Чи може дніпропетровська трагедія повторитись у нас?

18.10.2007, 17:10 Просмотров: 1 010
Кременчуцькі газовики запевнюють, що із нашими газорозподільними мережами все гаразд – їх модернізують та систематично перевіряють. Проте в мерії випадків, подібних до дніпропетровського, не виключають. Кажуть, що ніхто від цього не застрахований..

Для Кременчука вибух газу у багатоповерхівці не новинка. Подібні випадки вже кілька разів траплялись у нашому місті. Востаннє газ вибухнув на вулиці Красіна 101. Причиною стала аварія на газорозподільному щиті.  А два роки тому мешканці 221 багатоповерхівки опинились без газу: на ГРП через технічний бруд заклинило клапан. Тоді все обійшлось без ексцесів.

Трагедія у Дніпропетровську сталась через зношеність обладнання, заявляє прокуратура. «Якби обладнання на газорозподільному пункті (ГРП) було справним, цієї трагедії не сталося б.  Не спрацювали клапани переводу середнього тиску у низьке», – зазначив прокурор Дніпропетровської області Володимир Шуба. «За регламентом, кожні два місяці ГРП  мають перевірятись, а майже два роки ГРП не перевірялись», – сказав віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв. Урядовець надав команду перевірити стан газових магістралей та газорозподільних пунктів країни.

Перевіряти, перевіряти і ще раз перевіряти…
З початку тижня на Полтавщині вже почали працювати три спеціальні групи, фахівці яких перевірятимуть стан газових магістралей та газорозподільних пунктів в області.
«Особлива увага буде приділена перевірці служб підземних газопостачальних газових мереж та роботі газорозподільних пунктів', - сказав начальник державної інспекції промислової безпеки в нафтогазовому комплексі територіального управління Держпромгірнагляду Микола Васик. Робота спеціальних комісій триватиме до 26 жовтня, після чого результати перевірок будуть оприлюднені.
У «Кременчукгазі» кажуть, що перед ними поставили завдання протягом тижня зробити позапланову перевірку:
– Відбулась нарада за участю міністра з палива та енергетики Юрія Бойка, – каже заступник голови правління ВАТ «Кременчукгаз» Павло Сніжко. – За тиждень ми маємо повторно зробити техобслуговування мереж. Тобто те, що за графіками планували зробити протягом п’яти місяців, робитимемо позапланово.
– А в якому стані перебувають газорозподільні мережі у нас і чи можливе повторення дніпропетровської ситуації у Кременчуці?
– У нас все обладнання працездатне, ми постійно робимо його заміну. Мабуть, нового зараз більше, ніж старого.  За три роки ми поміняли обладнання на 4-5 об’єктах. Цього року у модернізацію вкладаємо 1 мільйон 700 тисяч гривень.  Можу сказати, що наші працівники, які обслуговують газорозподільну систему, виконують роботу на совість.
– Однак одна з аварій, сталась на ГЗП у 2004 року, бо клапан заклинило через технічне сміття…
– Так, стовідсоткових гарантій  на них дати не можна. Однак є люди, що спеціально контролюють експлуатуючу службу.
– А чи є проблемні райони у місті?
– Є райони, де у мереж не вистачає пропускної здатності, тиск газу знижений. Однак ми закладаємо ці ділянки в план реконструкції. Цього року зроблено реконструкцію мереж на Маршала Жукова, та на вулиці Леонова. Проблемним залишається район третьої лікарні, вулиці Кірова, Ватутіна.
– Що ви порадите кременчужанам? Як убезпечитись від «газового лиха» ?
– Якщо десь витік газу – дзвоніть «04», ця послуга надається безкоштовно. До приватних майстрів не звертайтесь. Якщо почуєте запах газу, відчиніть вікна, не вмикайте та не вимикайте електроприлади, перекрийте газові крани і не куріть.

Для Кременчука вибух газу у багатоповерхівці не новинка. Подібні випадки вже кілька разів траплялись у нашому місті. Востаннє газ вибухнув на вулиці Красіна 101. Причиною стала аварія на газорозподільному щиті.  А два роки тому мешканці 221 багатоповерхівки опинились без газу: на ГРП через технічний бруд заклинило клапан. Тоді все обійшлось без ексцесів.

«Я нічого не виключаю»
Із питанням щодо стану газорозподільної мережі ми звернулись до віце-мера, що курирує питання житлово-комунального господарства Миколи Порицького:
– Претензії є до усіх галузей.  Міністерство житлово-комунального господарства не може відповідати за стан газових мереж, що перебувають у віданні міськгазу та облгазу. Однак «Кременчукгаз» досить багато уваги приділяє ремонтам. Хоча бувають різні випадки, і останній, на вулиці Красіна, це підтвердив. Ніхто від цього не застрахований.  Міськгаз запевняє, що робить систематичні перевірки, однак  я нічого не виключаю. Є людський фактор, за усіма прослідкувати неможливо». 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх