У терцентрі Автозаводського району бомжам запропонують одяг, прописку та роботу

26.11.2009, 08:15 Просмотров: 1 100
«Нас там одягнуть і скажуть де поїсти!».
Сьогодні безпритульним у терцентрі пропонують зимовий одяг

У терцентрі Автозаводського району є відділення, працівники якого обліковують безпритульних, надають їм одяг, допомагають у відновленні документів, сприяють працевлаштуванню тощо. «Телеграф» завітав до терцентру і ознайомився з роботою цього відділення.

Крокуючи у вівторок на роботу, я звернув увагу на бомжа Миколу, який щоранку, до приїзду сміттєвоза, перевертає вверх дном непотріб у контейнері й намагається знайти собі хоча б якусь їжу, одяг, пляшки або ж макулатуру. Увагу привернуло не те, що він риється, влізши в контейнер майже з ногами, а те, що колишній працівник КрАЗу, а нині бомж, у майже новенькому одязі: доволі сучасна куртка та штани. Взуття виглядає трохи стоптаним, але ж носити можна.

– Колю, а де це ти так прибарахолився? – запитав я.

– Та, аж на горах (район Водоканалу – ред.) мене одягли і, навіть, сказали де можна їсти, – радісно відповів він.

– Так ти тепер і на водоканалі баки чистиш?

– Ні, то я спеціально туди ходив. Там працює центр, в якому нашому брату допомагає. Нас там одягнуть і скажуть де поїсти. А мені навіть посвідчення дали, що я перебуваю у них на обліку, – відповів він.

З’ясувалося, що цим центром є відділення обліку бездомних громадян при терцентрі Автозаводського району, куди я згодом і відправився, аби ознайомитися з їх роботою.

Як ведеться «полювання» на бомжів 

Виявилося, що у відділенні терцентру не лише обліковують безпритульних і надають їм одяг, а й допомагають на шляху до нормального життя. За словами фахівців відділення та керівництва терцентру, на сьогодні у них на обліку – 160 бездомних громадян. В основному їх знаходять на вулиці правоохоронці. Ще кілька чоловіків потрапили до бази даних завдяки повідомленням від медиків та християнських місій.

– Крім того, ми самі їх виявляємо. У зимовий період ми з правоохоронцями щосереди виходимо на патрулювання вулиць і виявляємо бездомних, – розповіла директор терцентру Лариса Дзюба. – Але часом вони і самі приходять до нас: про наш терцентр їм розповідають соцпрацівники та медики у лікарнях та диспансерах.

Одяг не від кутюр, але доволі непоганий

– Ми вже одягли двадцять одного безпритульного (або малозабезпеченого) мешканця району. Цей одяг нам надають секонд-хенди. Також ми приймаємо його від кременчужан і видаємо бажаючим, показуючи одяг, – каже соцпрацівник Ірина Круг.

Пані Дзюба додає, що отримавши одяг, в терцентрі проводять його дезінфекцію і потім його можуть брати бажаючі.

– Вони роблять по-совісті. Багато одягу не набирають, – запевняє директорка терцентру.

Сам бомж Микола каже, що обирав куртку з великого асортименту, бо речей там повно.

– Одяг, звісно, не від кутюр, але доволі непоганий. А ось зі взуттям мені не поталанило. Там малий вибір, – каже Микола.

Чим ще можуть допомогти у терцентрі

За словами фахівця відділу Василя Ткаченка, він та його колеги готові надати безпритульним правову та консультаційну допомогу, а також допомогти у поновленні документів.

– Наразі ми прописали вже при терцентрі вісьмох. Це робиться, аби вони змогли оформити собі пенсію чи стати на квартирний облік, або ж у подальшому влаштуватися в будинок-інтернат, – каже пан Ткаченко.

У терцентрі безпритульним обіцяють допомогти й у працевлаштуванні.

– У нас були 3-4 людини, що бажали працевлаштуватися. Ми за них домовилися із Центром зайнятості, однак туди ніхто так і не дійшов, – сумує пані Дзюба.

Натомість вона з гордістю каже, що її підлеглі допомагають безпритульним із медобслуговуванням.

А де ж поїсти?

У терцентрі безпритульним кажуть, де вони можуть безкоштовно поїсти. Як з‘ясувалося, щонеділі об 11.00 їх підкормлюють у церкві, що на проспекті Полтавському, 30, та щосуботи о 13.00 в Християнсько-просвітницькій організації «Нова надія», що по вулиці Пролетарській (район совбезу).

– Там з бездоглядними спочатку проводять бесіди і намагаються через духовність повернути їх до нормального життя, а вже потім і кормлять, – зазначає Лариса Дзюба і нагадує, що безпритульні можуть звертатися за допомогою в терцентр за адресою: вул. 60 років Жовтня, 130. Тел. 77-12-41. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх