Як зростуть розміри соціальних виплат

3.12.2009, 22:25 Просмотров: 1 509
Закон про підвищення соціальних стандартів таки починає діяти.

Деякі види соціальних допомог «прив’язані» до прожиткового мінімуму доходів громадян. Із першого листопада він підвищений. Але тільки нещодавно органи соціального захисту населення отримали нормативні документи для перерахунку виплат. Фахівці роз’яснили «Телеграфу», як зростуть розміри соціальних допомог.

Нагадаємо, наприкінці листопада Верховна Рада України ухвалила закон про підвищення соціальних стандартів. Відповідно до нього зросли розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму доходів громадян. Президент даний закон підписав, проте Кабмін усіляко опирався, не бажаючи виконувати закон. Адже це потребує додаткових витрат з бюджету. Багатостраждальний закон довго блукав кабінетами влади, але врешті таки був прийнятий до виконання.

Отже, з першого листопада нові соціальні стандарти діють. Тобто збільшується мінімальна зарплата (з 650 до 744 гривень) і прожитковий мінімум на одну особу (для дітей до 6 років – з 557 до 632 грн; від 6 до 18 років - з 701 до 776 грн, для працездатних осіб – з 669 до 744 грн, для пенсіонерів – з 498 до 573 грн.

До прожиткового мінімуму, відповідно до законів, «прив’язані» деякі види соціальних допомог. Як повідомила Маргарита Скачек, завідувач сектору прийому громадян відділу грошових виплат і компенсацій Крюківського управління праці та соціального захисту населення, перерахунки допомог вже зроблені. Виплата (з урахуванням підвищення) буде проведена в грудні з доплатою за листопад.

Інформація щодо найбільш розповсюджених видів соціальних допомог, які підвищуються представлена у таблиці. Окрім цього, збільшиться (на 11-15% ) розмір компенсації особам за надання соціальних послуг по догляду за інвалідами та непрацездатними особами.

Проте деякі виплати залишаться без змін. Так, не зміниться мінімальний розмір допомоги на дитину до трьох років: і надалі жінкам нараховуватимуть по 130 гривень. 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх