Житлові репресії від місцевого ЖЕД

29.04.2005, 13:04 Просмотров: 1 133
Реконструкцію малосімейки на вул.Східній, 22 міська влада відносить до найбільших своїх успіхів. Та замість поліпшеного житла мешканці трущоби, що на Раківці, отримують судові повістки. Посадові особи КГЖЕП “Придніпровське” дбайливо збирали докази, аби виселити людей на вулицю.
За право жити в “опасной зоне” треба судитися
Фото: Дмитрий Бабец

Крюківський районний суд буквально завалений позовами комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства “Крюківське” (керівник Михайло Шевчук) проти мешканців Східної, 22. Всього подано близько шістдесяти таких позовів. КГЖЕП вимагає визнати мешканців такими, які втратили право на користування житловим приміщенням (малосімейка на Східній належить комунальному житловому фонду міської ради). Практично йдеться про виселення громадян. Деякі позови вже пройшли судовий розгляд, і люди, в тому числі сім’ї з дітьми (за даними ініціативної групи мешканців, таких сімей 27), опинилися на вулиці. Тепер вони подають скарги до апеляційного суду. Наразі чергова “порція” судових позовів, які ЖЕД штампує, наче під копирку, розбивається у суді через брак доказів. Громадяни, які нібито ставили підписи під ЖЕДівськими актами про непроживання, свідчать у суді, що документів не підписували.
Малосімейка на Східній, 22 давно набула слави місцевої трущоби. Або клоаки. Вікна будинку забиті фанерою, як після артобстрілу. Другий під’їзд щериться цеглинами входу, напівприкритого дверима, немов щербатим ротом. Стіни під’їздів замизгані та обшарпані. В деяких секціях відключили газ. А мешканці першого поверху потерпають від сирості з підвалу. Попри комунальні негаразди, найбільш сумлінні мешканці намагаються підтримувати свої кімнати у відносно пристойному стані. Та робити це важко. Майже на кожну секцію малосімейки – свій “штатний” алкоголік або наркоман. Такі “особистості” час від часу то затоплюють сусідів знизу, то, навпаки, “сушать” – пожежею. Виховувати асоціалів – справа невдячна. Принаймні міліція й досі не здолала “штатних” порушників громадського спокою і порядку зі Східної, 22. То що робити мешканцям? Ті, хто мав хоч якусь можливість найняти більш-менш пристойне житло, зробили це, дбаючи про безпеку життя та здоров’я своєї сім’ї.
Звістку про реконстрцукцію малосімейки жителі сприйняли з ентузіазмом: нарешті влада зглянулася на їхні проблеми! Дочекалися! Але наразі “рідний” КГЖЕП “Крюківське” намагається виселити добру половину зареєстрованих у малосімейці. “Під роздачу” потрапили не лише ті, хто тікав від комунально-сусідських негараздів, шукаючи іншого притулку, а й реальні мешканці, які нікуди зі своїх малопридатних для життя кімнат не виїздили.

“От вони з нір і повиповзали…”

Коментар начальника КГЖЕП “Крюківське” Михайла Шевчука (26.04.05, для “Телеграфа”)

- Михайле Івановичу, мешканці Східної, 22, які реально проживають у гуртожитку, в тому числі сім’ї з дітьми, масово скаржаться на виселення. Як ви поясните цю ситуацію?
- Жодної людини, яка б проживала в гуртожитку, на момент складання актів про непроживання, ми не виселили. Якщо ж люди не проживали понад півроку, то на підставі рішень суду ми їх зняли з обліку та реєстрації.
- Ви впевнені, що ваші працівники об’єктивно склали ці акти?
- Впевнений.
- І те, що люди нині поновлюють свої права через суд, це нормально?
- Розумієте, як я вважаю, коли не проводився ремонт, люди розбіглися бог зна куди. А почався ремонт – от вони з нір і повиповзали. Привозять довідки: та за мамою хворою доглядала, та дітей десь у селі виховувала. Я згоден – можливо, так і є. Але чому ЖЕД не був поставлений до відома?
- Багато кімнат на Східній, 22 непридатні для життя. Ви це визнаєте?
- Розумієте, все це тягнеться ще з 80-х років. Аби люди проживали у житлі і слідкували за ним, була б інша розмова. А оскільки вони його кинули, значить – житла не потребують.
P.S. Юрист КГЖЕП “Крюківське” Дмитро Теплих та начальник КГЖЕП не вважають недостатні умови для проживання поважною причиною відсутності мешканців. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх