“Укртатнафта” хитрує з землею – в результаті міський бюджет вже втратив більше мільйона гривень

17.06.2005, 10:06 Переглядів: 1 974
Міське управління земельних ресурсів оприлюднило результати перевірки міських підприємств-землекористувачів. Результати невтішні – внаслідок маніпуляцій із землею, які здійснюють великі підприємства та відомі банківські установи, міський бюджет втрачає сотні тисяч гривень щорічно..
Фото: Дмитрий Бабец

Міське управління земельних ресурсів оприлюднило результати перевірки міських підприємств-землекористувачів.  Результати невтішні – внаслідок маніпуляцій із землею, які здійснюють великі  підприємства та відомі банківські установи, міський бюджет втрачає сотні тисяч гривень щорічно.

Першим у списку порушників земельного законодавства України стоїть ЗАТ “Укртатнафта”.  Станом на 18.05.2005 р. на підприємстві виявлені такі порушення:
- на землях, виділених  на правах постійного користування  “Укртатнафті”, зручно влаштувався сторонній землекористувач - ЗАТ  “Кребо” - спільне українсько - голландське підприємство.  Йому відійшло близько 8,3 гектарів земель - на території встановлене робоче обладнання підприємства. Оскільки “Кребо” не внесене до земельного кадастру як землекористувач, замість нього за землю тихенько платить “Укртатнафта”.  Ось тут  і “заритий собака” – “Укртатнафта”, як підприємство з державною часткою власності, платить за землю найнижчу орендну ставку – 1 % від вартості земельної ділянки. “Кребо” жодним чином не можна віднести до державних або комунальних підприємств (саме їм закон надає пільги з оплати оренди). Отже, якби платило “Кребо”, орендна  ставка була б значно вищою. Як повідомив начальник кременчуцького управління земельних ресурсів пан Шльопін, орендна ставка склала би 10 % - різниця, як бачите, суттєва. На цій різниці бюджет Кременчука втрачає щороку 429, 4 тис. грн. (гроші за землю надходять до міського бюджету).
- За період з 2003 р. по 1 квартал 2005 р. бюджет втратив 966,15 тис. грн.

КОМЕНТАР: майже рік тому “ТелеграфЪ» уже писав про ці маніпуляції  з землею. Згодом «ТелеграфЪ” надав газетну площу “Укртатнафті”, аби вона виклала свої аргументи. Аргументи “Укртатнафта” виклала. Але маніпуляцій із землею не припинила. І по сьогодні міський бюджет втрачає так конче необхідні місту кошти. “Укртатнафту” складно запідозрити у філантропії. Якщо вона платить за землю, надану “Кребо”, це вигідно тому, хто приймав рішення, хіба ні?
- Перевірка також з’ясувала, що земельна ділянка площею 1,7 га на вул. Ватутіна 31, надана “Укртатнафті” для обслуговування овочевої бази, використовується не за призначенням. Приміщення бази здали в оренду  комерційним структурам під оптову торгівлю та складське господарство. До земельного кадастру інформація про оренду ділянки комерційними структурами не надійшла. Починаючи з 2003-го року, за земельну ділянку сплачується податок в розмірі 1 % від оціночної вартості. Незважаючи на те, що у 2003 році плата мала би скласти 5 %, а у 2004 – 10% (для комерційних структур). На цих маніпуляціях кременчуцький бюджет втратив за період 2003-2005 рр. 382 329,34 грн. Тобто мали б заплатити 437 511,54 грн., а заплатили – 55 182, 20 грн.
- Аналогічна історія вийшла з земельною ділянкою площею 22, 8742 га, наданою ЗАТ “Укртатнафті” для обслуговування промислово-дослідного центру. Замість центру на ділянці розмістилося тепличне господарство колективного підприємства “Агропромислова фірма “Гея”. Ділянка, знову-таки, не вилучена із переліку земель, наданих у постійне користування “Укртатнафті”. Відповідно, філантропічна “Укртатнафта” платить і за “Гею” – одну ставку земельного податку. В результаті маніпуляцій місцевий бюджет за період 2003-2005 рр. втратив 16,8 тис. грн.
- Передостання у списку порушень  - земельна ділянка, яка була надана “Укртатнафті”, а фактично використовується під комерційний ліцей “Ада”. На маніпуляціях з цією земельною ділянкою місцевий бюджет втратив за 2003-2005 рр. 43,3 тис. грн.

“Укртатнафта” забруднює кременчуцькі землі:

- Перевірка встановила, що ЗАТ “Укртатнафта” використовує  земельну ділянку площею 3,5 га, надану їй на правах постійного користування,   під звалище промислових та будівельних відходів (у колишньому глиняному кар’єрі). Документація на використання землі під звалище відсутня. А забруднення землі триває.
P. S. Як повідомив “Телеграфу” інспектор управління земельних ресурсів Євген Кошулько, комісія потрапила  на територію “Укртатнафти” лише на третій день від початку перевірки. Два дні довелося погуляти під зачиненими дверями  – представник підприємства не поспішав провести комісію на територію.

“Полтава-банк” не поспішає платити за землю у центрі міста

Фото: Дмитрий Бабец

Проведена міським управлінням земельних ресурсів перевірка встановила порушення земельного  законодавства з боку Кременчуцької філії “Полтава-банку”. У 2002 році філія придбала частину знаменитого Будинку офіцерів (вул. Леніна, 7). Угода оренди до цієї пори (на 01.04.2005 р.) не укладена. За умови укладеної угоди банк мав би платити місту за землю щомісяця 9625,06 грн. Але ж угоди немає. На цьому кременчуцький бюджет втратив за період з 2002 по 2005 рр. 28243,5 грн.
Як повідомив начальник управління земельних ресурсів пан Шльопін, у 2004 році до керівника філії були застосовані адміністративні санкції. Але ж сума – близько 170 грн. – аж ніяк не перекриває суми, яку банк зекономив на орендній платі.



 
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 14 березня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх