У Кременчуці вперше викрали картину

15.10.2009, 21:01 Просмотров: 1 342
Після виставки зникла найвідоміша робота Світлани Готвянської.
«Натюрморт із бузком», папір, акварель. Світлана Готвянська.
Світлана Готвянська закінчила Кременчуцьку художню школу (клас Володимира Терещенка), Харківське художнє училище та, згодом, Львівську поліграфічну академію. (графика). Викладає у Кременчуцькій художній школі.

Кременчук стає культурним містом, панове. Навіть місцеві крадії невпинно підвищують свій освітній рівень. Ми звикли, що у Кременчуці крадуть або валюту із суддівського джипу, або дорогі автомобілі, або мобільні телефони. І ось вперше за часів незалежної України злодії викрали роботу відомої кременчуцької художниці Світлани Готвянської.

До редакції «Телеграфа» звернувся представник потерпілої сторони. Був він вкрай обурений, але мужньо іронізував. Навіть запропонував назву для матеріалу – «Тебе обікрали – це ознака популярності!» Втім, редакція не ризикнула підтримати таку відчайдушну іронію. На нашу думку, коли тебе обікрали – це значить, що тебе обікрали. І тобі важко.

А сталося все так. Влітку у міській художній галереї експонувалась виставка робіт кременчуцьких авторів. Більшість з них належать до творчого об’єднання «Нова провінція». Виставки «нових провінціалів» традиційно мають успіх. Так сталося і цього разу. Роботи цікаві, відвідувачів багато. Публікацій у пресі теж вдосталь – бо є про що писати. «ТелеграфЪ» теж «відписався». Навіть окремо відзначив ніжні та небанальні акварелі Світлани Готвянської. На виставці вони одразу впадали в очі. Біля них постійно дами умлівали – милувалися намальованим бузком та весняними квітами.

Після виставки пройшов певний час. Роботи Світлани зберігалися у міській художній школі, де вона викладає. Аж раптом з’ясувалося, що однієї – найпопулярнішої роботи «Натюрморт із бузком» немає. Звісно, спершу її шукали по усіх шкільних закутках. Не знайшли. Школа, як ви розумієте, – це містечковий храм мистецтва. Доступ туди вільний. Хіба ж можна забороняти людині долучатися до високого мистецтва? Тож з’ясувати, хто і коли не лише долучився до мистецтва, а й прихопив роботу на згадку, дуже складно.

А роботу шкода. Дуже була гарною. І невідомо, де вона тепер. Представник потерпілої сторони звернувся до редакції із проханням надрукувати фотографію зниклої роботи. Можливо, хтось із читачів десь бачив «Натюрморт із бузком». Телефонуйте до редакції за номером: 2-25-67. Конфіденційність повідомлення гарантуємо. 
Теги: викрали
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх