Кременчук за порогом

12.11.2009, 18:40 Просмотров: 1 120
Місто перейшло епідерміологічний поріг по захворюваності на ГРВІ.

У Кременчуці таки епідемія грипу. Щоправда, звичайного – випадків захворювання на «свинячий грип» ані у Кременчуці, ані на Полтавщині не зареєстровано. Лікарі заспокоюють і кажуть: зараз захворіло кременчужан менше, ніж торік. І попереджають – попереду ще дві «грипові» хвилі.

Наприкінці минулого тижня Кременчук перейшов епідеміологічний поріг. І вже у понеділок у мерії зібрали усіх-усіх, аби запровадити у місті каратнин та привести служби до готовності. Щоправда, служби були готові зустріти «заразу» ще тиждень тому. Цьому посприяла звістка про «свинячий грип» у Західних регіонах. Про те до нас він, на щастя, не дістався – на Полтавдщині лікарі фіксують лише звичайний грип – «А» та «В». Пристрасті по «свинячому грипу» трохи вщухли. Медики розповідають, що захворюваність на ГРВІ нижча, ніж минулого року. Про це говорить головний санітарний лікар міста Віктор Акімов. За його даними, у січні-жовтні минулого року хворих було приблизно на 8 тисяч більше, ніж за цей же період поточного року. Звичайно ж, половина хворих – діти. На стаціонарі зараз перебуває 20 дорослих і 43 дитини, троє пацієнтів приймають препарат «Таміфлю». Однак важких хворих немає, як зазначає начальник міськздороввідділу Кременчука Валерій Литвиненко. А от обласні лікарі занепокоєні тим, що на Полтавщині багато хворих на пневмонію. Щоправда, важких випадків немає, каже головний обласний лікар Віктор Лисак.

Та хоча в «нашому королівстві» усе тихо, лікарі радять не розслаблятись. Як каже пан Акімов, слід очікувати ще кілька хвиль захворювання.

- Проблема у тому, що медики мають справу із новим вірусом, і з ним щось зробити медицина безсильна, - каже він.

Тож продавці, медики, маршрутники тощо таки ходять у захисних пов‘язках – їх до цього зобов‘язують згори. Хоча, наприклад, у самій мерії із захисною пов‘язкою ви побачите хіба що охоронця – їх майже ніхто не вдягає навіть на нарадах, де обговорюють, як боротись із грипом.

Канікули – цілий місяць!

За даними на вівторок Кременчук перевищив епідеміологічний поріг зовсім не набагато, на 3,5%. І якщо цей показник буде знижуватись, каратнин у місті скасують. А разом із ним можуть скасувати і рішення про запровадження канікул у школах. Щоправда, процедура довга – аби кременчуцькі школярі пішли до школи, дозвіл на це мають видати у столиці. Зараз стосовно цього питання йдуть перемовини. А поки рішення немає, школярі гулятимуть до 23 листопада. Канікули цього року затягнулись – адже діти пішли на два тижні запланованих канікул наприкінці жовтня, потім ввели трьохтижневий карантин. І того – п‘ять щасливих тижнів без граніту наук. У міськуправлінні освіти зазначають – діти отримують завдання, які мають робити вдома. А коли вийдуть на заняття, демонструватимуть, чим займались місяць, своїм вчителям.

- Класні керівники отримали від вчителів завдання, і передали їх через Інтернет, по телефону учням, щоб вони проробляли теоретичний матеріал, тренувались практично. І кожен тиждень класний керівник телефонує батькам, зв‘язується із дитиною, аби дізнатись, як вона працює, - розповідає директор школи №18 Валентина Шендрик.

Пані Шендрик додає, звичайно ж, одразу виставляти оцінки по виконаним завданням ніхто не буде – із дітьми узагальнять матеріал, бо вивчити предмети на три тижні вперед і все зрозуміти по книзі – важко. А от відіб‘ються такі довгі канікули, на її думку, навіть не на тих, кому потрібно здавати зовнішнє оцінювання – вони й самостійно можуть щось проробляти, а на малечі, що ходить у 1-4 класи.
Декому із дітей взагалі пощастило – ці завдання їх поки що не стосуються. У турфірмах кажуть – багато хто прийшов, аби відправити свою дитину у мандрівку, щоб вона не мучилась вдома і не вешталась де не слід. Таких дітей, які поїхали далеко-далеко з України, навряд чи торкнуться шкільні заняття, якщо вони навіть раптово почнуться із дозволу столичних високопосадовців.
Матеріал про те, як діти проводять свій вільний час під час карантину читайте на стор. 14 
Автор: mudraya
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх