14 липня в Гадячі відбудеться фестиваль авторської пісні „Лесині джерела”, спрямований на відновлення і популяризацію місць, пов’язаних з іменем видат

12.07.2007, 16:07 Просмотров: 2 165
Про це сповістила прес-служба Полтавської обласної організації Української народної партії, яка є ініціатором заходу.
За їх даними, Гадяч – батьківщина родини Драгоманових, тут народилися мати Лесі Українки Олена Пчілка та дядько Михайло Драгоманов.
Багато своїх творів Леся Українка написала саме в Гадячі, в садибі своєї матері. На жаль, будинок знесло повінню ще в середині минулого століття.

Про це сповістила прес-служба Полтавської обласної організації Української народної партії, яка є ініціатором заходу. За їх даними, Гадяч – батьківщина родини Драгоманових, тут народилися мати Лесі Українки Олена Пчілка та дядько Михайло Драгоманов. Багато своїх творів Леся Українка написала саме в Гадячі, в садибі своєї матері. На жаль, будинок знесло повінню ще в середині минулого століття. Ідея відродження Лесиного гаю належить членові УНП, депутатові Гадяцької районної ради, краєзнавцеві Миколі ТОРЯНИКУ. Першим етапом цієї роботи стало відтворення джерела в Лесиному гаю. У квітні воно було відбудоване за активної участі гадяцьких українських народників: голова районної організації УНП, підприємець Сергій ЖУКОВЕЦЬ за власний кошт закупив камінь, члени проводу робили кладку. Нині триває підготовка до фестивалю. За словами Сергія ЖУКОВЦЯ, узяти в ньому участь уже зголосилися понад 20 конкурсантів не лише з Полтавської області. „Були дзвінки зі Львова, Донецька, обов’язково приїдуть учасники з Сумщини, – говорить С.ЖУКОВЕЦЬ. – До організації фестивалю долучилось місцеве училище культури, обіцяють допомогти міська рада, гадяцькі підприємці, є попередня згода службовців райдержадміністрації”. До відкриття фестивалю буде впорядковано територію Лесиного гаю, до цієї роботи вже долучилися школярі. 
Автор: sokolov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх