Депутати не змогли підвищити мінімалку

2.07.2009, 09:31 Просмотров: 1 168
Але спробують ще – законопроект відправили на підготовку до другого читання.

Народні обранці демонструють свої щедроти перед виборами. 25 червня вони ухвалили у першому читанні Закон про внесення змін до Держбюджету. Він передбачає суттєве збільшення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Щоправда, першого липня за Закон не проголосували. Але його відправили на доопрацювання і спробують ще.

Першого липня за «мінімалку»у Верховній Раді воювали драматично. Регіонали заблокували трибуну і розвішали плакати, закликаючи подумати про народ. Та законопроект про зміни до Держбюджету не набрав необхідної кількості голосів. Прем‘єр Юлія Тимошенко заявила, що БЮТ не голосував за збільшення мінімальної зарплати, бо це не підтверджено фінансовими ресурсами, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ. Проте від законопроекту остаточно не відмовилися. Його відправили на доопрацювання і спробують винести на голосування ще раз.

Як відомо, до «мінімалки» прив‘язані всі оклади бюджетників: медиків, учителів, працівників культури. А від прожиткового мінімуму обраховуються деякі соціальні виплати, наприклад, допомога малозабезпеченим сім‘ям.

Якщо Закон таки ухвалять– на українців прямо-таки повалять гроші. Вже з першого липня «мінімалка» з урахуванням депутатських щедрот мала б зрости не на 5 гривень (із 625 у червні до 630 у липні), а на цілих 200! Детальніше – порівняйте на діаграмах.

Коментар

«Не вірю!»

Тетяна Неіленко, заступник міського голови – начальник міського фінансового управління:

– Скільки нам не вистачить на зарплати бюджетникам – ми ще не прораховували. Думаю, немає сенсу й рахувати, доки не внесені зміни до Держбюджету. Сьогодні ж ми кажемо про те, що нам не вистачає коштів на оплату за енергоносії. Коли цифри закладали у бюджет, вони відповідали тим тарифам, які були. Зараз подорожчали і газ, і тепло, Місцевим бюджетам обіцяли на це дотацію, але її й досі немає. Якщо і цього немає, то навряд чи переглянуть Держбюджет і збільшать мінімальну зарплату. Не вірю! 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх