«Это не сессия, это просто праздник какой-то…»

21.07.2005, 13:07 Просмотров: 973
Увесь минулий четвер депутати міської ради присвятили обґрунтуванню підвищення тарифів на комунальні послуги у сесійній залі. Відповідне рішення виконкому міськради набуло чинності вже з 1 червня, тож наші обранці переймалися проблемою гарячими слідами народного гніву..
Депутати обурювалися підвищенням тарифів п`ять годин – і прогосували «ЗА»
Фото: Дмитрий Бабец

Затвердження тарифів на комунальні послуги – це компетенція виконавчого комітету. З червня ми платимо по-новому за обслуговування наших будинків, за воду, за вивіз сміття, а мешканці правобережної частини міста – і за тепло та гарячу воду. Депутатський корпус мав право відмінити відповідне рішення виконкому, але не визнав за необхідне скористатися ним, захопившись обговоренням та виступами з трибуни.
Детальний розгляд  тарифної проблеми у сесійній залі зініціювала фракція “Народний вибір”. Заступник мера міста Валерій Блінов нагадав депутатам, що у разі скасування рішення виконкому, відшкодовувати різницю між реальними  тарифами і затвердженими доведеться з міського бюджету. А це близько13 мільйонів гривень на рік, які, за словами Валерія Івановича, немає де взяти.
Депутат Олег Овчарь вийшов з пропозиціями від фракції зупинити подорожчання води і тепла для населення, дозволити ЖЕДам підвищити тарифи лише на половину і замовити незалежну експертизу відповідності тарифів. За кількістю відданих депутатами голосів пройшла лише остання пропозиція, однак так і залишилося нез’ясованим: за чиї кошти здійснюватиметься експертиза та незалежна оцінка даватиметься на одну чи на всі комунальні послуги.

Сесію міськради супроводжувала акція протесту, на яку зібралося більше тисячі кременчужан
Фото: Дмитрий Бабец

Народні обранці каялися у тому, що питання невідповідності тарифів, дійсно, залишалося без уваги протягом п’яти років і проголосували за те, щоб відділ економічного аналізу цін виконкому переглядав їх частіше, враховуючи зміни вартості складових. Мовляв, поступове подорожчання не так впадає в око і б’є по кишені.
Депутат Стасюк звинуватив мера у м’якотілості, пригрозив відставкою за протинародні рішення і запропонував шукати кошти для комунальних підприємств у державному бюджеті, куди віддається більша частина заробітку міста. Не обминув увагою активний Стасюк і якість послуг водоканалу та вартість авто його директора (у вустах Валентина Володимировича ціна коливалася від 30 до 35 тисяч доларів). Валерій Медведовський, директор міськводоканалу, тут же записав Валентина Стасюка у 'співучасники': “У цьому шкіряному салоні ви зі мною теж каталися”. 'Було інколи', – зізнався Стасюк. Виступаючи, Стасюк розмахував перед депутатами шматом брудної вати, якою він протер ванну після того, як там побувала вода Медведовського. 'Ванну треба мити частіше', – відбився Медведовський.
Так, час від часу використовуючи прийоми перехресного вогню, депутати прогомоніли на комунальну тему близько п’яти годин і визнали стан житлово-комунальної сфери критичним. Відповідну поправку внесли у рішення ради. Корисним  для народу результатом роботи сесії стало відкладання подорожчання тепла для абонентів КП “Теплоенерго” до 1 серпня, адже нелогічно підвищувати тарифи за вже отримане тепло. За опалення з 1 січня по 15 квітня ми розраховуємося з 1 січня по 31 червня. За період з 15 жовтня (початок нового опалювального сезону) до 31 грудня розрахунок починається з 1 серпня. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх