Як ми житимемо без ДАІ

21.07.2005, 13:07 Просмотров: 1 038
“Я прийняв рішення – ДАІ в Україні не буде взагалі". Таку заяву Президент України Віктор Ющенко зробив у понеділок 18 липня. Він сказав, що особисто стикався з випадками, коли інспектори виходили на дорогу з метою влаштувати побори. Указ про ліквідацію служби Президент вже підписав.
Під приціл державотворців тепер потрапили інспектори ДАІ
Фото: Дмитрий Бабец

Департамент державної автоінспекції глава держави пообіцяв ліквідувати протягом доби. Міністр юстиції Роман Зварич та міністр управління внутрішніх справ Юрій Луценко пропонують створити в Україні щось на зразок європейських контролюючих служб, які постійно патрулюватимуть автошляхи і реагуватимуть на всі надзвичайні події. Проте, головний міліціонер країни зазначив, що, ймовірно, структуру автоінспекції по боротьбі з угонами машин ліквідовувати не будуть.
Тим часом, за словами Юрія Луценка, люди, яких мають торкнутися майбутні зміни, працюватимуть “у шоковому режимі”. Водночас міністр заспокоює: 22 тисячі правоохоронців, які працюють на дорогах України, не скорочуватимуть. Частину переведуть до інших підрозділів міністерства, більшість залишиться у реструктуризованому відомстві. Тож це не ліквідація у буквальному розумінні цього слова, заспокоює міністр.

Відповідний указ уже підписано

Згідно з указом Віктора Ющенка, департамент Державтоінспекції МВС, її структурні підрозділи в містах і регіонах реорганізують у Державну службу безпеки дорожнього руху МВС (дорожну міліцію) і патрульну службу МВС. І хоча правоохоронці, які до неї увійдуть, переважно займатимуться патрулюванням, старі пости, згідно із заявою Юрія Луценка, теж працюватимуть.
За повідомленням начальника Кременчуцького міського відділу міліції Олега Шутяка, на місцевому рівні порядок і спокій на дорогах Кременчука охоронятиме дорожньо-патрульна служба, яку очолить Олександр Волков – колишній заступник начальника ДАІ міста. А реформоване відомство нинішнього керівника ДАІ Миколи Стоцького повністю контролюватиме автошляхи району і звітуватиме лише обласному керівництву.
Впродовж трьох місяців, які, за розрахунками знадобляться для реформування, обов’язки ліквідованого ДАІ покладені на Міністерство внутрішніх справ. Президент зобов’язав Кабмін організувати міліціонерів для виконання усіх функцій державтоінспекторів – від контролю водіїв, перевірки стану транспортних засобів до регулювання і управління дорожнім траспортом на автошляхах та забезпечення безперешкодного руху машин спеціального призначення.

Кременчуцькі правоохоронці до змін готові

Попри радикальність прийнятого Президентом рішення, головний міліціонер міста Олег Шутяк зберігає спокій. Навіть вбачає у перспективі ліквідації ДАІ певні позитивні тенденції. “Працівники держінспекції і патрульно-постової служби, за ідеєю Луценка, повинні працювати разом”, - коментує реформу керівний правоохоронець. Результатом подібного злиття структур стануть спільні патрулювання доріг екіпажами з трьох чоловік. Саме таку кількість правоохоронців Олег Шутяк вважає оптимальною не лише для контролю дорожнього руху, але й для затримання злочинців. Отже, майбутня реформа, на його думку, сприятиме зменшенню кількості злочинів, місцем скоєння яких є автошляхи і, загалом, знизить криміногенну ситуацію в країні.
Однак як серед правоохоронців так і серед водіїв є чимало противників такого. Останніх, до речі, об’єднує прагматична думка, що без фінансування організації дорожньої служби неможливо чекати покращення ситуації на автошляхах найближчим часом. Та й чи можливо, змінивши абревіатуру змінити менталітет?

Водії святкують

Тим часом, непорозуміння та брак інформації спричинили певні курйози на автошляхах країни. Деякі аж надто емоційні водії, висовуючись з вікон машин кричать інспекторам “До побачення!” та показують фігури з пальців. Кажуть, працівників ДАІ всерйоз ображає така реакція. На противагу дехто навпаки намагається підняти ДАІшникам настрій, і, навіть, дарує сувеніри на згадку.

Досвід

Минулого року відповідну структури ліквідували у сусідній Грузії. Досвід цієї країни доводить, що ситуація, дуже ймовірно, може мати позитивний результат. Там кількість ДАІшників скоротили з 5 до 1,5 тисяч. Тепер влада пишається цією структурою, а патрульні поліцейські заробляють більше 250 доларів на місяць. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх