Форум Тимошенко і стратегічне планування розвитку України

28.11.2018, 16:00 Переглядів: 2 129

 

23 листопада відбувся форум, ініційований Юлією Тимошенко «Нова соціальна доктрина: Нові можливості для кожного».

Тимошенко підняла питання, які більше всього хвилюють звичайних людей.

Наприклад, проблему дуже низької заробітної плати в Україні і, як наслідок, масового виїзду наших співвітчизників за кордон. Крім того, Юлія Володимирівна говорила про завищені тарифи на газ, проблеми освіти і екології. І не просто говорила, а пропонувала зрозумілі та ефективні шляхи вирішення озвучених проблем.


У її виступах набагато більше конкретики, ніж у представників діючої влади. Соціологічні опитування доступно демонструють, що саме соціально-економічні питання найбільш важливі для рядових українців. З огляду на це, можна зробити висновки, що з політтехнологічної точки зору всі наголоси були поставлені вірно.


Розгляньмо більш детально пропозиції Тимошенко, наприклад, що стосується реформування пенсійної системи:

«Ми повністю змінимо солідарну пенсійну систему на персоніфіковану для кожної людини, незалежно від того, чи на пенсії вона, чи в процесі трудового стажу, чи на його початку. Для кожного буде створено свій приватний банківський гарантований державою рахунок. Буде пораховано всі внески, частково індексовані та осучаснені, і буде пораховано депозитну ставку, яка мала бути сплачена за весь період зберігання грошей у банку».

На відміну від багатьох українських політиків Тимошенко не боїться прямо говорити, що нинішню солідарну пенсійну систему необхідно терміново змінювати.


Говорила Юлія Володимирівна і про підвищення рівня середньої заробітньої плати. Голова партії «Батьківщина» переконана, що довести її до рівня 1000 доларів в місяць – це цілком реальне завдання на найближчі 5 років.

 

Що стосується медичної галузі, пропозиція Тимошенко – перейти на медичне страхування.

«Держава платитиме обов’язкове медичне страхування. Так ми диверсифікуємо всю систему медичного страхування і дамо шанс нашій нації бути здоровими. І якщо ми ухвалимо це рішення, зможемо дати людям шанс лікуватися якісно», – впевнена вона.

Особливу увагу лідер Батьківщини приділила професії вчителя. Зробила акцент на тому, що зараз в Україні майже немає вчителів молодше 30-40 років і статус професії вчителя в суспільстві низький. Вона запропонувала чітку програму повернення вчителів і молоді в Україну. Основний стимул – доступне житло з безвідсотковою іпотекою. Власне житло закладає основу "прив'язанності» людини до своєї країни. У більшості молоді свого житла немає і в цьому є велика проблема. Також важливий статус вчителя і підвищення його зарплати до рівня сусідніх держав.


Говорячи про освіту, лідер опозиції не оминула і тему відновлення професійної освіти, яка зараз практично знищена.

Політики не дуже часто хочуть вкладати гроші в освіту, бо результат буде видно тільки років через десять. А діапазон планування нинішньої влади приблизно 3-6 місяців. А от Тимошенко мислить стратегічно і комплексно. В цьому є її якісна перевага, як державного діяча.


Плани будуть ще обговорюватись і уточнюватись, але, стратегічний план вже є і це - головне.Микола Спірідонов,

політолог

Автор: на правах реклами
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 16 березня 2023)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх