"Притулок для жертв насилля потрібен місту". Інша Жінка переймає досвід

17.05.2021, 12:00 Переглядів: 1 400

  

Громадська організація "Інша Жінка", що відкриває вже чергове представництво відтепер у Херсонській області, активно включається у процес створення мережі притулків для жертв домашнього насильства, зокрема у Кременчуці.

У Херсоні членкині організації - Юлія Цибульська (Кременчук), Наталя Сичова (Полтава), Анна Орловська (Олександрія) відвідали один з кращих притулків в Україні для того, аби перейняти досвід


Керівник - пані Наталя - зустріла їх сучасному та світлому (що важливо) приміщенні.
Дівчата дізналася від неї стільки практичної інформації про організацію роботи, процедури, бюджети, який можливо вкласти у годину розмови.


"Вважаю, що подібні заклади повинні бути в кожному з міст обласного значення (крім Полтави, де вже діє притулок, у Кременчуці, Горішніх Плавнях, Миргороді, Лубнах). Про необхідність такої регіональної програми говорила під час останньої сесії,"

- говорить засновниця ГО Юлія Цибульська.


Притулок у Херсоні працює як структурний підрозділ Центру соціальних служб та молоді. Фінансується за рахунок місцевого бюджету, створений за фінансування закордонних партнерів-донорів (є на табличці в зоні рецепції)


Всього тут 15 місць. Штат нараховує 7 осіб, 4 з яких є працівниками з соціальної роботи - які безпосередньо контактують з жертвами.
Працює у цілодобовому режимі, оскільки більшість інцидентів, коли викликається поліція чи спецпідрозділ Поліна, відбуваються ввечері чи вночі. У час, коли більшість установ, що працюють у сфері протидії та профілактики домашньому насильству, зачинені.


У притулку забезпечують психологічну, юридичну, консультативну допомогу, проживання, харчування, необхідними речами та засобами гігієни жінок, яким небезпечно для життя залишатися вдома. У яких немає інших варіантів, де переховуватися від домашнього агресора. Також допомагають з пошуком роботи та влаштуванням дітей у заклади шкільної/дошкільної освіти.


Більшість з жінок потрапляють з маленькими дітьми дошкільного віку.


Притулок має договір з охоронною структурою, час приїзду на виклик 2 хвилини.


Що важливо, адреса закладу зберігається у секреті. З міркувань безпеки. Дівчата підписали теж заяви про нерозголошення.


У якості методичної літератури везуть з собою подаровані матеріали для роботи з дівчатами та жінками, що пережили насильство та - що важливо - з їх кривдниками. А ще є алгоритм роботи медичного працівника під час роботи з жертвами домашнього насильства - покрокова інструкція, яка дозволить забезпечити якісний огляд та оформлення документів.


Долучитися до організації, слідкувати за її діяльністю можна на сайті, що постійно оновлюється
https://www.divergentwoman.com/


Вдячні Марині Куркач за постійну, безкоштовну роботу з технічної підтримки та своєчасне наповнення нашого сайту та пабліків.

Автор: прес-служба ГО Інша Жінка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ІНША ЖІНКА»

Інша жінка

Громадська організація Інша Жінка була створена у 2018 році

Актив організації - жінки, які є експертками та досягли результатів, кожна у своїй галузі: бізнесі, суспільній роботі, мистецтві та творчості, та готові приділяти час суспільно-важливим проектам, ділитися досвідом, підтримувати інших. І він постійно зростає

Наша мета - розбудувати спільноту освіченого суспільства, в якому інтелект буде трендом, а гендерна рівність - запорукою економічного зростання в суспільстві

Громадська організація Інша Жінка за 2 роки існування реалізувала багато ініціатив у підтримку гендерної рівності, розвитку жіночого підприємництва та попередження домашнього насильства, в тому числі через фінансову незалежність. На запрошення Іншої Жінки Кременчук відвідали Ніна Левчук, Марія Єфросиніна, Ольга Фреймут, яка запропонувала бути Амбасадором організації. У 2019 році був реалізований пілотний проект школи бізнесу для жінок, переможниця якого отримала 30 000 грн на розвиток власної справи та відкрила соціальний центр з вивчення іноземних мов. Зараз Інша Жінка створює Бізнес-інкубатор з розвитку жіночих ініціатив у Кременчуці, проект є грантовим та допомагає жінкам абсолютно безкоштовно отримати якісну бізнес-освіту та широку медійну підтримку їх майбутніх проектів, партнерів та партнерок, перший офіс, інформаційну підтримку.

Ця рубрика - про нас та нашу діяльність, про можливості для жінок та перспективи розвитку нашого міста. Долучитись до нас можна на нашому сайті

www.divergentwoman.com

А також на офіційній сторінці у ФБ

https://www.facebook.com/divergentwoman/

З повагою,

Голова ГО «Інша Жінка» Юлія ЦибульськаСвіжий випуск

№ 30 від 28 липня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх