Незахищений берег

18.10.2009, 22:50 Просмотров: 987
Задля безперешкодного будівництва берег Дніпра намагаються залишити без водозахисних зон.

Згідно із рішенням суду, берег Дніпра позбавили водозахисних смуг. Автозаводський суд за позовом підприємства «Кременчуцька торгова гільдія» скасував рішення виконкому, яке визначало їхні межі. Саме рішення було ухвалене мерією ще у 1998 році. А скасувати його вирішили аж через 10 років. Причиною скасування стали суто технічні нюанси. Підприємство «Кременчуцька торгова гільдія» на площі 2 га збирається розташовувати етнографічний парк. Як пояснює начальник відділу землекористування мерії Тетяна Дворова, частина території, де планують розташувати парк, припадає на водозахисну зону. А це означає, що існують обмеження на будівництво певних об’єктів, наприклад, не можна звести автостоянку. Однак якщо рішення, яке визначало межі водозахисної зони скасоване, то зникають й обмеження на будівництво. У мерії вважають, що рішення, яке було прийнято виконкомом у 1998 році і нещодавно скасовано у суді, цілком законне. І минулого тижня перезатвердили його ще раз, аби берег не залишився без чітких меж охоронної зони.

Разом із тим, претензії до ще одного рішення, яке регулює межі водозахисної смуги, має й природоохоронна прокуратура. І знову ж таки - через суто технічні моменти, зазначають у відділі землекористування виконкому. Пані Дворова каже, за її даними прокуратура подає протест через звернення місцевого дачного кооперативу «Металург», що має близько 50 га на березі Дніпра у власному користуванні. Але якщо протест задовільнять, і берег Дніпра на цій ділянці залишиться без меж водозахисної смуги, там не буде обмежень на будівництво. Приймати чи ні протест прокурора: 22 вересня це вирішать депутати на сесії міськради.

Коментар

Як міський голова ставиться до того, що рішення мерії, яке було ухвалене 10 років тому, раптом оскаржили у суді?

Микола Глухов, мер Кременчука:

– Якби суддя, розглядаючи справу, залучав до процесу працівників виконкому, такого не сталося б. Адже перекреслюється робота усього наукового інституту, бо проекту - 10 років. Якщо так уже сталося, ми вирішили на виконкомі ухвалити рішення з урахуванням рішення суду, але стосовно однієї ділянки, а не всього, що є. Ми доводимо до відома керівництва судів, щоб усі питання, які стосуються інтересів територіальної громади, обов‘язково розглядалися із залученням працівників виконкому.

– Чому ви не подавали апеляцію на рішення суду?

– Нас поставили вже перед фактом, коли пройшли терміни оскарження. Тепер звертатимемося до прокурора, щоб він виступив в інтересах держави щодо поновлення термінів оскарження рішення суду. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх