На цвинтарі з’явились VIP–місця та мусульманське поховання

11.04.2010, 22:56 Просмотров: 2 027
Такі нововведення з’явились на Свіштовському кладовищі, що на Молодіжному. Тепер там проводжатимуть у «останню путь» мусульман – на цвинтарі вже зробили прощальну арку. Також це кладовище стане похованням для заможних людей, які готові викласти 2,5 тисяч гривень за право покоїтись у VIP-зоні..

Відтепер на Свіштовському кладовищі тим, хто хоче покоїтись на престижному місці, пропонуватимуть VIP-могили – дорогі, але охайні. Їх можна побачити біля в’їзду на цвинтар – сектор огороджений парканом, а усередині прокладені викладені плиткою доріжки.

– Раніше тут був пустир та ями, – розповідає «Телеграфу» директор комбінату ритуальних послуг Віталій Дедюрін. – Тепер ми збудували новий сектор. Там вже є перші могили.

 Аби «забити» собі місце у VIP-секторі потрібно заключити договір із комбінатом ритуальних послуг. Його строк – 5 років. Вартість одного місця – 2,5 тисячі гривень. Пан Дедюрін каже, що 750 з них піде на прибирання могили, її розчищення від снігу, прополку бур’янів, підбілювання бордюрів,  огорожі. Все це здійснюватиметься протягом 5 років. Інші 1750 гривень підуть на підготовку місця поховання  –  вивіз сміття з місця майбутньої могили, вирівнювання землі, укладання плитки, установку паркана.

– Якщо людина заплатила за 5 років утримання, то потім це місце зберігається за нею до її смерті. Якщо родичі захочуть, аби наші працівники прибирали могилу і надалі, то на наступні 5 років потрібно буде знов заплатити 750 гривень, – пояснює Віталій Дедюрін.

Крім заможних кременчужан, на Свіштовському кладовищі тепер «пропишуться» й мусульмани. Мерія виділила їм ділянку збоку кладовища площею 0,6 га для захоронення. Релегійна громада вже огородила свій сектор, та зробила там арку для прощання з покійними, яких ховають у килимах.

Незабаром ховати буде ніде!

Керівник комбінату ритуальних послуг каже, що кременчуцьких кладовищ не вистачає – ховати людей буде ніде. Так, наприклад, на Свіштовському цвинтарі, який існує з 1995 року і займає 21 гектар, вже поховано 22 тисячі чоловік.

Вирішення проблеми із місцями на кладовищах пан Дедюрін бачить у будівництві міського крематорію, однак інвестора, який би вклав у це 1,5 мійльони євро немає. Якщо ж він таки з’явиться, біля Новоревівського цвинтаря, де ще недавно було звалище опалого листя та побутових відходів,  зроблять  колумбарій – місце, де зберігають урни із прахом після кремації.

Поки ж комбінат ритуальних послуг агітує здійснювати підпоховання у могили близьких родичів, що померли більше 20 років тому. Однак бажаючих небагато…

Інвалідів та ветеранів на «гробки» повезуть спецмашинами

Кременчужанам, близькі яких поховані на Свіштовському кладовищі, на поминальні дні слід приготуватись до мандрівки по цвинтарю пішки: автівки не пускатимуть, аби не створювати «пробок». Інвалідів та ветеранів війни 11 та 12 квітня обіцяють возити спецтранспортом.

– Заїжджати на цвинтар буде заборонено. Ми наймемо автівку, яка безкоштовно підвозитиме ветеранів та інвалідів до поховань, – каже начальник міського комбінату ритуальних послуг Віталій Дедюрін.

У всі інші дні ветерани та інваліди мають право заїжджати на Свіштовське кладовище на автівках.

Нагадаємо, що у поминальні дні цвинтар буде відчинено з 8 до 17 години. 
Автор: bulashev
Теги: цвинтар
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх