Мера звинувачують у корупції

7.07.2005, 16:07 Просмотров: 1 200
Управління по боротьбі з оргзлочинністю днями склало протокол про корупцію на міського голову Кременчука Миколу Глухова. Як каже начальник місцевого відділу УБОЗ Віктор Литвинюк, правоохоронці встановили в діях мера неправомірне втручання, використовуючи свої повноваження, в діяльність посадової особи – директора комунального підприємства “Теплоенерго” та надання незаконної переваги ВАТ “Крюківський вагонзавод” у здійсненні ним підприємницької діяльності. Сам мер з протоколом не погоджується і вбачає в діях правоохоронців упереджений розгляд питання..
Протокол про корупцію, складений на Миколу Глухова, суд Полтави має розглянути сьогодні, 7 липня

Як відомо, Крюківський вагонзавод виготовляє і забезпечує Раківку теплоносієм. Комунальне підприємство “Теплоенерго” тримає на своєму балансі тепломережі, якими тече гаряча вода від ТЕЦ концерну, і збирає зі споживачів абонплату. Між цими підприємствами давно точиться війна за кошти. Комунальники кажуть, що тариф у вагонобудівників завищений, останні вимагають своєчасних і повних проплат за надану послугу. Вже не раз підприємства зустрічалися у судах. “Теплоенерго” суди вагонобудівному заводу програвало. А 18 січня цього року міський голова Микола Глухов підписав протокол, частина пунктів якого сьогодні стала предметом розгляду правоохоронців. Зокрема те, що в протоколі мер зобов'язав керівника “Теплоенерго” Миколу Бондура відкликати з судів всі позиви на вагонзавод і залишив за собою право підпису всіх звернень до суду від імені комунального підприємства чим 'порушив спеціальні обмеження щодо державних службовців'. Микола Глухов каже, що тоді була надзвичайна ситуація, бо вагонники через погані розрахунки комунальників серед зими пообіцяли позбавити Раківку тепла. “Це була надзвичайна ситуація. Раківчани могли залишитися без тепла і гарячої води. Тож 18 січня мною була скликана оперативна нарада аби владнати ситуацію. Тоді я взяв на себе всю відповідальність як мер, що керує комунальними підприємствами і може звертатися до судів, і як начальник цивільної оборони міста. Одним з пунктів протоколу став пункт про відкликання всіх позовів із судів. “Теплоенерго” вже програвло суди вагонному заводу. Було вирішено перестати дражнити гусей і гратися в судах. Поки “Теплоенерго” судилося його борги зростали', – пояснює мер.
Щодо питання, чи може “Теплоенерго” і далі судитися з вагонним заводом, то мер каже, що новий суд може розпочатися вже незабаром, якщо завод програє суд Антимонопольному комітету. Нагадаємо, Антимонопольний комітет встановив факт зловживання монопольним становищем та неправомірне завищення тарифу на теплову енергію.
Наразі можна припустити, що у разі виграшу Антимонопольного комітету, тариф для населення може бути переглянутий. За даними Антимонопрольного комітету, вагонзавод завищував тариф на теплову енергію на 5 грн. 47 коп. за одну Гкал.

Мер ображений на УБОЗ

У понеділок ввечері Микола Глухов, спілкуючись із пресою, заявив, що працівники УБОЗу поставились до цієї справи упереджено.  “Я заявляю, що працівниками УБОЗу упереджено зроблено дослідження по справі. Не витребувані всі документи. Не зроблений аналіз, чому мер пішов на такі кроки, – це по-перше. По-друге, аби була оформлена справа про корупцію, має бути два фактори - порушення закону про обмеження держслужбовця і вигода від такого вчинку посадової особи. Я ні першого, ні другого в своїх діях не вбачаю”, - каже Микола Глухов. Ще меру не сподобалось, що в міліцію з питання складання протоколу його викликали в останню чергу. Опитали та зачитали протокол. “При цьому дати протокол мені відмовились. А по місту протокол гуляє. Що це за етика правоохоронних органів?”, - нарікає мер.
За наявною інформацією, протокол про корупцію передано на розгляд до Жовтневого суду Полтави, куди кременчуцького мера запросили 7 липня. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх