У Кременчуці лікують, як у Моршині

20.08.2009, 12:49 Просмотров: 1 669
Але вдесятеро дешевше.
У Кременчуці 15 днів лікування, де ви отримаєте і Моршинську, і водні і грязеві процедури, обійдуться у 200-400 гривень. Приблизно стільки ж коштує один день у санаторіях Моршина.

Лікуватись справжньою Моршинською, як у санаторії, відтепер можна у п‘ятій міськлікарні – її спеціально доставляють із відомого курорту. Будь-хто може записатись на курс лікування, пройти процедури, не лягаючи при цьому на стаціонар.

П‘ята міська лікарня уклала контракт із курортом Моршин на поставку ропи №6 – це концентрована мінеральна вода, яку призначають для лікування язви, гастриту, печінки, жовчного міхура. У лікарні ропу розводять із фільтрованою водою і пропонують пацієнтам:

– В аптеках лікувальна Моршинська у нас не продається – лише столова, для постійного прийому, – пояснює Максим Середа, головний лікар п‘ятої міськлікарні. – А в нас лікувальна – вона призначається строго за показаннями лікарів. Її потрібно вживати у певний час, при певній температурі і протягом доби після приготування.

Нам демонструють термоси із лікувальною мінералкою і дають на пробу. На смак трохи солонувата і гаряча, градусів під 40 – так потрібно для пацієнтів. 200 мілілітрів коштує 1,6 гривні, в день пацієнт має випити три такі склянки.

Аби полікуватись Моршинською, як на відомому курорті, потрібно або потрапити на стаціонар до п‘ятої міськлікарні (безкоштовно, але необхідно мати направлення від лікаря і з місяць почекати своєї черги), або записатись на амбулаторне лікування (15 днів – 200-400 гривень, це по 5-6 процедур на день).

– Амбулаторний прийом у нас почав діяти із серпня. Тут за власним бажанням можуть лікуватись ті, кому не потрібна стаціонарна допомога – тобто не тяжкі пацієнти, – розповідає пан Середа. – Черги немає, записатись можна без направлення від лікаря. Прийти потрібно із амбулаторною картою, лікування призначать наші лікарі-консультанти. Головне – що людині не потрібно відриватись від виробництва. Можна прийти і після роботи і отримати всі процедури.

Головний лікар додає, що для таких клієнтів спеціально зробили кімнату відпочинку – аби було чим зайнятись між процедурами. М‘які крісла, телевізор із плазмовим екраном, шафи для речей, безкоштовний «фіто-бар» із чаями – аби платні пацієнти почували себе як на курорті. До речі, за словами Максима Середи, процедури, які призначають у нас, такі ж, як і в Моршинських санаторіях. Він додає – головна відмінність амбулаторного прийому від стаціонару – тут не призначають медикаментозне лікування, лише лікувальна вода та процедури.

За бюджетників заплатять

Міський голова Микола Глухов пропонує оздоровлювати бюджетників у водолікарні – лікування частково оплачуватимуть із міського бюджету, решту платитимуть самі пацієнти:

– Бюджетники – найнезахищеніші в соціальному плані. Більшість із них проводить свою відпустку, згорбившись на дачі в три погибелі. Там вони і відпочивають, та, так би мовити, оздоровлюються. Зараз ми пропонуємо не витрачати великих коштів, їдучи на курорт, а пройти оздоровлення у водолікарні. Як фінансуватиметься такий відпочинок, поки не знаю, чи 50/50 чи 70/30. Ми це ще вирішимо, а лікарі визначать строк лікування. Якщо хоча б 10-15 відсотків бюджетників на це погодяться, ми введемо таку практику. Потім ті, хто відпочив, розкажуть про це іншим, і справа піде, – сказав міський голова і додав, що до кінця жовтня мають бути розроблені пропозиції, аби їх закласти у бюджет 2010 року.

Моршинська лікувальна вода буває двох видів: ропа №6 та №1, каже головний лікар водолікарні Максим Середа. Зараз пацієнтам пропонують лише ропу №6, що призначають при язвах, гастритах, захворюваннях печінки, жовчного міхура тощо. Однак планують поставляти до Кременчука і ропу №1, яку вживають при «нульовій» кислотності шлунка. 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх