Догралися до безробіття

21.05.2009, 19:50 Просмотров: 1 369
На працівників ігрового бізнесу чекають масові звільнення.

Верховна рада ухвалила закон, яким в Україні заборонено ігорний бізнес. Легалізувати його можуть лише після розробки нового закону, яким ці заклади будуть винесені в окремі зони. Місцеві фахівці шоковані нововведеннями – адже ті, хто працював у цей сфері, незабаром поповнять лави безробітних.

– У мене працює 50 чоловік, як їм бути?! А роботи немає, криза в країні – каже Сергій, власник ігорного бізнесу. – У нас спочатку роблять, а потім думають. Навіщо приймати такий закон, якщо Мінфін буде невдоволений, а люди – без роботи?!

Як звільняти тих, хто працює в ігорному бізнесі – незрозуміло. За законом не вийде – для цього потрібно попередити людину про звільнення за два місяці, платити зарплату. А з чого ж її платити, якщо заклад не працює? Фахівці кажуть: людей тихенько звільнять за власною згодою. Куди подіти безробітних, яких стає все більше, ніхто не знає. До того ж виникає ще одна проблема: ігорний бізнес закриють, і міська казна недоотримає більше шести мільйонів гривень за рік. І це у той час, коли і так суцільні проблеми зі своєчасною виплатою зарплат.

– Ми за патент раз у квартал сплачували 300 тисяч гривень, – каже Сергій. – Мали сплатити до 14 червня, тепер цих грошей місто не отримає…

Ще одна проблема – що робити з приміщеннями, де нині розташовані ігрові заклади. Особливо із тими, що знаходяться у житлових будинках.

– Я б на місці господарів думав, як використати це приміщення. Бо тут компромісів бути не може, – каже віце-мер Кременчука Олександр Биков і додає, що фахівці продовжуватимуть перевіряти ігрові зали на безпечність. Водночас вони можуть порадити, під що краще пристосувати приміщення – під магазин, кафе чи щось інше.

Коментар

Віце-мер Олександр Биков:

– Дніпропетровська трагедія – це по суті віддалений привід. Привідом є те, що серед людей існує негативне ставлення до ігрового бізнесу …Зараз і патенти, і податки, і доходи від оподаткування фізичних осіб – усе це буде зменшуватися і зменшуватися. Звичайно ж, це погано.

Довідка

Ухваленим законом забороняється не лише гральний бізнес, але й участь в азартних іграх. При цьому до азартних ігор не відносяться організація та проведення лотерей, творчих конкурсів, спортивних змагань, гра в більярд, кеглі та інші ігри, що проводяться без одержання гравцем призу (виграшу), гра на ігрових автоматах типу «Кран-машина», де як виграш гравець отримує виключно матеріальні речі тощо. Поки що закон не набрав чинності – він має бути опублікований та підписаний Президентом. Кабмін протягом трьох місяців має розробити і внести на розгляд парламенту законопроект про щодо розташування таких закладів у спеціально відведених для цього зонах. Однак фахівці зазначають, що через виборчу кампанію розробку закону можуть відкласти «у довгий ящик». 
Автор: editor
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх