Був майданчик дитячий, а став собачий

5.12.2009, 22:52 Просмотров: 1 430
Хіба собаки винні, що господарі дурні?.
Це фото надане мешканцями двору на вулиці Приходька (одразу за Крюківським райсудом). Люди нарахували одночасно на дитячому майданчику аж вісімнадцять собак. Усі в кадр не вмістилися…

Жителі одного з крюківських дворів нарахували на дитячому майданчику майже два десятки бродячих псів. Вони лякають мам із колясками. Собак шкода, але й за жінок та дітей – теж неспокійно. Чи помічають комунальники собак і що збираються з ними робити, з‘ясовував «ТелеграфЪ».

Мешканцям багатьох кременчуцьких будинків нещодавно стало зрозуміло, що таке собачий холод. Це коли на вулиці зимно, а у дворах збираються зграї собак. Вони починають «охороняти» під‘їзди – не пускають туди тих, хто їх не підгодовує, гавкають по ночах, нападають на людей. «Найвеселіше» було мешканцям двору на вулиці Приходька – у них там бігало майже два десятки псів, скаржилися люди.

4 грудня «Теле-графЪ» нарахував на дитячому майданчику сім собак.

– Так сьогодні ж зранку і «постріляли» з десяток, – розповіла двірник. – Люди часто собак завозять неподалік – за дамбу. А особливо їх багато восени, коли дачний сезон закінчується. Собаки стають їм непотрібними, і господарі їх позбавляються – відпускають. А куди тваринам подітися – йдуть до людей у двори.

Жінка, яка вигулювала свого собаку вздовж дамби, звістку про те, що дворових собак «постріляли» сприйняла із подивом та жалем:

– Вони ні на кого не нападали, – каже співрозмовниця, – самі по собі тут бігали, вздовж дороги, біля куп зі сміттям (гори хмизу вперемішку із побутовими залишками екскаватор якраз грузить на самоскид – ред.). Я їх, бувало, підгодовувала. Вони нікому не заважали. Навіть не знаю, хто міг викликати собаколовів… Але якщо це зробили батьки маленьких дітей, тоді зрозуміло – вони переживають за них. Дитина будь-якого собаки може боятися.

Коментар

Олександр ПРЯДКО, заступник начальника управління житлово-комунального господарства:

– Якщо пес агресивний, собаколови можуть приспати його зразу й назавжди. Але зазвичай собак одразу не умертвляють – їх присипляють (стріляють шприцем із пневмопістолета) і забирають до притулку. Він розрахований на 23 тварини, але одночасно там перебуває до 40. За законом, собаку перетримують 5-7 днів. До речі, якщо собака бігає вулицею у нашийнику – його теж мають право забрати як бродячого. Якщо знаходиться господар, його просять пред‘явити ветеринарний паспорт на тварину, аби пересвідчитися, що собака належить йому. Але й бездомну тварину люди можуть вибрати та прихистити в себе.

– Чи виділялися кошти з бюджету на перетримання бездомних тварин?

– Не виділялися. Собак годують з того, хто що дасть: то підприємство привезе якусь прострочену крупу, з неї кашу зварять…

Для тих, хто хоче взяти бездомного собаку у сім‘ю: притулок розташований на вулиці Горького, 48/75 (на території КАТП-1628). 
Автор: editor
Теги: собаки
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх