Кременчук накрило пухом

4.06.2009, 10:10 Просмотров: 893
Тополі, що пушать, на пенсію не збираються.
«Пухнасті» тополі не відімруть – вони розмножуються через пух
Фото: Дмитрий Бабец

У Кременчуці більше 300 дерев, що «дістають» городян своїм пухом. Боротися з ними не збираються. Фахівці кажуть: два «пухнастих» тижня – не привід, аби зносити зелених красенів. Між тим тополі потроху старішають, а років за 20-30 більшість із них досягне «пенсійного віку».

Для алергетиків настала «весела» пора – тільки-но відцвіли дерева, полетів тополиний пух.

– Та я кожного року така ж біла, як цей пух – мучуся від алергії! – бідкається продавщиця Олена. – Все позакладає, очі червоні, тільки те й робиш, що ліки з собою таскаєш. А вони ж недешеві! Якось довелося взагалі уколи робити. І коли це все скінчиться?! Це ж не вдихнути-не видихнути – пух усюди лізе: до рота, у ніс, в очі! А як вії нафарбовані, до них так налипне – не відірвеш…

– А я їду – нічого не бачу, – ділиться водій маршрутки Кирило. – У понеділок віз пасажирів, а тут перед дощем вітер піднявся. Мало того, що все потемніло, так ще й лобове скло буквально вкрило пухом – таке враження, що сніг пішов. Дорогу зовсім погано видно!

Іван Шарченко, заступник директора підприємства «Благоустрій Кременчука», яке відповідає за стан дерев у місті, пояснює: у післявоєнні роки висаджували, що прийдеться – цінних порід дерев не було. Тож у Кременчуці висадили більше тисячі тополь. Близько половини з них із часом знесли – всі пам’ятають, що вздовж усієї вулиці 60 років Жовтня росли величезні тополі. Тепер тих, що пушать, залишилося значно менше – більше 300, зазначають комунальники. І додають: програми з вирубки тополь немає і не буде – два «пухнастих» тижня не привід для того, аби рубати здорове дерево.

– Вони були, є і будуть! – вважає Іван Шарченко. – Ці тополі найкраще очищують повітря, беруть на себе тверді частки, листя вбирає вуглекислий газ, викиди…

Почекаймо ще років 20…

Фахівці кажуть: тополі тепер висаджують мало, в основному – берези, клени, каштани. Однак це не значить, що «пухнастих» не буде взагалі – адже, як пояснив пан Шарченко, вони здатні самовідтворюватися – виростати буквально з пуху. Хоча відродитися у колишній кількості навряд чи зможуть.

Ті ж тополі, що були висаджені у післявоєнні роки, потроху старіють. Головний спеціаліст відділу з благоустрою УЖКХ Світлана Хоменя каже, що минулого року в рамках програми зі знесення аварійних та сухих дерев вирубано 438, із них більшість – тополі. Роботи мали б продовжуватися і далі, однак цьогоріч грошей на це немає. Пані Хоменя зазначає, що тополі не живуть надто довго – вік тих, що ростуть у парках – років 80, біля доріг – 45. Тож деревам, які висаджували у післявоєнні роки, «стукнуло» 50-60. І до «пенсії» їм – років із 20. 
Автор: yaremko
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх