На одну церкву – два патріархати

20.08.2009, 10:53 Просмотров: 1 753
Яблуком розбрату стала невеличка церква, яка минулого року відкрилася у колишньому техбудинку міської дитячої лікарні..
Духовенство Київського патріархату вважає, що протистояння не станеться

Нещодавно частина релігійної громади церкви апостола євангеліста Іоанна Богослова на чолі з настоятелем вирішила перейти з УПЦ Київського Патріархату до Московської патріархії. Частина парафіян із цим не згодна. У вівторок вони провели збори і вирішили залишитися в лоні Київського патріархату. І обрали нового настоятеля. А от тих, хто перейшов до Московського патріархату, на ці збори не запросили…

Представники Московського патріархату заявляють, що переходу громади з-під одного крила в інше заважає головний лікар дитячої лікарні Юрій Попенко, який, на їхню думку, більш схильний до київського патріархату. І тому «провокує міжрелігійний конфлікт, при цьому використовує підлеглий персонал». Сам пан Попенко це спростує.

На запитання журналістів, як в одному приміщенні буде вестися служба різними патріархатами, бо кожна з них вважає церкву своєю, поки остаточної відповіді немає. Духовенство Київського патріархату вважає, що протистояння не станеться, і його священнослужителі вже готові служити навіть на подвір’ї лікарні.

Перший віце-мер Кременчука Володимир Онищенко в інтерв’ю «Телеграфу» заявив, що в разі виникнення конфліктів між обома патріархатами він ініціюватиме припинення оренди церковною громадою будівлі в лікарні.

– Якщо вони віруючі, то нехай удіалозі вирішать усі питання. Справжні віруючі не повинні конфліктувати. Якщо у них це не вийде, то нехай вирішують спори поза межами лікарні. Лікарі мають не втручатися у конфлікт, а лікувати дітей,-був категоричним пан Онищенко. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх