Кременчук може стати більшим

10.06.2005, 07:06 Просмотров: 1 484
Міський голова Микола Глухов пропонує розширити межі міста за рахунок сусідніх сіл. Двох районів у місті – Автозаводського та Крюківського – може не бути взагалі. Мер поділився своїми міркуваннями стосовно адміністративно-територіальної реформи на прес-конференції з нагоди професійного свята журналістів..
Приблизно такими можуть бути нові межі Кременчука

Шостого червня, роздавши вітання пресі з нагоди Дня журналіста, мер поінформував про найбільш актуальне питання для місцевого самоврядування – майбутню адміністративно-територіальну реформу в Україні.
Реформа “зачіпає” Кременчук вже тому, що територіальні громади, де нараховується менше 350 тисяч мешканців, згідно з нинішнім баченням адмінреформи, не можуть мати поділу на райони. (За даними останнього перепису населення в Кременчуці мешкає 234 тисячі осіб). Проте міський голова налаштований розширити межі нашого міста, приєднавши до територіальної громади Кременчука Кам’яні Потоки, Білецьківку, Піщане, Червону Знам’янку, Рокитне, Потоки. У разі приєднання ці сільські територіальні громади втратять свій статус, тобто самостійність і право обирати власні органи самоврядування. Це наразі є найбільшим каменем спотикання, оскільки передбачається, що приєднання проводитиметься через референдум. Чи захочуть територіальні громади добровільно відмовитися від статусу? Микола Глухов каже, що представництва органів влади в будь-якому разі мають залишитися в нинішніх сільських районах – на кшталт нинішніх рад громадськості при Автозаводському та Крюківському районах у Кременчуці.
Що буде з районами в самому місті? Мер каже, що все залежатиме від норми Закону про адмінреформу. Наразі, якщо збережеться запропонована норма (не менше 350 тисяч чоловік для поділу на райони), то Кременчуку доведеться відмовитися від традиційної схеми. Відтак, на думку Миколи Глухова, приєднання сіл все одно потрібне. Не для збереження районів, а для подальшого розвитку Кременчука.  Аргумент мера: нині в нашому місті немає вільних земель, а деякі його підприємства розташовані частково на землях Кременчуцького району.
Міський голова заявив, що найближчим часом передасть свої пропозиції щодо розширення меж Кременчука до обласної ради.
Сам проект Закону про адміністративно-територіальну реформу в Україні буде переданий до Верховної Ради в червні цього року, а поки що центральні органи влади проводять громадські слухання з цього питання. Міський голова повернувся з семінару в Луганську, присвяченому адмінреформі, що відбувся 25 травня.
Мер розуміє майбутню реформу як децентралізацію влади, при якій максимум повноважень її органів буде передано на місця. Важливе значення має принцип формування бюджету: не “згори”, а “знизу”, тобто – від територіальної громади. Власне Кременчук і при нинішній владі, і раніше домагався саме такого розподілу коштів. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:Вверх