаючи, що він журналіст;
37. Ігор Волосякін, сайт uezd.com.ua - удар по голові каменем, наковтався газу;
38. Валерій Колосюк, редактор інтернет-порталу «Аратта. Вікно в Україну» - збили на землю, а потім добивали дубинками ще людей 6-8, розбили фотоапарат, за медичною допомогою не звертався - всі «швидкі» були заповнені закривавленими людьми, має велику гематому на скроні, забої рук і ніг;
39. Кореспондент порталу «Новоросс.інфо» та газети «Таврические вести. Новороссия» Сергій Юрченко - отримав серйозні травми під час заворушень на Банковій у Києві: пробито голову, кілька переламів та забоїв, шпиталізовано в київську лікарню №17, вкрали або загубив планшет;
40. Фотокореспондент газети TheNewYork Times Джозеф Сивенький - постраждав під час штурму Банкової: «Мене поранило осколком в обличчя після вибуху, який стався прямо переді мною, коли я висвітлював зіткнення біля Адміністрації президента на Банковій. Я не можу сказати точно, що це було, але я підозрюю, що це був шматок шумової гранати або газового балончика. В лікарні мені його видалили і наклали шви».
41. Tomasz Piechala, портал Eastbook, Польша, побитий в суботу, 30 листопада.
42. Мстислав Чернов, фотокореспондент агентства «МедіаПорт». Пошкоджена рука, розбитий об’єктив – під час роботи у натовпі на Банковій. Другий раз – там же, у дворах на Банковій, Мстислава намірено побили співробітники «Беркута», попередньо зірвавши посвідчення преси.
43. Олександр Жогалко, Чернігів, постраждав від світлошумової гранати.
44. ФотокорAFP Василь Максимов з Москви – уламки світлошумової гранати вдарили по коліну.

Автор: editor
Теги: НСЖУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 22 від 1 червня 2023)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх