Квартирна плата стане вдвічі дорожчою

25.03.2005, 11:03 Просмотров: 1 381
Міська влада ініціює підвищення ціни за квадратні метри житлової площі (так звані експлуатаційні витрати). За умови затвердження нових тарифів ЖЕДівці зобов’язуються поліпшити наше з вами обслуговування, дотримуючись вимог Держкомунгоспу. Пропонуються диференційовані тарифи на оплату житла: чим більше зручностей у будинку, тим дорожче обійдеться проживання..
Фото: Дмитрий Бабец

Нові тарифи вирахувані в управлінні житлово-комунального господарства і подані для опрацювання до комісії з цін і тарифів міськвиконкому (голова комісії – перший віце-мер Костянтин Кулінічев). Це вже третій проект “реформування” цін: попередні варіанти були відхилені виконкомом. Згідно з наданими державою повноваженнями, саме міській владі належить останнє слово у затвердженні місцевих тарифів.  За інформацією начальника відділу економічного аналізу УЖКГ Катерини Бутенко, повна собівартість обслуговування житла нині складає 1 гр. 22 коп. за квадратний метр житлової площі. Таку суму, як надто високу, міська влада не узгодила. (Для порівняння: нині діючі тарифи: 30 коп. у будинках без ліфтів і 37 коп. у будинках з ліфтами.) Комунальникам запропонували переглянути перелік послуг, що реально надаються населенню, і вийти на компромісну ціну. Наразі УЖКГ пропонує цілих вісім варіантів цін на свої послуги (див. табл.) з 6-відсотковою рентабельністю ЖЕДів. Йдеться про диференційовані тарифи вартості одного квадратного метра житлової площі залежно від інженерного обладнання будинку. Раніше виокремлювали будинки з ліфтами та без них. Тепер диференціацію розширили: чим більше в будинку зручностей, тим дорожче пропонується платити за його утримання. Тобто, якщо ваш туалет знаходиться надворі, то за житло ви платитимете менше ніж мешканець благоустроєного будинку. Найдорожче обійдуться квартири для мешканців 14-поверхівок з електроплитами. Ці будинки обладнані додатковими інженерними пристроями, що забезпечують систему пожежогасіння.
Вимагаючи перегляду тарифів, комунальники посилаються на Закон “Про житлово-комунальні послуги”, який набув чинності з першого січня цього року. Зокрема, він передбачає, що в разі невідповідності тарифів фактичним витратам різницю має компенсувати бюджет. На сьогодні ж він не є достатнім і забезпечує лише мінімальні потреби Кременчука. Тобто за житло ніхто нам з вами не доплатить. Дотація, яку отримали цього року ЖЕДи на різницю тарифів, складає 500 тис. грн. (на все місто), а потреби на якісне обслуговування житла обраховуються мільйонами.
Поки що нові тарифи лише винесені на обговорення. Виконком пийматиме рішення з цього питання не раніше, ніж через місяць, повідомив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Валерій Блінов.

За стандартну двокімнатну квартиру площею 48 квадратних метрів у будинку з ліфтом  без додаткового інженерного обладнання замість 17 грн. 76 коп. на місяць доведеться платити 36 грн. 76 коп.

Скільки платитимемо за 1 кв. метр житлової площі (коп.)

Без благоустрою 48,3
Без ліфтів та додаткового інженерного обладнання 61,4
Без ліфтів з індивідуальними бойлерними 63,3
З ліфтами, без додаткового інженерного обладнання 76,5
З ліфтами та підкачкою води 80,9
З ліфтам та індивідуальними бойлерними 78,5
З ліфтами та додатковим інженерним обладнанням 82,7
З ліфтами, обслуговуванням електроплит та систем пожежегасіння та димовентиляції 88,4

Микола Польщиков: “Ми заручники системи”

Фото: Дмитрий Бабец

- Комунальники заробляють гроші лише в населення. Потуги  заробляти кошти, надаючи додаткові платні послуги населенню, розбиваються об те, що ми, як комунальне підприємство, маємо платити всі податки. Тому нас “перешибають” бригади людей, які ці податки не платять. Нам залишається одне: квартплата. Всі п’ять ЖЕДів сьогодні беруть кредити на зарплату, а це – збитки. Є закон “Про житлово-комунальні послуги” який чітко передбачає: або економічно обгрунтований тариф, або дотація. Тариф ми обгрунтували і вже півроку очікуємо на його прийняття. Вибори затримали цей процес.”

Увага! “Пряма лінія!”
28 березня з 16.00 до 17.00 по “Прямій лінії” з читачами газети “ТелеграфЪ» спілкуватиметься начальник управління житлово-комунального господарства Микола Польщиков.
Всі запитання стосовно вартості житлово-комунальних послуг та формування тарифів прийматимуться за телефонами редакції: 79-71-39 та 2-00-43.

Найменуванння послуг, які ЖЕДи зобов’язуються надавати в повному обсязі за умови підвищення оплати

1. Прибирання прибудинкової території.
2. Вивезення твердого та побутового сміття.
3. Освітлення сходинків, підвалів.
4. Технічне обслуговування ліфтів.
5. Електроенергія ліфтів.
6. Обслуговування внутрішньобудинкових систем водо-, теплопостачання, водовідведення (без обслуговування квартир), в тому числі підкачок і бойлерних.
7. Дератизація (боротьба з гризунами).
8. Дезінфекція.
9. Обслуговування димовентиляційних каналів.
10. Прибирання підвалів, технічних поверхів та покрівель.
11. Поточний ремонт (покрівлі, під’їздів та сходових кліток, підвалів, конструкцій будинку та столярних виробів місць загального користування)
12. Ремонт обладнання дитячих майданчиків.
13. Підготовка житлового фонду до експлуатації в зимовий період (в т. ч. заміна розбитих шибок у вікнах в місцях загального користування).
14. Очищення дворових туалетів (для квартир без благоустрою).
15. Обслуговування електроплит та систем пожежогасіння та димовидалення.
16. Інші прямі витрати, передбачені чинним законодавством.

Примітка: нормативний перелік послуг ЖЕД (наказ №214 Держкомунгоспу) складається з 26 пунктів. Але повна вартість послуг складатиме 1 грн. 22 коп. Тому УЖКГ розробило компромісний варіант: послуги, найнеобхідніші для життєзабезпечення будинку. З переліку послуг виключили вивезення снігу з дворів, утримання номерних знаків, виготовлення довідок населенню (за них беруть окрему плату), виготовлення книжок по оплаті компослуг, поливання газонів (занадто дороге задоволення), утримання диспетчерських служб (вони є не в кожному ЖЕДі) тощо. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх