Немовля рятували санавіацією

28.05.2009, 01:02 Просмотров: 1 361
Хлопчик, що народився у пологовому відділенні другої міськлікарні, потребував спеціальної апаратури та допомоги спеціалістів, яких там немає. Новонароджений був у тяжкому стані – добу його не можна було перевозити до іншої лікарні..

Молода жінка, мешканка Садків приїхала до пологового відділення, що у Крюкові, о другій ночі – у жінки вже відійшли навколоплідні води. Черговий лікар прийняв породіллю, і через 6 годин вона народила хлопчика. Однак у перший же день життя дитині стало зле – як виявилося, через кисневе голодання, адже мати переносила хлопчика.

– Через переношену вагітність – 41-42 тижні – дитина страждала від задухи, виникло кисневе голодування. Вже за кілька годин після пологів у малюка стався обширний крововилив у мозок. Дитина була у дуже тяжкому стані – кількість ударів серця на хвилину становила близько 30-ти, рефлекси не простежувалися, – пояснює головний лікар пологового будинку Ярослав Прокопчук. 

Хлопчика могла врятувати лише спеціальна апаратура та допомога фахівців, яких немає у другій міськлікарні, але є у Центральному пологовому будинку. Довелося викликати реанімобіль із Полтави і так звану санавіацію (авто для транспортування). Однак через важкий стан дитину не можна було перевозити – вона могла загинути в дорозі. Малюка під’єднали до дихального апарату і почали вводити ліки. Лише за добу дитину ризикнули перевезти. Все пройшло успішно: зараз стан хлопчика значно покращився, однак він іще довго перебуватиме у відділенні інтенсивної терапії.

А лікар попереджав…

Як виявилося, мама хлопчика була у так званій групі високого ризику – пан Прокопчук зазначає, що вона мала народжувати у спеціалізованій лікарні. Жінка обстежувалася у районній лікарні, що у Кохновці.

– Претензій до лікаря із райлікарні пред’являти не можна: він пояснив жінці її стан, однак вона не послухала його поради, – розповідає головний лікар другої міськлікарні Віктор Севастян. – Наша лікарня – найближча до села породіллі, сюди вона дісталася не швидкою, а самостійно.

Єдине питання у тому, що жінку мали перенаправити до Центрального полового будинку, а не приймати пологи у другій лікарні. Фахівці кажуть: у принципі, тут є помилка чергового лікаря, однак прогнозувати, що станеться із дитиною, було важко.

– Була друга година ночі. Лікар недооцінив стан пацієнтки – в цілому вона була не зовсім здоровою. Однак спрогнозувати ускладнення – для чергового лікаря це дуже важко, адже води вже відійшли. Плюс пуповина двічі обвилася навколо шиї дитини, а цього не можна завчасно діагностувати жодним методом, – вважає пан Прокопчук. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх