В «Озерному» будівельники наткнулися на старий цвинтар

17.05.2007, 19:05 Просмотров: 888
Будівельники мікрорайону «Озерний», перші багатоповерхівки якого будуть здані в експлуатацію вже наступного року, при проведенні земляних робіт натрапили на старе кладовище. Воно не має офіційних документів, і про нього ніхто не знав. Останки кременчужан перепоховають, а на місці колишнього кладовища збудують аквапарк.
Мертві заслуговують на спокій. Знайдені в районі забудови «Озерного» останки кременчужан перепоховають
Фото: Дмитрий Бабец

У понеділок, 14 травня до редакції «Кременчуцького Телеграфа» надійшло повідомлення про те, що при викопуванні котловану на території колишніх артскладів бульдозеристи натрапили на цвинтар. Репортери «Телеграфа» виїхали на будівельний майданчик, аби перевірити отриману інформацію. І дійсно – при проведенні земляних робіт бульдозерист разом із землею вантажив у «КрАЗи» людські кістки. Пізніше на десяти квадратних метрах землі «телеграфісти» нарахували чотири людські черепи та з кілька десятків кісток.
– Спочатку я навіть злякався, що копаю черепи. Зараз звик, - каже ексковаторник. – Кісток було багато, і всі в основному в одному місці. Там далі останків уже немає.
На питання, чи знає про страшну знахідку керівництво, чоловік відповів, що так, але поки що припинити копати ніхто не наказував.
Ми зателефонували до керівництва фірми забудовника. Але ось здивування – про кістки ніхто нічого не знає! «Які кістки? Це неправда! Немає там нічого! Я про це ще нічого не знаю!» – заявив генпідрядник будівництва, керівник тресту «Кременчукнафтохімбуд» Віктор Міхалевич, який на той час знаходився у відрядженні в Києві. Він перенаправив нас до керівника фірми «Шляхбудмонтаж», що проводить земляні роботи.
Микола Котеленко, який керує фірмою, що вивозить землю і проводить роботи з вертикального планування території, заявив, що виїде на місце і прийме рішення: копати далі чи ні. З проханням припинити роботи і обстежити ділянку «ТелеграфЪ» звернувся до керівництва корпорації «Столиця», що забудовує територію колишніх артскладів.
Згодом таке рішення було прийнято. Про пригоду з нікому невідомим кладовищем «ТелеграфЪ» повідомив і головного санлікаря міста Віктора Акімова. Уже зранку представник СЄС та репортер газети домовилися про зустріч на будівництві.

Тут має бути аквапарк, а останки ми перепоховаємо
«Так, тут стовідсотково був цвинтар! Ховали на ньому дуже давно. Можливо, що з часом кладовище розграбували і з могильних плит побудували поруч будівлю», - сказав на місці будівництва Віктор Міхалевич і на підтвердження своїх слів вказав на будівлю, що розташована поруч. Її  фундамент та стіни зведені з нагробних плит.
Обстежуючи кістки та черепи, ми бачили, що деякі мають дірку у скронях. Можливо, це розстріляні люди. Керівник комбінату ритуальних послуг пан Пономарьов вважає, що ці захоронення зроблені ще за часів першої світової чи Великої Вітчизняної воєн.
За словами пана Міхалевича, на місці, де було знайдено кістки, планується зробити аквапарк. У вівторок було прийняте рішення звернутися до міськвиконкому з проханням надати дозвіл на перепоховання останків.
«Зараз ми збиратимемо кістки та черепи до спеціальних пакетів. Потім їх перепоховаємо, де скаже влада: на міському цвинтарі чи на кладовищі, що розташоване поруч»,– говорить Віктор Міхалевич.

Санстанція попереджає
Згідно з нормами Сан ПіНу, лише через 20 років можна проводити перепланування території кладовищ або перепоховання. Цього часу вважається достатньо, щоб звести до мінімуму загрозу виникнення ускладнень під час реорганізації кладовищ.

Кременчуцькі мерці не знають спокою
Традиція розривати старі кладовища та будувати на їхньому місці житло або релігійні та громадські заклади дуже поширена у Кременчуці. Так, шоста школа побудована на місці старого Демурівського кладовища. У 1949 році на старому єврейському цвинтарі у районі Костроми почалося житлове будівництво. Під час забудови парку Миру бульдозери випадково розрили захоронення 4250 громадян Кременчука, знищених фашистами під час війни. Нова Троїцька церква також збудована на місці старого кладовища.

  
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх