Кременчук злякався «другого Чорнобиля»

17.05.2007, 18:05 Просмотров: 1 153
На Дніпропетровщині, у Жовтих Водах, із сірчанокислотного цеху гідрометалургійного заводу стався викид кислотних відходів у повітря. Кременчужани запанікували і навіть почали завішувати вікна мокрими ганчірками та ковдрами. В міському управлінні МНС та СЕС заявили, що події у Жовтих Водах не загрожують Кременчуку..
Після аварії над гідрометалургійним заводом у Жовтих Водах в повітря піднялася темна хмара. Але вітром її віднесло не у напрямку Кременчука, а до П'ятихатського району.

«У Жовтих Водах стався вибух на урановому заводі…Нам родичі дзвонили і сказали, що на Дніпропетровщині вибухнула атомна електростанція, а ЗМІ мовчать, як і за часів аварії на ЧАЕС…Алло! Редакція, чи правда, що в Жовтих Водах стався викид в атмосферу небезпечних речовин і хмара з ними рушить до нас?...Моя мати завісила вікно мокрими ганчірками та ковдрами і не пускає мене гуляти на вулицю…Добрий день! На нафтопереробному заводі стався вибух. Ви про це чули?»,–  таких висловів у п’ятницю, суботу та неділю репортери «Кременчуцького Телеграфа» вдосталь наслухались по редакційному телефону.

Виявилося, що диму без вогню не буває!
Як заявили «Телеграфу» у прес-службі МНС України, 11 травня у Жовтих  Водах,  у сірчанокислотному цеху гідрометалургійного заводу, стався незначний викид у повітря відходів виробництва. За попередньою інформацією, до цього призвело порушення технологічного процесу при плановій заміні фільтрів на теплообмінювачах. Викид спричинив утворення специфічного запаху, що охопив населені пункти П’ятихатського району: села Веселоіванівка, Богдано-Надеждівка, Миролюбівка, Культура та Полтаво-Боголюбівка. Евакуація населення не проводилася.
Згодом заступник прокурора Дніпропетровської області Олег Ричка заявив, що в  Жовтих Водах і навколишніх селах були припинені заняття у школах та дитсадках, оскільки в повітрі відчувався кислотний присмак.  Мешканці сіл того дня масово скаржилися лікарям на сильний головний біль.
Стосовно пригоди на гідрометалургійному заводі, робота якого була призупинена о 12.00 годині, прокуратурою порушена кримінальна справа стосовно посадовців гідрометалургійного заводу: за забруднення атмосферного повітря і перевищення службових повноважень, які передбачають обмеження свободи на термін до 3 років і позбавлення волі терміном від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади терміном на 3 роки.

Для кременчужан небезпеки немає!
«Спіть спокійно! Небезпеки для кременчужан від подій у Жовтих Водах немає!»,- запевнив репортерів «Телеграфа» начальник Кременчуцького міського управління МНС Олег Горбенко. За його словами, викид у повітря відходів виробництва, що стався неподалік від Жовтих Вод, до нас не дійшов. Це підтверджує і головний лікар міськСЕС Віктор Акімов, який каже, що в неділю санлікарі провели заміри в місті на радіоактивність та зробили аналізи на виявлення шкідливих речовин у повітрі. «Результати аналізів у межах норми»,-каже Віктора Акімов.
До речі, синоптики повідомили, що в день аварії на гідрометалургійному заводі вітер дув не в сторону Кременчука, а в напрямку П'ятихатського району.
Існує думка, що ажіотаж навколо викиду кислоти спричинений політичними мотивами. Лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко, який 12 травня організував мітинг у Кременчуці, заявив, що чутки про «кислотно-радіаційні хмари, через які кременчужанам не варто виходити на вулицю», розпускають його політичні опоненти, аби на зустріч з ним прийшло якомога менше людей. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх