Нова земельна «суперфікція»

27.03.2008, 13:05 Просмотров: 4 120
Зацікавлені депутати міркують, як обійти земельні аукціони.

На сесію міської ради виносять проект рішення про виділення земельних ділянок під автосалони без аукціону, на основі таємничого «договору суперфіцію». Що воно таке – розуміють далеко не всі депутати.

На сесію міської ради, що відбувається сьогодні, 27 квітня, винесені проекти рішень про  погодження місця розташування автосалону на вул.Київській та автоцентру на вулиці Харківській. Це – перший етап на шляху отримання міської землі. Два товариства з обмеженою відповідальністю – «Іскра-М» та «Трейд Лайн ЛТД»претендують відповідно на 1,25 га та 0,39 га.

Але річ у тім, що земельні рішення нині «заморожені». Закон про держбюджет-2008 передбачає виділення землі лише на умовах аукціону, а от порядок проведення таких аукціонів ще не розроблений урядом. Тому на попередні сесійні засідання нові земельні питання і не виносилися. І тут раптом – формулювання (цитуємо дослівно): «Погодити розташування…на вільній міській землі без зміни цільового призначення та подальшим наданням права користування земельною ділянкою для будівництва, згідно договору суперфіцію».

Під проектом – підписи голів депутатських комісій. Є зауваження «З урахуванням закону про Держбюджет» (депутат Стасюк та інші натякають, що без аукціонів не можна), а є і просто розчерк (без зауважень) депутата Маматова, регіонала, керівника фракції з питань будівництва.

Власне, це підтверджує почуте у кулуарах: за проектом рішення стоїть фракція Партії регіонів (голова фракції – Микола Черниш, керівник автоскладального заводу). У кулуарах говорять про депутатські домовленості протилежних політичних фракцій, тож «суперфіцій» можуть протягти. Прощавай, земля?

Що таке «договір суперфіцію»?
Валентин СТАСЮК, керівник апарату ради:
– Я його назву не «суперфіцій», а «суперфікція». Жоден депутат не може толком пояснити, яким законом це передбачено і як має виконуватися. Знову земельні ділянки хочуть роздати без аукціону! Досі у місті не розмежована земля державної і комунальної власності, то про який договір може йти мова?

Інга КАПРАЛОВА, керівник юридичного відділу міськвиконкому:

– Зараз цей договір не може бути застосований, ми подали свої зауваження до апарату ради. Необхідною умовою договору є плата. Положення про такі договори, розмір плати за ними міська рада не розробляла. Такі договори є дійсними після державної реєстрації, а ця процедура теж не розроблена. 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх