Кременчук пора рятувати

24.06.2005, 12:06 Просмотров: 1 489
Злива минулого тижня наявно показала настільки Кременчук потерпає від підтоплень. Це змушує шукати шляхи вирішення проблеми. Два роки тому для нашого міста науковці "Дніпрокомунпроекту" розробили комплексну програму ліквідації наслідків підпоплень..

3,9 мільйонів гривень знадобиться, за попередніми розрахунками, лише на першочергові заходи з ліквідації підтоплень. Про це повідомив начальник управління капітального будівництва Володимир Зибін. Найперше, що передбачає програма – будівництво споруд з припинення стоку дощових вод центральної частини міста у водосховище, розчистка водовідводного каналу від Сухого Кагамлика до Псла, влаштування дренажної системи на Лашках та дослідження існуючих водовідводних систем. Ці роботи було рекомендовано завершити до кінця нинішнього року, однак поки що фахівці розроблють техніко-економічне обгрунтування. На це нинішнього року виділено 100 тисяч гривень міських коштів. На другому етапі (до 2010 року) першочергові заходи коштуватимуть близько 20 мільйонів. Є ще й довгострокова перспектива. 

На підтоплення територій насамперед впливає створення каскаду водосховищ на Дніпрі, яке спровокувало підняття грунтових вод у нашому місті. До важливих факторів Володимир Зибін відносить і поганий стан інженерних мереж, затримку води фундаментами будинків, які були споруджені з порушенням природного стоку зливових вод, будівництво у прибрежних зонах без осушення боліт, влаштування доріг за відсутності вертикального планування та зливової каналізації.
У комплексній програмі названо кілька районів міста, що найбільше потерпають від підтоплень (див.карту-схему). В центральній та північно-східній частині лівобережного Кременчука це – Лашки, Чередники та ІІ Занасип. Безпосередньо у прирічній зоні знаходяться центральна вулиця Першотравнева, бульвар Пушкіна та інші вулиці, а також район І Занасипу, Ревівки, Щемилівки, а на правобережжі – центральна частина Крюкова, які посилено підтоплюються в період дощів. Новобудови Молодіжного у північній частині міста визначено програмою, як ще однин район, де підтоплення відбувається через вплив грунтових вод в районі річки Сухий Кагамлик.
На карті Кременчука вказано райони підтоплень:

1-Молодіжний
2-Лашки
3-Ревівка-Щемилівка
4-ІІ Занасип
5-Чередники
6-Центр Кременчука
7-І Занасип
8-Центр Крюкова 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх